Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
22. led 2012

ahojky, holky pomoooooc, mám hotovou svíčkovou a hledám rcp na obyč kynutý houskový knedlík z DP, ne ten celozrný, ani vařený v páře... nemůžu ho najííííttt!!!!! prosím pomooooc, já vím jenom že byl z půl kila mouky.. ☹

sarunatko
22. led 2012

@kammka Chi chi, na knedle su já expert 🙂 Na straně 201 je recept od brusinky, na straně 203 od peroli.

kammka
22. led 2012

@sarunatko díky díky díky, jdu na to..a končím s opisováním receptíků na papírky, už mám sešit... 😉

oli26
22. led 2012

kdyz neni cas varit: noky se spenatem a kurecim, zdrave, chutne a vhodne i pro mrnouse 😀 dobrou chut

sarunatko
22. led 2012

U nás bude dneska smažený kapr a bramborová kaše.

pajula
22. led 2012

Kuřecí křidélka na medu s br.kaší

kammka
22. led 2012

těsto na knedle v pekárně, hurá, možná že oběd bude kolem poledne.. akorát mi nedošlo, že jsem posledně spotřebovala brusinky, tak bude bez nich, škoda.. a na polívku kašlu, nebo bude hrášková ze zmrazeného hrášku, to je rychlovka....

oli26
22. led 2012

@kammka jak se dela ta hraskova prosiiim??? 😀

kristi
22. led 2012

@oli26 Zdeněk Pohlreich říká: Jedno z hlavních jídel, které může ve spojení s předkrmem posloužit jako hlavní chod nebo stát sebevědomě samo o sobě...

Polévka
Recept:
Hrášková polévka s krutonky

suroviny:

600 g hrášku
600 ml kuřecího vývaru
1 střední cibule
100 g másla
300 ml smetany
špetka muškátového květu
5 plátků toastového chleba nakrájeného na kostičky
sůl, pepř

postup:

Nakrájenou cibuli lehce orestujeme na polovině másla, zalijeme vývarem, ochutíme a přivedeme k varu. Do vařícího vývaru vsypeme hrášek, provaříme 10 minut. Zatímco se hrášek vaří, pomalu opečeme krutony z toastového chleba na druhé polovině másla. Povařenou polévku rozmixujeme dohladka, přidáme smetanu, dochutíme solí, pepřem, muškátovým květem a procedíme přes hustý cedník. Polévku servírujeme společně s čerstvě upečenými krutony.

oli26
22. led 2012

@kristi parada diky moc, urcite vyzkousim 😀

cervena_vila
22. led 2012

Asi špenátová omeleta s kuřecim masem a zeleninou. Nemám nápady a nechce se mi vařit.

kammka
22. led 2012

@kristi ty jsi rychlááááá...

@oli26 a já dělám takhle:
balíček hrášku z lidlu, dvě střední brambory, voda nebo vývar, vývar je lepší.., kelímek smetany
do vývaru dáme vařit cca 3/4 hrášku a na kostičky nakrájené brambůrky, k tomu klidně třeba jednu lahůdkovou cibulku nakrájenou, nebo nať z petrželky...když jsou brambory měkké, rozmixujeme tyčákem, zjemníme smetanou, ani jí nemusí být plný kelímek, nebo dáme máslo a mléko, dáme do toho zbytek hrášku a za chvilku můžeme podávat, hrášek se udělá v horké polévce.. na talíř můžeme dát kostičky z tousťáku nebo rohlíku..

já na gramy moc nehraju, spíš na ty objemy, jak se co v čem prodává...ale hodně často prostě od oka...

lenam
22. led 2012

@peroli chtěla jsem se zeptat, jaká byla ta hořčicová omáčka, co jsi dělala (str. 269). Chutnala vám? Díky 🙂

kristi
22. led 2012

@kammka ja taky ne, ja ji delam z 2 kg hrasku 🙂

misicka455
22. led 2012

pizza s restauračky a salátek taky od tam 🙂

rennu
22. led 2012

pečené kuře s bramborem a salát z okurky a zakysané smetany a polévka kuřecí vývar se zeleninou a nudlema 🙂

kammka
22. led 2012

tak polívka nebude, hrášku je na dně pytlíku..neva, dáme si po omajdě koláček a bude to bohatě stačit... 🙂

marhulinka
22. led 2012

U nás dnes kuřecí vývar se zeleninou, vepř.maso zapékané se sýrem ve šťávě s masoxu s rýží a kuře na paprice pro prcka. K odpolední kávičce dvoubarevná buchta

tyrisa
22. led 2012

Dneska je mi sice blbě,ale uvařit musím ...... Takže kuřecí nudličky v paprikovo smetanové omáčce(rosso) a bramborové noky. Snad to nějak ukuchtím.

gab7
22. led 2012

u nás dnes rychlovka...pizza 😉 ...a těsto mi připravila pekárna 😀

krakorka
22. led 2012

medové kuře na kari a bramborové krokety

peroli
22. led 2012

@lenam upřímně? ne 😀 😀 😀 jako určitě stojí za vyzkoušení ať každej posoudí sám ale u nás se už podruhý stopro dělat nebude.. nebo aspoň ne zrovna tahleta.. jestli najdu jinej recept na takovou omáčku tak porovnám suroviny a možná zkusím.. třeba tomu dám (někdy) ještě jednu šanci 😉

peroli
22. led 2012

u nás vepřové v hrášku a mrkvi s bramborama..

kammka
22. led 2012

svíčková se povedla, maso jak hedvábí, ovšem knedle se mi trochu zdrcly... ale jíst se to dalo...akorát je toho opravdu hodně...pokud nepříjde nějaká návštěva, budu muset dát něco do mrazáku 🙂

lenam
22. led 2012

@peroli Díky 😀 Chtěla jsem ji zítra zkusit, tak udělám něco jiného 🙂

mochenkaa
22. led 2012

Polévka: Couračka
Hlavní chod: Soukenické řízky a bramborová kaše
Dezert: Skořicové koblížky ze zakysané smetany

kammka
22. led 2012

@mochenkaa soukenické řízky??? cotototo??? 🙂

mochenkaa
22. led 2012

@kammka jsem si byla pro svoji knížku receptů 🙂
Soukeňáky:
vepřové mleté maso (mastnější)
sýr eidam nahrubo strouhaný (tak polovinu množství masa, pokud máš doma mlýnek na maso tak pomlet s masem)
sůl, pepř
vejce
mléko
Smícháš dohromady a děláš z toho klasické obalené karbanátky.

maybay
23. led 2012

@mochenkaa skoricove koblizky z kysane smetany? to zni dobre, das mi recept? je to slozite?

maybay
23. led 2012

@mochenkaa i ta couracka zni zajimave 🙂 nevis proc uz nemuzu pridavat prispevek aniz bych reagovala na nejaky komentar?