Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

anieanne
27. črc 2011

Máme taťku na služebce, tak dnes jen hrnec kuřecího vývaru s drobením, a zítra přemýšlím o bramborové roládě se špenátem 🙂

renny7
27. črc 2011

Ahojky 🙂 musím vám všem poděkovat, že díky vám mě začalo vaření bavit 🙂 už jsem od vás vyzkoušela hodně receptů a pokaždé to byla mňamka 🙂

Prosím vás chtěla bych udělat játrové placičky.... Nemá některá nějaký vyzkoušený a dobrý recept???

rena1410
27. črc 2011

ja dnes varila koprovou polevku a zitra budu delat cuketove placicky s bramborem nebo kasi

mamkamarketa
27. črc 2011

@brusinka.pusinka ahoj,dekuju za receptik vyzkousim 😵
jinak princezne vsechno nejlepsi 😵

brusinka.pusinka
27. črc 2011

@mamkamarketa Děkujeme 😉

zuhur
27. črc 2011

Dneska rajská s knedlíkem a karbenátky. A protože jsou zřejmě erupce na slunci nebo co, tak karboše se rozsypaly a v rajské jsou hrudky, knedlík je v pořádku jen proto, že byl koupený 😠

eriska
27. črc 2011

@brusinka.pusinka taky vše nej, prďolince😉

u nás dneska opět rychlovka, těstoviny s kuřecím masem, cuketkou a zakysankou a zítra asi francouzské brambory..

babulinkab
28. črc 2011

česnečka
opečené masové koule, rajská, kolínka

brusinka.pusinka
28. črc 2011

dneska těstoviny s rajčatovým pyré cuketou a sýrem 😉, cheesecake dortík 😀

kammka
28. črc 2011

tak já včera dorazila dom, dojela pro mlíko, očistila darované houby, naštěstí byly dost červavé, tak toho nebylo moc.. podusila je, pak hodila pod stehna do pekáče...a pak jsem zjistila, že v lednici je vejslužka od tatínka z doučování, hádejte co - zapečený těstoviny s houbama, tak jsem si dala,bylo to moc dobré, kuře bude dnes, jenže toho bylo jak pro regiment, ještě budou mít čuníci.. večer přijel chlap a hádejte : dostal zas vejslužku: zas cosi s houbama, asi krupky, nebo jáhly, zas je toho pro tři sportovce... buď to budu házet prasatům, nebo asi budu vařit až na konci prázdnin..
je čtvrtek já mám díky vejslužkám jídla na dva dny, v sobotu jdem ke kamarádům škubat a kuchat brojlery, jako pohoštění samo grilovaný brojler, v neděli jedem pro drahušku naši ke tchýňatům, a tchýně s oblibou jako sváteční jídlo dělá kotlík, což je v podstatě kuře na paprice z prsou a kouskama barevných paprik, k tomu mašličky, nic jiného, neb tak je to v receptu, ona byla jednou celá pryč i z toho, že neměli tu obvyklou velikost mašlí a musela koupit menší
já snad poprosim chlapa, aby jí nějak naznačil, aby udělala něco jinýho, než ptáka, nebo mně raní.. jen se modlím, aby neudělala cokoli na houbách 😅

aaadus
28. črc 2011

Včera cuketové řízečky, na večeři cuketové bramboráčky. Dnes cuketová polévka, dušená játra s rýží a cuketová buchta

kammka
28. črc 2011

@aaadus na cuketu bacha, abys neměla zelený sny😀

aaadus
28. črc 2011

@kammka slibuji, že zítra už cuketa nebude 😀 To víš, mm si letos poprvé nasadil cukety a nemůžu ranit jeho ego a nejíst je 😀

kammka
28. črc 2011

@aaadus ze zkušenösti vím, že průměrné rodině s běžným počtem příbuzných, kteří nemají zahrádku, stačí 1 až 2 rostliny....produkce strašná....

brusinka.pusinka
28. črc 2011

@aaadus jj to znám také máme hromadu cuket 😉 a jsou supr jak jsou malé zavařit jako okurky jsou mňam ale musí bít maličké 😉 asi jako okurka 😀 😀 😀 dělám to i s Patizónem 😉 😀 😀 😀
Jinak jsme včera k večeři udělala do pekáče trochu oleje na to brambory na plátky a na to cuketu osolit opepřit každou vrstvu a na vrstvu cukety rozetřít česnek na to jsme položila naklepané plátky krkovičky okořeněné jen pepřem a solí a kmínem a koriandrem, pak zase vrstvu brambor cukety a nakonec vrstvu rajčat zalila jsme to smetanou na šlehání a dala bazalku podusila v troubě 30 minut a dopekla asi30 minut no byla to bašta 😝

ivanavorlickova
28. črc 2011

Dnes se u nás podávají jelení biftečky s kroketami a zeleninovou oblohou ze zahrádky (rajčata, papriky) + okurkový salát taky z domácích zdrojů 🙂

zuzi82
28. črc 2011

Nám včera nešla elektrika, takže jsme měli u tchýně halušky a dnes budou těstoviny s jarní cibulkou a slaninkou

kaciska
28. črc 2011

dušená mrkev s kuřecím a brambůrky,hovězí vývar...a k svačince naše oblíbená celerová pomazánka 🙂

moudivlacek
28. črc 2011

holky chtela jsem vas poprost,nemate nekdo vyzkouseny a osvedceny recept na medovnik? mam tu x receptu a kazdje torchu jinej a nechci jit metoodu pokus omyl 😀 😉
davam dohromady recepty odsud,sve ruzne vystrizene,z netu,tak az to bude neco hezkeho vam se hodim 😉

bocinka
28. črc 2011

k obědu Mírovo nejoblíbenější jídlo, vepřové steaky s omáčkou ze žampiónů, šunky, smetany a hořčice s opékanýma bramborama 😵 😵 😵 a na éču se chladí vajíčkovej salát 😝

moudivlacek
28. črc 2011

my meli vcera s vece rajskej salat s řeckým jogurtem, dneska to vidim na grilovanou zeleninu

aaadus
28. črc 2011

@kammka @brusinka.pusinka my máme jen jednu rostlinu, zbytek sežrali slimáci 😀 Za to máme 2 rostliny dýně tak se děsím kolik jich uroste

handm
28. črc 2011

dneska byla králičí musaka 🙂

kammka
28. črc 2011

@handm králičí musaka???? prosím recept sem, v králíkárně mám na zabití 3 mlaďochy + 1 samici vražedkyni, ta bude starší, šlo by to taky??

handm
28. črc 2011

@kammka jojo, tak se to jmenovalo 🙂 když jsem kdysi t en recept dostala🙂 myslím, že můžeš z čehokoliv 🙂

KRÁLIČÍ MUSAKA:
menší králík, 150g slaniny, 300 g brambor, 2 cibule, sladká paprika, hladká mouka, zakysaná smetana(nebo normál - tu dávám já), pepř, sůl

maso na kousky osolím a opeču na části slaniny, pak do zapékací misky sleju ten vyškvařenej tuk, narovnam na to vrstvu brambor, osolim, opepřim, na to cibulku na kolečka, zaprášit hl. moukou smíchanou s paprikou, pak na to vrstvu masa, které posypu ještě zbytkem slaninových kostek. pak střídat vrstvy podle toho, kolik máš surovin😉 nejvýš brambory, zaliju smetanou, zakrýt poklicí nebo alobalem a peču cca 40 minut, ke konci odklopím poklici, aby to chytlo nějakou barvu - někdo to ještě občas podleje vývarem, já ne 🙂

a dělám ejště upravenou verzi i pro prcka, bez slaniny, na oliváči, bez koření a soli, bez cibulky a mouky s paprikou 😀 zaliju bud smetanou anebo hustym UM 😀😀😀 A je to taky moc dobrý 🙂
Tak dobrou chut!

kammka
28. črc 2011

@handm 😅 tak králík zalitej sunarem nebo nutrilonem mně dostal, díky za recept. 😀

kammka
28. črc 2011

@handm přemejšlim, jak velkej je menší králík. ti naši maj připravený na vaření tak 1 ,75kg i víc...

handm
28. črc 2011

@kammka he, mě prvně taky, jednou mi to líčila jedna mamina na hřišti.. ale já to tam jen "cmrndnu" aby se neřeklo, aby se to jakoby propojilo 😀 a stejně už mu smetanku asi dam, brzy, bo ji stejně má v jogurtu, tak je to jedno 😉

handm
28. črc 2011

@kammka myslim, že když bude větši, přidáš brambory -prostě přiměřeně, já bych si z toho hlavu nedělala, navíc to stejně musíš vykostit všechno-...

kammka
28. črc 2011

@handm no já vím, akorát mi tyhle popisy množství surovin připadaj vtipný, já vařim podle oka, přiměřeně, ale tchýně by se z toho střílela... 😀