Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

petka12
8. zář 2011

Moc zdravím. Promiňte, že sem lezu. Ráda se vašima stránkami inspiruju. Někdy obdivuju, jak vaříte 2x denně teplé jídlo. Já osobně dělám jídlo na 2dny, večeře studené. Rozpočet by mi nevyšel. Můžu vědět, kolik asi utratíte měsíčně za jídlo?? Děkuji

reruna
8. zář 2011

@ladida.l Solčanka je koření bez glutamátu a se sníženým obsahem soli, vhodné do polévek, na maso, na zeleninu, já to dávám na vše, mají to ve zdravých výživách apod.

babulinkab
8. zář 2011

polívka z červené čočky
hamburgry

moudivlacek
8. zář 2011

@babulinkab my mame taky polivku z cervene cocky 😀

ilonne
8. zář 2011

@moudivlacek Tak jsem je udělala dneska, jedny s lučinou a jedny s mletým masem, ty s tou lučinou jsou naprosto luxusní, manželovi ty masové. Akorát jsem zvědavá, kdo teď uklidí tu kuchyň. Bouchla mi tam bomba 😀 😀 😀 .

moudivlacek
8. zář 2011

@petka12 ja ma na jidlo, drogerii, sem tam kdyz je treba obleceni, pro sebe jednou za cas nejaky sminky... rodicak,takze 7600,takze odhadem 5000 za jidlo, manzel ted teda chodi dost casto v praci,ale zavodka 3,50kc polevka a 26,5 hlavni jidlo,no nekupte to ze 😀
ja varim pro sebe a maleho,ale spis takove rychlovky,neni moc kdy varit,vetsinou vecer,kdyz maly spi,ja holt nejsme jako brusinka ranni ptace 😵 😉 vecere mame vetsinou taky studene, salaty pomazanky,sem tam palacinka bramborak,ale jako ze bych delal k veceri svickovou to ne,tu nemame ani na obed 😀 😉
ono se to tezko porovnana,ja si nekdy taky rikam,ze ty co hodne vari,tak musis pardon za ten vyraz "prozrat" majlant,ale nekdo ma treba maso,zeleninu vlastni ci od znamych atd.

@ilonne
to znam bohuzel az prilis dobre,zorvna ted by se uklizeci ceta hodila,kdyztak ji pak posli i k nam 😀 😀

vojtisek2007
8. zář 2011

@petka12 už se to tady někde řešilo, kolem strany 50 a vejš 🙂

eriska
8. zář 2011

my si dneska dali francouzské brambory s červenou řepou, na zítra se dělá srnčí ragů a ke sváče jablíčkový dortík😉

simonceli
9. zář 2011

ahoj tak my dneska máme telecí řízečky, šunkovo - cibulové šťouchané brambory a rajčatový salát

moudivlacek
9. zář 2011

u nas se dojida cockova polevka a varim noky se spenatem,manza ma v praci buchticky se sodo 😵

maikyp
9. zář 2011

Mňam tak jsem najezená jenom Vašimi tipy 🙂 Ale něco uvařit musím..Achich joooo každý den něco vymýšlet 😝

zuzi82
9. zář 2011

Ahojky,
@aaadus @kammka holky gratuluju a držím pěstičky, ať vše dopadne dobře.

My dnes máme kuře na bylinkách se šťouchaným bramborem a na večeři se uvidí, možná frankfurtská polévka. 😉

evulka25
9. zář 2011

Ovocné knedlíky s tvarohem 🙂

zuzi82
9. zář 2011

@petka12 My za jídlo dáme taky tak 5000 maximálně 6000 tisíc. Vařím každý den pro sebe, manžu a malého a večeře máme někdy teplé, někdy studené. A myslím, že teplá večeře bez masa může vyjít i levněji než, když obložíš chleba šunkou. Když třeba udělám těstovinový salát, tak potřebuju jen těstoviny, trochu cherry rajčat, olivy a trochu kysanky a je večeře k oblíznutí. A to ani nemluvím o dnešní polívce, kam dám tak dvě nožky párku a k tomu rohlík. 😀 😀

scvrcek
9. zář 2011

@petka12 já si myslím, že vaření nemusí být nutně drahé, nebo dokonce ani ne dražší, než si dát chleba s něčím, nebo udělt pomazánku atd., když se vaří rozumně a vybírají se recepty...ale nemám to sama spočítané...
u nás dneska vepřo knedlo zelo 🙂

petka12
9. zář 2011

Všem děkuji a přeji příjemný den.

mamkamarketa
9. zář 2011

Kucharky prosim poradte,
syn 2r9m ma prujem a zvracel v noci 8x. klasicky dietni jidla (rohlik,banan,ryze s mrkvi) odmita. poradte mi prosim neco dietniho,ale chutneho,poradte prosim,klido polevku,mam strach aby nebyl dehydrovany ☹

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

@mamkamarketa tak jestli polévku, tak bych zkusila na vodě podusit trošku strouhané mrkve - až pustí šťávu, tak zalít vodou a zahustit buď vločkama nebo rýží, trošku přisolit, at to má chuť a třeba trošku petrželky bo pažitky, to neuškodí a ještě je dobrý to vzít celý tyčákem a ono to aspon bude jednak líp stravitelný a druhak příjemnější na chuť taková ta "krémová" podoba 😉
A naposledy mi taky dcera nejedla mrkev s rýží - co si budem povídat, je to hnus 😅 ale hrozně ráda kaši sladkou, tak mě napadlo udusit na vodě nastrouhanou mrkev a to toho přidat hodně uvařenou rýži (ne parbolid) takovou tu lepící. Přisladit a opět tyčákem na kaši - to mi jedla - jsem jí řekla, že je to taková mrkvová krupičková kaše 😅 😝 A musím přiznat, že jsem jí to lehce sypla kakaem nahoře - to dietní není, ale aspon jsem měla jistotu že to sní a v pohodě ji to šmakovalo - opravdu to byl jen náznak toho posypu, aby ho tam viděla 😀

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

dneska máme česnekovou polívku a brambory zapečený se zelím a klobásou 😎

kammka
9. zář 2011

@mamkamarketa já bych mu jídlo nedávala vůbec, pokud nechce... chudák, 8x za noc je děsný.. klidně ho nech jenom na sladkém černém čaji.

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

@pitruskaskarolinkou ještě mě napadlo udusit rýži s banánem a rozšmelcovat, to by mohlo chutnat dobře jako kaše 😉
Ale pokud jste ve fázi, že to bylo ted v noci, tak jídlo nedávej, to jsem si nepřečetla. Mně vzdy dr.říká, že hlady neumřou, že mají zásoby, že je podstatný jen to "pití", takže po lžičkách černej ledově vychldlej čaj a bohužel ani na žádost Maminko, dej mi pít, já mám žízen ☹ dát zase jen tu lžičku ☹ To mi rvalo srdce...
A taky nám vzdy zabere coca-cola ledová po lžičkách...ale tyto rady jistě dobře znáš.
Pokud už si nevíš rady, tak je dobrý taky Kulíšek 🙂

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

jsem si to šikovně poslala sobě 😀
@mamkamarketa
ještě mě napadlo udusit rýži s banánem a rozšmelcovat, to by mohlo chutnat dobře jako kaše
Ale pokud jste ve fázi, že to bylo ted v noci, tak jídlo nedávej, to jsem si nepřečetla. Mně vzdy dr.říká, že hlady neumřou, že mají zásoby, že je podstatný jen to "pití", takže po lžičkách černej ledově vychldlej čaj a bohužel ani na žádost Maminko, dej mi pít, já mám žízen dát zase jen tu lžičku To mi rvalo srdce...
A taky nám vzdy zabere coca-cola ledová po lžičkách...ale tyto rady jistě dobře znáš.
Pokud už si nevíš rady, tak je dobrý taky Kulíšek

mamkamarketa
9. zář 2011

@kammka to pit nebude-zkousela jsem cerny caj-oslazeny medem-uplne bez uspechu. od rana mel 7krat prujem,desny ☹ ale zase kdyz jsem se ho zeptala,jestli by chtel papat,tak rekl ''jo bonbonky'' 😅 takze asi uplne bez chuti nebude 😅

myslis,ze mu muzu dat 100% mrkvovy dzus naredeny kubikem (tim ''ovocnym'')
musime do lekarny a do obchodu bohuzel,tak jsem bezradna,co mu muzu dat 😢 nase mudra ma dovcu

mamkamarketa
9. zář 2011

@pitruskaskarolinkou takze jakoby mlecna ryze bez mleka? to bych mohla vecer zkusit 🙂
dekuju za tip,
cola je proti zvraceni,ze? on zvracel 8x mezi 01:30-07 ted uz ma ''jen'' prujem ☹ jak dlouho bylo tve male spatne?

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

@mamkamarketa ten džus bych nedávala, obsahuje krom té mrkve i jablkový a podobný ovocný štávy a ty naopak projímají, to nedavej. Tady ohledně pití je rada jen jedna - ten černý sladký čaj, zkus třeba sirup do něj přimíchat - ledový, třeba by mu chutnal, když bude hodně studený - navíc si myslím, že kdyby ho moje dcera nechtěla, mohlo by zabrat mu to nalít z nějaké lahvičky před ním, aby to viděl, o které ví, že v ní bývá dobré pitíčko 😀 😝
Ale nevím, kolik tvému malému je, aby ti to "zbaštil" 😅 😀
a s tou kaší - jojo, jako rýžová kaše bez mléka 😉 a když bys nechtěla dat to kakao a má to rád, tak zkus trošku skořice pro chut a přisladit, jemně 😉
coca -cola se doporučuje, pravá Cola, ne žádný náhražky a hodně vychladit, to by mu mohlo taky šmakovat 😀 My to norm.nekupujem,takže se jí to líbilo 😀
a co mám zkušenost tak tyto stavy nás zatím držely tak 3 dny, ale každej den to bylo lepší a lepší. Dnes bych ho opravdu nechala jen na tom pití, případně jak bude mít chuť, což se mi moc nezdá, když to má první den, tak zkus tu kaši, ale nedávej mu ani omylem celou porci. Mám zkušenost, že mi to po čtvrt hodině vyhodila ven, takže 2 lžičky a pak zabavit něčím - hraním...nechat strávit...po půlhodině když nic, tak znovu 😉 Strava pro podrážděný žaludek je strašně namáhavá, takže at si s tím ten pupík stačí poradit 🙂
a ještě z jiného soudku - pokud budeš dávat tu mrkev a měl by ještě zvracet, tak postýlku podložit velkou dekou a prostěradlem a pod to igelit 😀 bo oranžová jde dolů fakt blbě 😀 a at nemusíš donekonečna převlékat.

mamkamarketa
9. zář 2011

@pitruskaskarolinkou ma 2 a 3/4.colu nezna a nevim,jestli mu budou ''bublinky'' chutnat 😒 zkusit to muzu 🙂 s tim dzusem me taky napadlo,aby to nedrazdilo zaludek,jak je to kysele 😖 oblbnout s lahvickou nehrozi 🙄
ale zkusim vsechno,nevis jak dlouho tyto stavy byvaji infekcni? to asi bude muset byt tyden doma,bez skolky,ze? ☹

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

@mamkamarketa doporučuju tu colu vyštěrchat několikrát a pustit uzávěr, až ztratí bublinky skoro uplně, to bublavé není moc ok 😉
No každopádně, pokud nejsi extra odolná, tak to možná chytneš taky...já to mám 100% vzdy od ní 😠 ☹ a dostávám to tak za 2-3 dny po ní, takže z toho usuzuju nějakou tu dobu vydržet, než ho pustíš do školky. V podstatě, když už bude mít tuhou stolici a nebude zvracet, tak je ok 😉

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

@mamkamarketa teplotu nemá?

mamkamarketa
9. zář 2011

@pitruskaskarolinkou nastesti ne

pitruskaskarolinkou
9. zář 2011

@mamkamarketa tak to je jen taková ta běžná blico-kakací viroza 😉 to bude ok 😉