Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

cervena_vila
9. led 2012

@eriska u nás se objedná určitá váha té svíčkové, třeba kilo... Taky to dám na plátky do mrazáku, jen to pak nechávám rozmrznout v lednici a ne ve vodě. Pořád je dobrá i na steaky, ale trošku je to znát, "krvavý" z ní člověk neudělá, spíš pěkně pomalu propéct. Občas má svíčkovou po dvou plátcích hyperalbert, ale za strašnou cenu (699/kg), argentinské hovězí bere interspar.

cervena_vila
9. led 2012

Dneska jsem si nechala od babičky vyložit, jak dělá staročeskou rybí polívku - s hrachem. Můžu se po ní utlouct, jednou v roce je prostě málo. Seženu kousek kapra a udělám si ji pro radost.

gab7
9. led 2012

@sarunatko děkuji 🙂

eriska
9. led 2012

@cervena_vila díky, tak tam zkusím kouknout, konec ledna ještě není, na kdy to chci a třeba se v mrazáku ještě uvolní a pak vezmu celou🙂

nebo, holky, já hovězímu nerozumím, z které části se ještě dají udělat dobré steaky? měla jsem jednou z roštěnce, ale to nešlo ukousat 😠

cervena_vila
9. led 2012

@eriska jednou jsem měla kulatou plec - nevím co je to přesně za sval, ale byl to takový kornout a chutnalo jako ze svíčkové, moc pěkné maso, jen se při opékání prohnulo do mističek, příště do plátků udělám zářez.

nikiii
9. led 2012

@peroli mňam, receptím na brownies by byl? 🙂

janinka23
9. led 2012

@anieanne - Děkuji a ztuhne ta zakysaná smetana nebo ji nějak šleháš?

anieanne
9. led 2012

@janinka23 No minimálně, spíš ne než jo. Jinak dávám ji tam přímo z kelímku. Jako není to zrovna nejvzhlednější dezert, ale fakt moc dobrej 🙂

janinka23
9. led 2012

@anieanne - tak ne vždy záleží na vzhledu, hlavně, že to chutná. Vyzkouším, děkuji

anieanne
9. led 2012

@janinka23 Jj. Jinak my to nejvíc milujeme s kompotovanejma meruňkama 🙂

janinka23
9. led 2012

@anieanne - já mám broskvičky ,tak zkusím s nima, meruňky mám v mrazáčku

falca1
9. led 2012

@janinka23 u nás je oblíbenej
Péřový moučník:
ušlehat : 20dkg pískového cukru a 3vejce, 1dcl oleje, 1dcl mléka, 20dkg hl. mouky, prášek do pečiva
Nalijeme na vymazaný a vysypaný plech. Uvaříme 1 vanilkový puding s vanilkovým cukrem a nalijeme na těsto(za horka) a pečeme. Na upečený moučník dáme zakysanou smetanu (2kelímky) a posypeme Grankem - mňam mňam. Většinou dělám těsta jeden a půl - podle plechu - je lepší když je těsto vyšší 😀

janinka23
9. led 2012

@falca1 - díky za tip 🙂

zuhur
9. led 2012

@falca1 kruci ten už jsem neměla ani nepamatuju 😀

peroli
9. led 2012

@nikiii no jasně, je to hrozně jednoduchý a rychlý 😉

BROWNIES

10 dkg másla
20 dkg hořké čokolády (čím kvalitnější tím lepší.. dělala jsem už i z Ikeácké a taky to bylo dobrý)
4 vejce
25 dkg cukru moučka
10 dkg hladké mouky
1 lžička prášku do pečiva
2-3 lžíce kakaa (na pečení) - cca 3 dkg

Máslo spolu s nalámanou čokoládou necháme povolit v mikrovlnce (nesmí to být horký), přimícháme vejce spolu s prosátým cukrem, hladkou mouku, práškem do pečiva a kakaem, pořádně ale opatrně promícháme a vlijeme na pekáček (já používám 35 x 20 cm) vyložený pečícím papírem (žádné vymazávání a vysypávání!!! zakázáno 😉 😀 ).
Vložíme do trouby předehřáté na 180°C a pečeme podle trouby cca 25 min (já peču tak 15-20 min).
Někdy povrch popraská ale to je v pořádku.. Na konci pečení je koláč jakoby nedopečený - tmavý a uprostřed měkký (ale ne syrový) - ale tak to má být 😉

Těsto můžeme vylepšit několika způsoby přimícháním:
-malin
-mléčné a bílé čokolády na kostičky
-mandlí na plátky
-1 lžící espressa do těsta
-vanilkovým cukrem
Nebo můžeme podávat s vanilkovou zmrzlinou...

Fantazii se meze nekladou 😉 😵 😵

pajula
10. led 2012

Já jsem dělala včera kuře na bramborách se smetanou a bude to i dneska 🙂
@peroli A recept na Brownies je super,vyzkouším 😀

power700
10. led 2012

Ahojky, děvčátka, prosím, možná triviální dotaz, ale prosím vás, jak se přesně dělá KRÉMOVÁ brokolicová polévka, ta s tou smetanou. Děkuji moc! 🙂

nikiii
10. led 2012

@peroli Tak to zní fakt jednoduše a rychle, co nejdřív vyzkouším, díky moc 🙂

krakorka
10. led 2012

Dnes u nás těstovinový salát. 😉

power700
10. led 2012

Tak už jsem na tu brokolici něco našla na netu, takže jdu na to. 🙂

nikiii
10. led 2012

U nás dneska rizoto.

eriska
10. led 2012

my dneska dojíme vývar a k němu asi čočka s párkem, nebo hrachová kaše, ještě nevím..

moudivlacek
10. led 2012

vcera brokolicovy krem s opecenou houstickou, noky a zbytek bazanta, dneska zbytek brokolicovr polevky a italske rizoto

moudivlacek
10. led 2012

@power700 ja delam i bez smetany a je taky moc dobra na masle ci kapce olivoveho oleje lehce orestovat cibulku, pripadam mrazenou brokolici a taky lehce restnu (cerstva je ted v zime alespon u nas desna), zaliju zeleninovym vyvarem jen nad zeleninu a povarim, pak tycovym mixerem rozmixuju, malinko osolim
v troube si na pecicim papire opecu na kosticky nakrajeny rohlik, maly miluje

zuhur
10. led 2012

Dneska jsou kapustové závitky s bramborem.

brusinka.pusinka
10. led 2012

o víkendu jsme dělala pečenou krkovičku s univerzalním hnědou omáčkou a bramborovou kaši, v neděli byla plněné krůtí rolky s rýží a kari omáčkou, včera jsem si udělala gratinované brambory s brokolic a hráškem a dneska si dělám kuskusse šunkou a zeleninou 😉 😀 Vařím pro sebe tak nic moc nevařím vlastně 😉 už se zase těším na víkendík 😀

verunka8
10. led 2012

slepice na paprice, houskový knedlík

power700
10. led 2012

@moudivlacek díky za receptík 🙂 polévka už je hotová a je moc dobrá, přidala jsem do ní ještě brambory. Udělala jsem to s tou smetanou. 😉

nikiii
10. led 2012

@brusinka.pusinka univerzální omáčka, jak ji děláš? Mně moc chutná, a ne a ne se k ní úspěšně dopracovat... 😀

brusinka.pusinka
10. led 2012

@nikiii dělám tak že jak peču masíčko tak pak maso na chvíly vyjmu a omáčku udělám z výpeku
Maso naklepu osolím opepřím a osmahnu na sádle,do pekáe dám cibuli nahrubo nakrájenou česnek nahrubo nakrájený a trochu mletého kmínu. vše zaliju vodou a pak dusím po 30 minutách odkryji a dopeču maso pak ho vyndám a pokud je ve výpeku málo vody přidám převařenou a zahustím 1-2 lžícemi hladké mouky. provařím a maso vrátím nazpět. 😉 😝 je to takové jednoduch a my to milujeme 😉