Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

luciesofi
17. únor 2012

Včera navařeno - cibulovočesneková polévka, francouzské brambory 🙂

nikiii
17. únor 2012

@zuhur Safra, nebýt toho sněhu, tak asi sedám do auta a jedu k vám na oběd 😀 😀 😀

Já dneska nevařím, dojídáme ze včerejška květákový karboše a kaši, tak mám o práci míň.

zlatouch
17. únor 2012

@aaadus prosím recept na houstičky, marně hledám 😒 Děkuji! 🙂

falca1
17. únor 2012

@zlatouch str. 293 😀

reruna
17. únor 2012

dneska taky nevařím, jednou za čas mi donese mm oběd z jídelny, když tam mají něco dobrého - takže dneska bude losos na másle a bez práce🙂
Na zítřek mám vymyšleno kuřecí nugetky, hranolky a na neděli vepřo knedlo zelo a vyzkouším ty houstičky a perník

sygy
17. únor 2012

Ahoj holky, pořád nakukuju, a hledám inspiraci 🙂 Díky, že tu jste 🙂
Mám prosbičku, nemáte někdo recept na pravé školkové srbské rizoto ?? 😉

brusinka.pusinka
17. únor 2012

@sygy mám jne na Srbské rizoto😀 nevím zda ho tak vaří ve školce
SRBSKÉ RIZOTO
INGREDIENCE: 400g libového vepřového masa, 40 g oleje, 1 cibule, 200 g zelených paprik, 300 g rýže, 60 g ementálu nebo eidamu, rajčatový protlak, mletá paprika, pepř, sůl.

POSTUP PŘÍPRAVY: Opranou rýži podusíme doměkka. Cibuli zpěníme na oleji, přidáme mletou papriku a zamícháme.Na zpěněnou cibuli s paprikou vložíme drobně rozkrájené maso, osolíme, opepříme a necháme osmahnout. Potom podlijeme horkou vodou a pod pokličkou dusíme. K poloměkkému masu přidáme rozkrájené papriky, rajčatový protlak a dodusíme vše doměkka. Měkké maso s paprikami i se šťávou smícháme s dušenou rýží a dobře promícháme. Sběračkou namočenou v horké vodě tvoříme bochánky a vyklápíme je na talíře. Povrch sypeme nastrouhaným sýrem

aaadus
17. únor 2012

polévka od včera (vločková), boloňské špagety
@brusinka.pusinka vidíš to, mrkvové šátečky už jsem dlouho nepekla

mikkisek
17. únor 2012

mrkvovo-vločková polévka, králičí řízky+bramborová kaše, jablečný kompot a tvarohová bábovka - to je tak, když dítko vstává v 5:30 😀

simonceli
17. únor 2012

uzená polévka s kroupami a rizoto
@brusinka.pusinka koukám na to tvé srbské rizoto a prosím tě jaký protlak tam dáváš? Velký, malý?

pelenka
17. únor 2012

Tak hodnotím perník a velmi kladně, i když jsem pozdě zjistila, že nemám čokoládu, tak jsem jen marmošku posypala kokosem a mandlema a super🙂.

pelenka
17. únor 2012

Prosím prosím nebyl by úžasný receptík na malinový dort - nejlépe piškot, tvarohový nebo jiný lehký krém a maliny pod želatinou? Z mražených malin samo🙂

reruna
17. únor 2012

@pelenka jednoduchý piškot - do formy 26 cm 4 vejce, 4 lžíce krystalového cukru, 4 lžíce polohrubé mouky, trochu prodpeče - žloutka šlehat s cukrem, pak přidávat po lžičkách mouku a prdopeč a nakonec sníh z bílků
Krém - Svařit smetanu ke šlehání se 100 g bílé čokolády, nechat 8-12 hodin vychladit v ledničce, pak po vyndání z ledničky hned ušlehat do tuha a přidat 1 mascarpone (např, v Lidlu mají za 30,-Kč) a jen lehce prošlehat, pod krém malinový džem a nahoru maliny a zalít červeným dortovým želé.
Nebo tvarohový krém - 250 ml mléka, 1 vanilkový pudink - uvařit, vychladit, vyšlehat s 1 tvarohem a vanilkovým cukerm a moučkovým cukrem podle chuti, může se tam přidat ještě 1 ušlehaná šlehačka - jemně vmíchat a 1 ztužovač

pelenka
17. únor 2012

@reruna Jů díky, to bych mohla zvládnout. Mám v plánu z toho krému nahoru nastříkat 30, bude to držet?

reruna
17. únor 2012

@pelenka myslím že by to mělo držet, já jsem ho měla docela tuhý a fakt moc dobrý🙂

sygy
17. únor 2012

@brusinka.pusinka Moc děkuju, vyzkouším 🙂

pitruskaskarolinkou
17. únor 2012

Dneska opečená jitrnice, brambory a zelí - já bez zelí, bo by malej explodoval, takže asi zvolím červenou řepu 😉 😀
A polívčička houbová 😉

1luciferka1
17. únor 2012

@pitruskaskarolinkou hmm, dobrotka, měli jsme nedávno 🙂 a ty ještě žiješ? že se za náma do diskuze nepodíváš.... 😔

sarunatko
17. únor 2012

Dneska jen zapečené toasty se šunkou, sýrem a žampionama. Zítra řízky a bramborová kaše, polévka čočková. V neděli ještě nevím. A zkusím ty rohlíky, už se na ně těším.

monivo
17. únor 2012

@etinka tak jsem pekla tvarohovou bábovku podle tvého receptu a moc dobrá 🙂

Jinak těm, kdo často peče atd. tak chci doporučit olej ve spreji na pečení. Je to výborný pomocník na "vymazání" různých forem - např. na bábovku, plech, pekáč, formičky na cukroví, dokonce je to fajn i na pekáče, kde zapékáte francouzské brambory apod. Vše se vůbec nepřichytí, forma jde pak dobře umýt. A vydrží to hodně dlouho, mě cca půl roku minimálně. Už se jich dá sehnat v ČR více, ale my máme vyzkoušeného Mistra Pekaře 🙂
http://www.olejedokuchyne.cz/olejedokuchyne/esh...

mamkamarketa
17. únor 2012

tak my sme uz po O 😀 meli sme, ten losovy kolac. chutove byl dobry,opravdu me prekvapila chut kecupu se smetanou,bylo to dobre,jemne. opravdu detska chut 🙂 jediny problem,ze ty rajcatka pustily vodu a spodni vrstva testa co nasakla jako houba 😒 ale jinak dobry 🙂

mamkamarketa
17. únor 2012

@monivo olej ve spreji je fajn,dneska se uz prodavaji sprejove nadobky na olej a balsamico. je to dobra vec.

handm
17. únor 2012

My už jsme taky po 😀 a měli jsme hráškový krém s krutonky a naposledy vepřovou panenku, tentokrát na provensálském koření se zeleninou 🙂

pelenka
17. únor 2012

Tak mně dnes zase vařil parní hrnec - kuřecí prso, mexickou zeleninu a přelité nivovým dresingem lučina, dobré to bylo. Večer muž asi dršťkovou polívku a víkend právě vymýšlím, asi vyjedu do kaufu a obědy budou podle toho, jaké maso je v akci🙂

yesu
17. únor 2012

Zapečený brambory a polívku dršťkovou z hlívy 🙂 a jablečnou buchtu!

nikiii
17. únor 2012

Tak my už máme dneska "napečeno" 🙂

kammka
17. únor 2012

@nikiii kde je rcp na tyhle housky????? nějaká móda tady ne???? 😎 😀 😉
já včera rozdusila na hadry přední hovězí s mraženejma houbama, je to dobrý, budou k tomu těstoviny, ale zas pozdní oběd, nebo brzká večeře..tatínek má díkybohu volnej pátek, hoidl holku do školky ajá chrněla do 12ti 😎 , tak si koupil rohlíky a moravský maso a rybí salátek 😎 takže se nacpal a chvíli nebude nic chtít 😀 😀 😀 😀

berenika39
17. únor 2012

Od té doby, co jsem v pracovním procesu jsem to tu preventivně přestala číst, protože číst si kolem oběda, co jste si navařily a napekly a u toho pít kafe a chroupat suchar s jabkem je krutéééééééééééé 😎

falca1
17. únor 2012

@kammka 293 je to pod rohlíkama a preclíkama

dneska objednaná pizza a já jsem udělala hráškovou polívku,
zítra bude ještě hrášková pol. a rizoto s kuřecím masem a žampiony,
v neděli svíčková s králíkem 😀

brusinka.pusinka
17. únor 2012

@simonceli stačí malý 😀