Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
5. pro 2011

karbenátky pečené v troubě, br. kaše, ledový salát

brusinka.pusinka
5. pro 2011

@sarunatko jj pokud se t zdá řítké tak trošku přidat 😉 a nebo změnit mouku značku 😉 😀

brusinka.pusinka
5. pro 2011

@tygrous chaloupka se ti užasně povedla jsi šikulka 😉 Moje děti odmítly chaloupky prej né špatně se to jí 😉 raději hodně na misce 😉 😀

sarunatko
5. pro 2011

@brusinka.pusinka tak já je dnes vyzkouším ještě jednou. Snad se už povedou líp. Děkuji moc. Ještě budu péct vanilkové rohlíčky podle tvého receptu 🙂

maybay
5. pro 2011

@babulinkab take delam karbanatky jen v troube je to super jednoduchy, ze? 🙂

gab7
5. pro 2011

@brusinka.pusinka
@sarunatko taky jdu vyzkoušet tyto rohlíčky 🙂 už mám vše připravené 🙂
chaloupka překrásná,moc se vám povedla 🙂 šikulka 🙂

eriska
5. pro 2011

@tygrous to jsem ráda, nám taky moc chutanjí🙂

my dneska hovězí vývar s nudličkama a zeleninkou a kuřecí čínu s brambůrkem..

zuzi82
5. pro 2011

A my dnes opět Milánské špagety, taťka má dietu a může jen polívky, tak si uděláme špagetky, on je tolik nemusí a my je milujeme. 😉

zuzi82
5. pro 2011

@zuhur Dráždit nechci, ale to víš, termín předání cukroví se blíží, tak musím makat. 😉 Dnes udělám ty mandlové dortíčky a nachystám si marcipán na marcipánové dortíčky. 😉

eriska
5. pro 2011

@zuzi82 zuzí, tak až budeš mít čásek, písni, jaké druhy cukroví děláš..nechám se inspirovat, ještě lepší by bylo, kdyby k nám nějaká ta krabička dobloudila😀D Nevím, nevím, co tenhle týden udělám, Tomulka chce pořád maminku, musíme číst knížky a snažím se ho držet v posteli, takže tenhle týden toho moc neupeču, v sobotu jde tatínek na hon a v nedělí pak bývá nepoužitelný..a ten další týden se nehodlám stresovat cukrovím..takže to u nás vypadá na slepovánky a zbytek snad vyfasuju od babinky.jen bych chtěla ještě něco nepečeného, kdy tam můžu udělat vosí hnízda? a nemáš tam nějaké kuličky bez oříšků?

nikiii
5. pro 2011

My dneska koprovou polivecku a zapeceny testoviny s uzenym masem.

brusinka.pusinka
5. pro 2011

u nás dneka slepičí vývar s písmenky a játrovými knedlíčky a buchty 😉 😀

tygrous
5. pro 2011

@brusinka.pusinka Dík😉 Manzel uz vcera obchazel mlsne kolem a ptal, kdy se to bude moct snist😀 No a dnes uz Honzik rozbil strechu, tak uz jim to dovolim, i kdyz s tezkym srdcem😀, snist😀 A pernik je porad mekky, i kdyz byla v podstate dva dny venku, aby to schlo, kdyz jsem to lepila a zdobila... takze jeste jednou chvalim tve testo!!!

brusinka.pusinka
5. pro 2011

@tygrous děkuji no to se ti tvoji chlapáci pomějou 😉 u nás se pořád na ně chodí 😉proto velká várka byla pečená 😉 dneska rohlíčky a linecké a tatrankové pracny 😉 😀

tygrous
5. pro 2011

Holky, uz jsem se tu ptala, ale nejak to zapadlo. nemate tip na superdobry hoooodne cokoladovy dort? Manza ma v sobotu narozky a cokodorty miluje, tak chci zkusit zase nejaky novy...😉

brusinka.pusinka
5. pro 2011

@tygrous
Supr čokoládový dort 😉
150 g kvalitní čokoláda
1 kelímek smetana ke šlehání
2 lžíce cukr krystal
těsto
1/4 lžičky jedlá soda
150 - 200 g třtinový cukr
25 g holandské kakao
200 g kvalitní čokoláda
200 g máslo
3 ks vejce
1 lžíce instatní káva
1 lžička prášek do pečiva
170 g hladká mouka
150 - 200 g cukr krystal
75 ml podmáslí (5 lžic)
Čokoládu nalámeme do kastrůlku, přidáme máslo a kávu rozpuštěnou ve 120 ml vroucí vody. Prohříváme, až se čokoláda a máslo rozpustí, ale nezahříváme příliš.
V míse smícháme mouku, prášek, sodu, cukr a kakao tak, aby ve směsi nebyly žádné žmolky.
V jiné misce smícháme vejce s podmáslím (podmáslí lze nahradit kysanou smetanou nebo bílým jogurtem). Je to asi 5 lžic.
Potom do mísy k mouce přidáme čokoládovou směs a vejce s podmáslím a vymícháme dohladka.
Vlijeme do dortové formy a pečeme ve vyhřáté troubě 1,5 hodiny. Normální trouba by měla být vyhřátá na 160 °C, horkovzdušná na 140 °C.
Připravíme si krém: Čokoládu na polevu dáme do misky. V kastrůlku zahřejeme smetanu s cukrem k bodu varu, přelijeme přes čokoládu a promícháme dohladka. Necháme malinko zchladnout, aby mírně ztuhla.
Čokoládový dort vyklopíme a necháme vychladnout minimálně 1 hodinu. Pak korpus rozkrojíme, namažeme krémem a pláty spojíme dohromady. Potom pomažeme celý zbytek dortu krémem a ozdobíme třeba čokoládovými hoblinkami - naškrábeme škrabkou vychlazenou čokoládu nebo zdobíme podle vlastní fantazie.
Super čokoládový dort dobře vychladíme a podáváme. Je výborný hlavně pro milovníky čokolády.
Do těsta i krému použijeme kvalitní čokoládu s více než 60 % kakaa.

Sacherův dort
150 g mouka hladká
150 g cukru moučka
150 g čokoláda na vaření
150 g máslo
1 sklenice džem meruňkový
1 ks šlehačka
6 ks vejce
1 balíček poleva čokoládová
Z mouky, cukru, másla, žloutků a rozpuštěné čokolády vymícháme těsto, do kterého jemně vmícháme sních z bílků. Směs vylejeme do vymaštěné a moukou vysypané dortové formy.

Pečeme 30 minut při 200 - 250°C. Po vychladnutí dort rozřízneme podélně na 3 díly. Jednu stranu dvou dílů natřeme džemem a uložíme zpět na sebe.

Nakonec celý dort potřeme čokoládovou polevou, necháme v chladu ztuhnout a dozdobíme šlehačkou.

tygrous
5. pro 2011

@brusinka.pusinka Dik, ty snad nikdy nezklames😉, jsi dokonala zasobarna receptu😀 ten prvni vypada bajecne...

brusinka.pusinka
5. pro 2011

@tygrous ten první jsme i dělali a byl moc dobrý 😉 😀 já sice čokoládu moc nemusím ale babi a syn si hodně pochvalovali a sach je sachr 😉 😀

misicka455
5. pro 2011

Holky nemohu najít recept a perníčky hodte mi stránku nebo ho napište znovu , díky moc 😉

brusinka.pusinka
5. pro 2011

@misicka455 str.186 😀

moudivlacek
5. pro 2011

noky se spenatem, vecere zelnaky

reruna
5. pro 2011

@anieanne díky 🙂
@sarunatko to je divné, asi fakt přidat mouku, nebo jinou značku...já je dělala 3X a vždycky jsem měla těsto spíše tužší, nic se nerozjíždělo
Tady moje perníčky podle brusinky a adventní věnec

brusinka.pusinka
5. pro 2011

@reruna kráááááása 😀

sarunatko
5. pro 2011

@reruna to je náááádhera, závidím!

zuzi82
5. pro 2011

@eriska Vanilkové rohlíčky, brahamské dortíčky, citronové dortíčky, čokoláda, rumové kuličky (bez oříšků s kakaem), ořechy, eskymáci, marcipánové kytičky, karamelové košíčky, ořechové košíčky, pochoutky, vosí hnízda (kakaové), úlky (ořechové), medové trubičky s karamelovým krémem, krémové rohlíčky, mandlové dortíčky, ořechové kuličky, kaštánky, laskonky, linecké, kokosová očka, pařížské mušličky, kornoutky s čoko-ořechovým krémem, rafaelo, kokosky, pracny, marokánky, tatrankové koule, citronové měsíčky, sádlové cukroví, nugátové tyčinky, skořicové cukroví, škebličky, kokosová roláda, ořechové pusinky, oříškové sušenky, čokoládové trojhránky, oříškové koule, rumové zvonečky. 😀 😀 😀
Tak to je můj seznam pro letošní vánoce. Zhruba půlka je hotová. 😀

aaadus
5. pro 2011

@zuzi82 to je seznámek 😀 Prosím prosím recept na rumové kuličky a ořechové kuličky. Děkuji 🙂

eriska
5. pro 2011

@zuzi82 zuzí, tééda, co dodat, jsi machr..já bych to nedala netěhotná, natož těhule😀DD můžu taky poprosit o pár receptíků? eskymáci, vosí hnízda, kaštánky, marokánky, tatrankové koule, čokoládové trojhránky a skořicové cukroví...a to jsem myslela, že s kuchtěním končím, ale tohle pro mě vypadá fakt lákavě😉

zuhur
5. pro 2011

Teda já toho letos moc dělat nebudu, ale už se těším. Jenže se nám zase posouvá stěhování, takže budu mít zase míň času ☹

zmuzle
5. pro 2011

@zuzi82 Pro me zase citronove mesicky a laskonky. Jednodussi bude, kdyz sem das vse. 😝

@brusinka.pusinka Pernicky taktez upeceny dle tveho receptu a naststi je synek sni driv, nez je ozdobime. 😀 Takze nas asi ceka dalsi varka. Tvuj recept vytlacil ten drivejsi na pernicky. 🙂

zuzi82
6. pro 2011

Dobré ránko, tak postupně vám sem recepty dám, jen mějte trpělivost, času je málo.
Eskymáci

250 g hl. mouky, 150 g Hery, 60 g lískových ořechů, 120 g moučkového cukru, 1 žloutek, 1/2 lžičky jedlé sody a skořice
Z vypracovaného těsta vykrajujeme kolečka a upečeme. Na krém vyšleháme jedno máslo s moučkovým cukrem (dávám od oka a podle chuti) a přisypeme asi 1/4 prášku vanilkového pudinku. Vyšleháme a slepujeme vždy tři kolečka k sobě. Vršek omočíme v bílé čokoládě. Boky pomažeme krémem a obalíme v kokosu. Já pro sebe, protože kokos nemusím, obaluju i v mletých ořechách.

Ořechové kuličky
200 g másla, 100 g moučkového cukru, 2 lžíce kakaa, 3 lžíce rumu, 1 vanilkový cukr, 1 balíček piškotů, mleté ořechy na obalení.
Máslo utřeme s cukrem a kakaem, přidáme rum, vanilkový cukr a najemno pomleté piškoty. Směs propracujeme, dáme trochu vychladnout a pak tvoříme kuličky, které obalujeme v ořechách (nebo čemkoli). Špatně se tvarujou, většinou hodím hroudu těsta do ořechů, obalím a dotvaruju až obalené. A dělám tři dávky, protože jedna by do vánoc vůbec nevydržela a i tak jsou na příděl. 😀 Je to asi to nejlepší, co dělám.