Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

adellaide03
13. led 2012

Já dneska vařím rybí filé a bramborovou kaši.

falca1
13. led 2012

dneska nestíhám - polívka z pytlíku a krupicová kaše 😀

kammka
13. led 2012

peču perník ze zbytků z Vánoc: fíky, datle, do toho zbytek švestkového kompotu a navrch přijde poleva, co mi zbyla z pečení a mandlové lupínky....

zuzi82
13. led 2012

Tak my dnes ty meruňkové knedlíky. já si moc pochutnala, ale malý na to není. Akorát koukal vyjíst máslíčko s cukrem a smetanou. Na knedlíky mi kašle. 😀

aaadus
13. led 2012

Palačinky s tvarohem, to zas bude malý ohrnovat nos
@zuzi82 malý mi taky nejí sladké jídla a já bych si tak třeba šišky s mákem. Jediné co s ní je rýžový nákyp

pitruskaskarolinkou
13. led 2012

cuketové lodičky plněné mletým masem, bramborová kaše a červená řepa 🙂

moudivlacek
13. led 2012

dneska trapne to same co vcera,malemu chutnalo,rano jsme byli na plavcu,tak vyhladl a me nenapadlo uvarit nic jineho nez zase to same 😀
na vikedn doufam vyymslim neco kreativnejsiho 😉
k veceri si rozmrazuju listove testo, jeste popremyslim,co s nim, zda pizza, ci nejaka kapsa

jeudi
13. led 2012

my meli gulas zahusteny chlebem a jedna vychytavka : kdyz chcete aby chutnal jako hospodsky dejte do nej lzicku cukru fakt pak chutna lepe

zuzi82
13. led 2012

@aaadus Matěj spíš nemusí knedlíky. Když udělám na snídani palačinky, tak jich sní víc než já. 😉

janinka23
13. led 2012

Holky prosím, nemáte některá receptík i s fotkou na dětský dort? myslím, vyloženě dělaný z pribináčků atd, opravdu pro děti, budeme slavit rok a chci dortík vyloženě jen pro malého.

reruna
13. led 2012

@janinka23 formu vyložíš piškoty, podusíš nastrouhaná jablka s troškou vody, cukrem podle chuti a vanilkovým pudinkovým práškem - naleješ do formy a necháš v ledničce ztuhnout, pak ušleháš tvaroh s uvařeným vanilkovým pudinkem pokud nedáváš KM, tak můžeš udělat pudink z Nutrilonu, ten se může vařit, nebo jen z vody) - zase cukr podle chuti - můžeš zašlehat i trochu másla, chutná to jak pribináček a je to lepší, než ty kupované - to dáš jako horní vrstvu a ozdobíš podle fantazie

eriska
13. led 2012

@zuzi82 u nás to samé, dal si jeden kousek, zašklebil se a vyplivl.a pak mi tam matlal jen máslíčko, to on může i jen tak, když ho zapomenu dát z linky pryč, tak šup přistrčí židličky a už je máslo plné prstíčků🙂

tygrous
13. led 2012

@janinka23 Já dělala z piškotů, jogurtu a mandarinek a bananu, kolem dlouhe piskoty, masle a nahoru ryzovy obrazek krtecka😉

brusinka.pusinka
13. led 2012

Dělala jsem piškotovo pudinkovo ovocný 😉 byl užasný moc ji chutnal

zuzi82
13. led 2012

Já dělala ze zakysanky, šlehačky a piškotů. Na vrch jsem nalila želé s kompotové šťávy a vanilkového pudinku
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/zuzi82/album...

janinka23
13. led 2012

Jee takových tipů,děkuji , holky a můžete mi naspat poměry, jako čeho kolik se tam dává? nebo jste to dávali od oka?

tygrous
13. led 2012

@janinka23 Já vše od oka😀

cervena_vila
13. led 2012

@janinka23 já dělala baby cheesecake, nadrobené bebe sušenky rozmáčené kysanou smetanou, byla vrstva sušenek, pak k. smetany (nebo to byl pribináček? už nevím), pak rozvařených jablek s borůvkami, k.smetana a zase sušenky, nechala jsem to odležet, ale originál cheesecake se peče (jsou tam i vejce). Nahoře nápis z deLuxe polevy.

weri1
13. led 2012

@janinka23 já dělala piškoty, zakysaná smetana + bílý jogurt a ovoce...foto dodám později. fotku nemám bohužel v počítači, ale vrství se to a nahoru jsem dala nahusto jahody, byl moc pěknej 😉

aaadus
14. led 2012

brokolicová polévka, těstoviny s uzeným lososem a na zítra už upeču krtka na plech

petrajavor
14. led 2012

Dneska budou špagety, bábovka s hrozny 🙂

kukynka2
14. led 2012

@aaadus krtka na plech? Co to je prosím?
holky jste tu takové vše znalé a šikovné nemáte recepty na vaření v parním hrnci?

nikiii
14. led 2012

zelí, knedlík a uzený koleno.

peroli
14. led 2012

krkovička v hořčicové omáčce, domácí knedlík..

aaadus
14. led 2012

@kukynka2 krtkův dort, ale peče se na plechu. Já jsem ho teda dnes dělala poprvé

kukynka2
14. led 2012

@peroli Péti a jak děláš omáčku?
@aaadus děkuju,já myslela,že je to nějaký pokrm 😀

peroli
14. led 2012

@kukynka2 Peti budu to dělat poprvý 😀 😀 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=71897

peroli
14. led 2012

@kukynka2 teda myslím... nejsem si jistá jestli jsem to už někdy v minulosti nedělala... ale jestli jo tak jsem to určitě nezjemňovala smetanou... 😉

kukynka2
14. led 2012

@peroli To vypadá krásně,mňam 😉

pelenka
14. led 2012

@kukynka2 Taky bych brala parní recepty, zrovna ke mně hrnec putuje poštou🙂