Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

moudivlacek
22. srp 2011

patizonove karnabatky s br kasi a na zitra patizonova omeleta s bylinkama (no jo, kdyz se nepremnozi cuketa,tak zas patizon) 😀

peroli
22. srp 2011

v sobotu kuřecí ve smetaně, včera v restauraci žebírka (měli jsme na ně vouchery) a dneska salát z těstovin, šunky a zeleninky 🙂

petule246
22. srp 2011

u nás dnes houbový guláš a zítra vepřové v mrkvi

babulinkab
23. srp 2011

drožďová polívka
katův šleh, rýže

jimmy1
23. srp 2011

polévka cibulačka se sýrem a opečeným toustem, hovězí nudličky na zelenině, těstoviny

brusinka.pusinka
23. srp 2011

my se vrátili z prodlouženého Víkendíku ve Dvoře Králové 😀 😀 takže dneska jen bramborový gulášek s domácím chlebíkem 😉

aaadus
23. srp 2011

V neděli zelňačka nebo mrkvová polévka s kápáním a makrely na grilu s am. bramborem. Včera jsme to dojídali a dnes mleté hovězí s rajčaty, cuketou a těstoviny.

kammka
23. srp 2011

@brusinka.pusinka dobrá inspirace, brambor mám doma bednu a i nějaké kvalitní špekáčky na ochucení se najdou 😀

kammka
23. srp 2011

jinak my v sobotu z mrazáku masové kuličky s rajskou a těstoviny, pak jsme jeli k našim pro malou, tam jsme dostali svíčkovou s knedlikem, v neděli byla u nás pouť, tak jsem vytáhla z mrazáku maličkou hubenou kačenu, k tomu nezahuštěné zelí a br.knedlik, večer jsme to skoro dojedli...ale je tam tak na jednu porci, knedlíčků víc, ale dám je do mrazáku, ať je změna. tatínek bude možná o víkendu sám doma, tak se mu hotovka v krabičce k ohřítí do MWO bude hodit..

misaskul
23. srp 2011

@babulinkab Jak děláš tu drožďovou polévku prosím?
Já dnes u sporáku asi uhynu, to dusno mi vůbec nedělá dobře. Naštěstí česnečku máme od včerejška a pak budu dělat těstovinový salát s kuřecím masem, zeleninkou a dresingem - pěkně vychlazený - osvěžující mňamka. 🙂

brusinka.pusinka
23. srp 2011

@misaskul poud nevadí hoím ti jeden lehký receptk na Droždovku 😀

Drožďová polévka s kapaním 😉
1 cibule, cca 200 g kořenové zeleniny, 1 kostička droždí, olej, solčanka.
Na kapání: 1 vejce, olej, dětská krupička

V hrnci rozehřejeme olej a zesklovatíme na něm cibulku nakrájenou na drobno. Kořenovou zeleninu si očistíme a nakrájíme na nudličky nebo nastrouháme na hrubo na struhadle. Nastrouhanou zeleninu přidáme na připravenou cibulku, chvíli restujeme, poté rozdrobíme droždí a za stálého míchání necháme rozpustit. Poté vlijeme 1,5 l vody a přidáme cca 2 lžičky solčanky (dle chuti). Krátce povaříme, až je zelenina měkká.
Do hrnečku si vyklepneme 1 celé vejce, přidáme cca 1/2 lžíce oleje a za stálého mícháme přidáváme dětskou krupičku, až se nám vytvoří hustší těstíčko. Přes struhadlo, popř. nějaký cedník vidličkou vtlačujeme do vroucí polévky kapání. Necháme krátce povařit (cca 1-2 min.). Hotovo!
Na talířích můžeme ještě dochutit a dozdobit polévku nakrájenými natěmi. Dobrou chuť!

brusinka.pusinka
23. srp 2011

@kammka 😀 😀 no alespoň někoho může inspirovat bramborový guláš 😉 😀 😀 😀

prdecek
23. srp 2011

houbový gulášek a domácí celozrné houstičky 🙂

kammka
23. srp 2011

@brusinka.pusinka jo, to může.. já jak začnu přemejšlet, co vařit, tak mám okno...to kolikrát čumím do plný lednice a nevím.. pak mně třeba napadne jídlo, na který nemám doma skoro nic. takže ještě že je tu tato diskuze. 😀

misaskul
23. srp 2011

@brusinka.pusinka Děkuji, droží mám ráda, i pomazánku z droždí, ale polévku jsem ještě nedělala, už se na ni těším. 🙂
@kammka U nás je to dost podobné, často mě napadne jídlo, na které nemám suroviny! 😖

babulinkab
23. srp 2011

@misaskul já ji poslední dobou dělám tak, že oprahnu cibulku, na to dávám oprahnout mrkev, pak přidám droždí, nechám rozpustit, pak na to prdnu 2 vajíčka a taky chvilku za stálého míchání oprahnu, pak zaliju vodou, přidávám alnatura bujon zeleninový, trochu drcenýho kmínu, ke konci přidám nudličky nebo písmenka a na konec trochu majoránky

babulinkab
23. srp 2011

jo a holky jestli někdo děláte drožďovou pomazánku - tak my ji začli dělat tak, že opražíme cibulku, na to nakrájet bílou papriku, taky oprahnout, pak rozpustit droždí, na to pak prdnout vajíčka a stále míchat a okořenit kmínem, majoránkou, přidáváme i stroužek česneku
manžel dal včera ochutnat dceři, ta se jen oblizovala za ušima
jinak jsu ráda, že tu jsou kuchařky, které mají droždí rády, protože u nás v diskusi mě s polívkou i pomazánkou vypískaly
😀 😀

eimmy
23. srp 2011

drštkovou polévku z hlívy, hrachovou kaši a párek a peču cheesecake.

zuzi82
23. srp 2011

Tak my dneska Lasagně

pitruskaskarolinkou
23. srp 2011

Br.kaše a grilovaná kuřecí křídla

eyael
23. srp 2011

vločkovou polévku se zeleninou, zapečené brambory se slaninou a smetanou, rajčatový salát

miskadis
23. srp 2011

Palačinky s kahudou

peroli
23. srp 2011

kuře na leču a černou bábovku

petule246
23. srp 2011

@peroli - nedala bys prosím recept na černou bábovku?

peroli
23. srp 2011

@petule246 🙂

ČERNÁ BÁBOVKA

těsto:
1 hrnek cukru krystal
2 vejce
1 lžička vanilk.příchutě (nebo 1 vanilkový cukr)
1/4 hrnku oleje
1 a 3/4 hrnku hladké mouky
1,5 lžičky prášku do pečiva
1 lžička jedlé sody
2/3 hrnku kakaa na pečení
1 vrchovatá lžička instantní kávy (nebo 1 sáček té porcované kávy 😉 jen ne tu 3 nebo 2v1)
3/4 hrnku podmáslí

poleva:
20 dkg hořké čokolády
2/3 hrnku smetany
3 dkg másla

Cukr + vejce ušleháme, přimícháme vanilku (resp.vanilk.cukr), postupně přiléváme olej a ušleháme do pěny. Po částech přidáváme mouku, pr.do peč., sodu, kakao a kávu střídavě s podmáslím a troškou vody. Opět vyšleháme do hladka. Těsto nalejeme do vymaz. a vysyp. formy a pečeme na 180´C (upečení zjistit špejlí).
Po upečení necháme vychladnout, polejeme polevou (= všechno dáme do kastrolku a při nízké teplotě nebo ve vodní lázni - jak kdo zvládá - utřeme do hladka) a povrch ozdobíme hoblinkama čokolády..

Ke kafi je to úplně super a kdo chce může si to vylepšit šlehačkou nebo i zakysanou smetanou 😉

babsiegirl
23. srp 2011

No dneska to bude nejaka rychlovka, asi kureci kebab 🙂 hmmm, cerna babovka vypada jednoduse, akorat jeste musim koupit formu na babovku! (zapomnela jsem ji v poslednim baraku pri stehovani! 😒 ) Nebo ji udelam jako obyc plech buchu 😀

petule246
23. srp 2011

@peroli - děkuju moc. Já asi vynechám tu kávu, ale kakaové těsto miluju. O šlehačce ani nemluvím 😉 Večer se do ní pustím.

peroli
23. srp 2011

@petule246 klidně ji tam můžeš dát.. ona ta lžička tam stejně není skoro cítit 😉 ale zároveň ji tam nedát asi by tam chyběla 😉

peroli
23. srp 2011

@babsiegirl tak mi pak řekni jak to dopadlo... to jsem zvědavá.. aspoň bych se pak nemusela patlat s blbou formou 😀 😀 😀

kammka
24. srp 2011

@peroli jáj, to zní moc dobře!! akorát musím zjistit, zda se k nám nechystá na víkend nějaká návštěva, já hrozně ráda peču, ale teď se snažím zhubnout, tak se nechci nechat pokoušet bábovkou.. jestli někdo má přijít, tak ji upeču, dám k tomu tu smetanu a ať se to zblajzne hned všechno!!
jo, moc dobrá je šlehačka vyšlehaná a pak k ní přidat tu zakysanku.. pokud je to pro víc lidí 😀

já včera dělala ten br.guláš..moc se poved, i malá snědla celou porcičku, co jsem jí dala, nechala jen malou kostičku brambory.. a druhou pod stolem..asi se pokoušela krmit psa.. pak jsem ji hnala rovnou do koupelny a po návratu na gauči děsně nenápadná jezevčice, se vůbec netvářila provinile mrcha 😀 na stole vyblejskanej talíř a na něm ta kostička brambory, taky umytá.. no zkuste bramborama krmit psa, že😀