Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

simonceli
11. lis 2011

tak dneska dojídáme plněné lilky, ale zítra si s mládětem skočíme na svatomartiskou husu někam. Rozhodně to nehodlám péct jen pro mě a malou. Takže dva dny pohody bez vaření.

kammka
11. lis 2011

@simonceli já myslím, že to není povinný.. ta husa... 😉
my navíc máme radši kachnu - pižmovku...na zahradě jich je...

simonceli
11. lis 2011

@kammka to určitě není, ale chuť na ni je

sarunatko
11. lis 2011

@brusinka.pusinka tak jsem rozjela druhý pokus, snad to bude lepší

peroli
11. lis 2011

@zuzi82 😨 😨 😨 😨 normálně padám na hubu!!! seš úžasná!!! TLESKÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁM 😵 😵 😵 😵 a za všechny tady se hluboce klaním a děkuju 😉 😀 😵 😵 😵

peroli
11. lis 2011

@sarunatko já dělávám i s kvasnicema a ještě nikdy se mi nestalo že by se nepovedly... a už jsem ten recept posílala dál a taky se všem povedlo 😉 kdybys chtěla někdy vyzkoušet:

DOMÁCÍ KNEDLÍK:

50 dkg polohrubé mouky
1/4 l vlažného mléka
1 sáček instantního droždí (nebo 1 kostka)
1 vejce
2 rohlíky na kostky nakrájet
2 lžičky cukru krystal
špetka soli

Do misky dáme mouku, špetku soli a zamícháme, do prostředka uděláme důlek a do důlku dáme cukr, kvasnice, zalejem vlažným mlékem, pomocí vidličky si zboku nahrneme trošku mouky a uděláme těstíčko a necháme nakynout. Potom přidáme vejce, rohlíky na kostičky a zpracujem v těsto, necháme kynout asi 1/2 hodiny, propracujem a znova necháme cca 1/2 hodiny kynout. Potom vyválíme 2 stejně velké knedle. Vaříme v osolené vodě +-7-8 minut z jedné strany a +-7-8 minut z druhé strany.

sarunatko
11. lis 2011

@peroli děkuju, jestli se nepovede druhý pokus, zkusím třetí 🙂

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@peroli u nás se knedlíky také vždy povedou už jsou zděděné po prarodičích a nikdy nebyl problém tak nevím🙂
Jinak u nás dneska zelňajda+ ryby v listovém těstě a krémeš nepečený 😉

sarunatko
11. lis 2011

@peroli
@brusinka.pusinka
holky, to bude rukama 😀

sarunatko
11. lis 2011

@brusinka.pusinka tak kdybys tu knedlu viděla, tak se porveš smíchy, ale snad bude k jídlu. Na kráse přeci nezáleží 😀

zuhur
11. lis 2011

Tak místo zapečené kaše s vejcem je dnes nakonec smažený květák - dodala babička a to se neodmítá s bramborem - dodala moje maličkost 🙂

bulinka
11. lis 2011

@zuhur ten jsme měli včera 🙂. Dneska máme kuřecí na rajčatech s těstovinou

peroli
11. lis 2011

@sarunatko ukaž 😉

handm
11. lis 2011

ahoj!
my dneska měli rajskou (z rajčat 😀) s těstovinama, taťka k tomu večer dostane kuličky z mletého masa 😉
Jo holky, dáváte prckům mleté maso?! asi v pohodě, ne?!

petrajavor
11. lis 2011

Frankfurtská polévka, lívanečky s malinami a zak.smetanou 🙂

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@sarunatko neva hlavně ať chutná pokud budeš vařt častěji dostaneš praxi 😉 😀
a dnešní menu 😀

handm
11. lis 2011

@sarihy mě ještě napadl takový jablečný nepečený dortík, kdybys to dala do formiček hlubších, třeba košíčků, tak by to bylo jako jednohubky a je to moc dobrý..
ještě pro jistotu přidám recept,a le asi už je to passé
(kdo znáte a věřím, že je vás spoustu, omlouvám se!)😉

Jablečný nepečený dortík
10 lžic cukru (dávám míň, je to na mě moc sladký a pro prcka dělám z glukopuru) převařím a chvilku povařím na plotně ve dvou hrnečcích (klasika na čaj) vody. Přidám nastrouhaná jablka (asi 6 - přiměřeně - bez slupky, ta tam není dobrá) a převařím tak 3-5 minut. Pak v malém množství vody rozdělám dva pudinky a zamíchám do vody s jablkama a nechám zhoustnout, povaří se to taky tak 3 minutky. No a pak už dávám do formy vypláchlé vodou na piškoty pocákané rumem (nebo šťávou) a dělám vrstvy (kolik chcete). Nechám vychladnout a frknu do lednice 😉
právě že bych dala piškot do formičky, na to jablka a pak zas piškot a je to jednohubka jak víno 🙂🙂

handm
11. lis 2011

@brusinka.pusinka mňam- ten "závin" vypadá luxusně.. zrovna jsem chtěla dneska koupit rybu dopo a neměli vůbec žádný výběr...

sarunatko
11. lis 2011

@peroli nemůžu, stydím se za to 🙂 Až to budu mít tak načančaný jak brusinka, tak ukážu 😀 Ještě tak padesátkrát a budu to umět 😝

bulinka
11. lis 2011

@brusinka.pusinka Jé to vypadá chutně, můžu poprosit o recept na ten krémeš a na tu rybu v list. těstě? 🙂

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@bulinka díky ryba je v seznamu 😉 a krémeš dělám takto je to video 😉 😀 http://www.akosatorobi.sk/video/554/nepeceny-kr...

sarunatko
11. lis 2011

@peroli

@brusinka.pusinka

ale co, ať se taky zasmějete 😉

brusinka.pusinka
11. lis 2011

@sarunatko Náhodou vypadá dobře šikula 😉

peroli
11. lis 2011

@sarunatko ale prosímtě.. 😉 každej normální člověk pochopí že napoprvý to nemůže být jak z 5* hotelu 😉
kdybys viděla moje knedle i když je dělávám dost často.. občas se mi povede že ji mám nahoře prasklou (vždycky aspoň jednu z těch dvou)... ale je moc dobrá tak to neřeším 😀 😀 😀

sarunatko
11. lis 2011

@brusinka.pusinka
@peroli
náš tělocvikář vždycky říkal: no....snaha byla 🙂 Tak to platí i tady 😀

peroli
11. lis 2011

@sarunatko si spadla z jahody??? vždyť vypadá super!!! a upřímně.. vypadá líp než ty moje 😉 😅 😀

zuzi82
11. lis 2011

Ahojky,
díky za chválu, snad je to pro vás alespoň trochu přehledné. Musím říct, že jsem to tvořila tři dny a ten třetí den jsem si říkala, jestli nevyhlásit embargo na nové recepty. 😀 😀 😀

@zuhur Co se o práci podělit? Seznam mi pošleš do IP a já to roztřídím. 😉

A my dnes klasiku, jitrnička, zelí a brambor a moc jsme si pošmákli 🙂

zuhur
11. lis 2011

@zuzi82 ok - to je totiž moje maximum co s tím svým racochejlem zvládnu 😀 😀 😀

deyana
11. lis 2011

čočková polévka s mrkví a párkem, tomatová omáčka z pečených rajčat se špagetama

asaka
11. lis 2011

nic 😀DD