Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@eriska no nenudím jen musím vyklidit kuchyň odpoledne bude kralovat syn 😀

eriska
15. únor 2012

@brusinka.pusinka já už se taky těším, malý je taky velký pomocník, dokud neuvidí máslo, to jde pak všechna pomoc stranou a už baští😀ale to je synátor machr, že se dá do pečení..to je šikula😉

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@eriska on vaří rád a pečení ho také baví nachystám dám recept a peče😀 pak vyfotím a hodím fota😀 jak pekl😀

eriska
15. únor 2012

@brusinka.pusinka už se těším..z mého pečení nebude nic..sice jsem si nakrásně ráno koupila vajíčka a mouku, kteoru jsem zjistila, že mám doma, ale to, že v dóze není cukr mi došlo až teď, takže až se prďolka vychrupká, zase vyrážíme ven, tentokrát pro cukr..😀

aaadus
15. únor 2012

@eriska taky ti malý rád dlube v másle? Já než mu namažu chleba je máslo sám dlubanec 😀

eriska
15. únor 2012

@aaadus přesně tak.mně i babička říkala, že když jsem byla malá a ona mě hlídala, že jsem jí třeba vzala celou kostku, někam se s ní zašila a celou snědla😀 mně přijde, že má na to radar, jak nechám na lince máslo, aby mi třeba povolilo, než půjdu mazat, tak si hned přitáhne židli k lince, vezme si svůj plastový nožík a jede😀Dje teda pak všechno od másla, ale on z toho má takovou radost, že mu nejde nedat..a ještě u toho tak šibalsky pokukuje a komentuje to slovy, maminko, tomínek ujídá másíčko😀

aaadus
15. únor 2012

@eriska 😀 😀 😀 ví co je dobré

zuzi82
15. únor 2012

Tak my dnes vepřovou krkovičku na houbách a bramborovou kaši. 😉

mamkamarketa
15. únor 2012

kucharky mam prosbu
Hlavní jídlo
lososový koláč se ššpenátkem, rajčátky, koprovou smetanou a sýrem
losos, cibule*, olej slunečnicový*, pizza těsto, kečup*, citronová šštáva*, ššpenát*, rajčata*,
smetana*, kopr*, vejce*, kravský sýr*, zeleninový bujón*, mořská sůl,

tohle ma skolce, desne me to zaujalo. poradite mi nektera jak to prosim pripravit?
dekuju

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@mamkamarketa
udělala bych jednoduše do formy bych dal pizza těsto lososa nakrajela na kousky , špenátek podusila na slunečnicovém oleji s cibulkou a smetanu bych dala do misky s nasekamám koprem kečupem citr. štávou s vejce a nastrouhaným sýrem bujon bych vynechala a jen bych mírně osolila a opepřila........ na těsto dala lososa zalila smetanou rozsypala rajčátka a pekla . 😀

mamkamarketa
15. únor 2012

@brusinka.pusinka a toho lososa uvareneho nebo syroveho?

mamkamarketa
15. únor 2012

@brusinka.pusinka jeste prosimte cca na kolik to pect a jak dlouho?
promin nemam tuseni 😔 tuseni nemam ale chut ano 😀

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@mamkamarketa echala bych syrového on se upeče s tím koláčem

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@mamkamarketa Peč v předehřáté troubě na 180 °C 20 až 30 minut, dokud povrch koláče zcela nezatuhne.

mamkamarketa
15. únor 2012

@brusinka.pusinka si zlata. dekuji 😵

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@mamkamarketa pak se pochlub jak se povedlo😀

nikiii
15. únor 2012

@mamkamarketa Taky jsem zvědavá na výsledek!!! 🙂

mamkamarketa
15. únor 2012

@brusinka.pusinka
@nikiii
urcite ale musim koupit lososa.desne se na to tesim 😀

pitruskaskarolinkou
15. únor 2012

dneska dušená mrkvička, vařený brambor a pečené vepřové plátky na kmíně, česneková polívka a ke kávě babiččin domácí perník - úžasně vláčný a mokrý 🙂
recept :

15 dkg povidla,
25 dkg cukru,
1 celé vejce,
1/2 l mléka = VŠE ZAMÍCHAT.

Poté přidáme 1 prášek do perníku,1 lžička sody s 500 g poloh.mouky smíchat, troška kaka, 1/2 hrnku oleje - vše ušlehat spolu s povidlovou hmotou.

Upeču na 180st a píchám, dokud není upečený 🙂 a pak vystydle potřu znovu povidli a poleju čokoládovou polevou - je to lahoda 😵

nikiii
15. únor 2012

@pitruskaskarolinkou Mňam, to zní moc dobře, hned si opisuju 😵

zuhur
15. únor 2012

Dneska byly k obědu sladké jáhly.

handm
15. únor 2012

u nás dneska vepřová panenka na paprice s rýží a bábovka ze včera 🙂

boban
15. únor 2012

@brusinka.pusinka prosímtě,mám doma listové těsto a tvaroh..nějaký receptík na dobré tvarohové šátečky by nebyl?? 😵

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@boban Listové těsto
Tvaroh měkký nejlépe kostka v papíru
1 vejce
1 vanilkový pudink
1 vanilkový cukr (na obalování potom další 4)
5 lžic cukru
trochu mléka
hl.mouku (jen na posypání válu, aby se nám těsto nelepilo)
Postup
Listové těsto rozválíme na slabší pláty a vykrajujeme čtverce 7x7cm (nebo to také záleží na vás, jak velké chcete mít šátečky)
A připravíme si nádivku: Tvaroh měkký dáme do misky, přidáme 5 lžic cukru (podle chuti můžete přidat i víc), 1 vanilkový cukr, 1 vejce, pak trochu mléka, aby to nebylo moc husté a 1 vanilkový pudink. Vše smícháme a lžičkou potom dáváme na vykrajované čtverce a přeložíme tak, aby nám vznikl šáteček. Potom dáme upéct při 150°C na 20 minut. Pak obalujeme ještě teplé ve vanikovém cukru.

boban
15. únor 2012

@brusinka.pusinka ten vanilkový puding jako jen prášek??a jak je zabalím tak je mám potřít vajíčkem?? 😅

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@boban ano přesně 🙂 😀

boban
15. únor 2012

@brusinka.pusinka a ještě jedna věc 😀 kdyš spojím ty rohy bude mi to držet?,nemám to nčím taky potřít??..ještě že jsi tady 😵 😀 😀

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@boban
potírám rožky vajíčkem a slepím k sobě a pak potřu celý šáteček 😀

boban
15. únor 2012

@brusinka.pusinka díky moc,jsi zlato 😵

brusinka.pusinka
15. únor 2012

@boban není zač