Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
28. zář 2011

kedlubnová polívka
svíčková, knedlík

krakorka
28. zář 2011

vepřové závitky a brambory a dezert roláda 😵

simonceli
28. zář 2011

uzená polévka a pak co dům dal. Táta včera přišel z piva a dnešní oběd nám doslova sežral 😀

moudivlacek
28. zář 2011

patizonove karbanatky s pecenym bramborem

zuzi82
28. zář 2011

Ahojky, my jsme včera měli řízky na ruby s kaší a dnes bramborové halušky s vajíčky 🙂

alenv
28. zář 2011

dneska řízky, bramborová kaše, zeleninový vývar a okurkový salát

moudivlacek
28. zář 2011

na vecu kuchtim kosicky s cottagem a sunkou

raci
28. zář 2011

prosím mám dotaz, soused mi včera přinesl houbu - kotrč - já absolutně netuším co s tím 😅 poradíte??? 😕

klara.t
28. zář 2011

@raci naši z ní dělají něco jako dršťkovou. Všichni to takhle milují. zadej do vyhledávače kotrč polévka nebo třeba zde http://www.labuznik.com/recipe.php?ID=8448
Je to něco na způsob gulášovky podle mě. Každý kdo ochutnal, chtěl tu houbu taky někdy najít.

kammka
29. zář 2011

my měli včera rajskou polívku z rajčátek od mojí mámy a hromadu řízků s bramborem, byly pak i k véče. a v půl desáté jsem začala péct buchtu - máme dost vajec.. do formy na biskupák... sníh z pěti bílků vyšlehat s necelým hrnkem krystalového cukru, do toho špetku soli, ty žloutky, půl hrnku oleje, cca dva hrnky hladké mouky, pokud to je husté, přilít kapku mlíka.. nakonec vmíchat předem namočené rozinky, hrst nasekaných ořechů a hrubě strouhanou čokošku. a do formy vymazané máslem a vysypané strouhankou, trouba na 160...
po vychladnutí krájet na tenké plátky, dobrota ke kafi.

brusinka.pusinka
29. zář 2011

včera kotlíkový gulášek na ohni a domácí chleba a grilovačka a buřtíky 😉 a dneska chebová polívka a zapečené brambory s brokolicí a klukům uděláme k tomu naložené vepřové plátky co zbyli 😉 a chescake ale dělala jsem večra večer dneska už je jen tak na snídani asi udělám srnčí hřbet mramorový bude ke kafíčku nebo jen tak 😉 🙂

zuhur
29. zář 2011

@brusinka.pusinka radši se zeptám - do té lentilkové bábovky patří smetana na vaření nebo na šlehání 😅 Já to vždycky domotám, tak se radši zeptám.

brusinka.pusinka
29. zář 2011

@zuhur já bávám na šlehaní 😀 klasickou šlehačku

zuhur
29. zář 2011

Tak začínám mít zase období kdy mě nebaví vaření 😠 Většinou je to v pohodě, ale jak teď musím vařit po večerech, aby měl manžel nachystáno "do krabičky" na následující den, tak jsem z toho spíš otrávená. Co si budeme povídat - čerstvé je čerstvé a ne každé jídlo dopředu dělané je dobré ☹

zuhur
29. zář 2011

@brusinka.pusinka děkuju, jdu nakoupit a dnes nebo zítra ji určitě udělám

miskadis
29. zář 2011

bramboráky

kammka
29. zář 2011

@zuhur jéé, lentilková bábovka???
rcp najdu v seznamu??

brusinka.pusinka
29. zář 2011

@kammka je v seznamu, dávala jsem sem receptík 😉 😀

brusinka.pusinka
29. zář 2011

@kammka asi strana 143 😉

silente
29. zář 2011

Tak my včera k obídku kuřecí plátky na žampionech a k večeři jen rychlovku, co jsem milovala jako malá.

http://www.recepty.cz/recept/kureci-platky-na-z...

A ta rychlovka:
rajčata, točený salám, cibule, jogurt, majolka, sůl, pepř
Rajčata, salám a cibuli na kostičky, hezky promíchat v míse a pak přidat jogurt a trošku majolky (má to lepší chuť, ale kdo chce zdravější, klidně jen jogurt). Osolit, opepřit dle chuti. Dát aspoň na půl hodinky do lednice. A pak zbaštit 🙂

kammka
29. zář 2011

@brusinka.pusinka díky, koukala jsem, že tam jsou rcp na řepu, to se hodí.

zuhur
29. zář 2011

@kammka jo, je na straně 143 jestli se nepletu

zuhur
29. zář 2011

@kammka jo a až teď jsem si všimla, že ti brusinka už odpověděla 😅

brusinka.pusinka
29. zář 2011

@kammka jj dávala jsem dávala u nás se řepa hodně jí a hlavně k večeři 😉

kammka
29. zář 2011

@brusinka.pusinka mám jí spoustu od mámy.. nebyl by rcp na dobrý boršč???

kammka
29. zář 2011

..a taky máme teď dost vajíček..proto ty bábovky a buchty.. 😀
dneska možná pojedu s naší chůvou, její kamarádkou a Fanynkou na švestky. už se moc těším. dělala jsem podle rcp z netu povidla bez míchání, v troubě. jsou naprosto fantastická.

brusinka.pusinka
29. zář 2011

@kammka byl 😉 je to rodinný přímo z ruska 😉
Pravý ruský boršč( od tety Kušniřové)
1 ks červená řepa
10 ks celý pepř
5 ks hřebíček
2 ks polévkové kosti
30 dkg hovězí maso
5 ks nové koření
30 dkg vepřové maso
20 dkg kuřecí maso
2 ks bobkový list
nastrouhanou kořenovou zeleninu
nakrájené brambory a hlávkové zelí
česnek
ostrou klobásu
zakysanou smetanu (kopr dle chuti)
ocet a cukr dle potřeby 😉
Hovězí, vepřové a kuřecí maso a polévkové kosti dáme do hrnce, přidáme bobkový list, hřebíček, celý pepř a nové koření. Zalijeme vodou a vaříme , až je maso měkké.

Omyjeme opatrně červenou řepu, aby se nenarušila slupka a uvaříme do měkka.

Na másle osmažíme cibuli, přidáme nastrouhanou kořenovou zeleninu, zalijeme vývarem z uvařeného masa, přidáme nakrájené brambory a hlávkové zelí. Až je zelenina skoro hotová, přidáme nastrouhanou červenou řepu, rajský protlak, nakrájené uvařené maso , prolisovaný nebo nastrouhaný česnek a ostřejší klobásu. Osolíme, osladíme a okyselíme podle své chuti.Necháme ještě chvilku provařit.

Na talíři ozdobíme kysanou smetanou a sekaným koprem. Můžeme použít i kopr zavařený.

miriska
29. zář 2011

Holky, prosím o nějakej tip na chuťovky na narozeninouvou oslavu našeho prcka...chci dělat pizza šneky, sekanou, chlebíčky, koláčky, dort a chtěla bych ještě něco zajímavýho neokoukanýho...má někdo nápad? s ním sem 🙂

brusinka.pusinka
29. zář 2011

@miriska co tyčinky a nebo mufinky 😉 ovocné špízi 😉

kammka
29. zář 2011

@miriska párečky v listovém těstě?? já si myslela, že je to už stará vesta, vzala jsem to na jednu akci a tam z toho všichni sedali na zadel, nikdo to neznal!!