Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

beruskanula
5. kvě 2011

@babulinkab : 😀 potrebujes jen mekky salam, platky eidamu a mouku, vajicko a strouhanku na trojobal 🙂
Mezi dva plátky salámu se vloží plátek eidamu. Sepne se párátkem a obalí se v trojobalu jako klasické řízky. 😅 🙂
vzpominka na kolej 😀 🙂

babulinkab
5. kvě 2011

@beruskanula tak to bych si taky dala

beruskanula
5. kvě 2011

@babulinkab : fakt rychly jidlo 😀 🙂

babulinkab
5. kvě 2011

@beruskanula já jsem strašně dlouho nedělala ani obalovanej salám, s tím sýrem to musí být ještě lepší, u nás v práci to dělali ve formě špízu, ale to je zbytečně pracný a určitě se to i hůř obaluje a smaží

reruna
5. kvě 2011

dnes kuřecí prsa zapčené se smetanou a sýrem a rýže.

brusinka.pusinka
5. kvě 2011

@gabka32 🙂 kuchařku né ty leží většinou v knihovně a práší se na ně 😉 tady je to lepší, 😀 😀 😀 a dobrou chuť 😉

Dneska máme granadýr s kefírem a malá s okurkou a polívku máme zeleninovou s drožďovými nočky 😀 a asi dneska udělám na večer bramborové mňaminy 😀

gabka32
5. kvě 2011

@brusinka.pusinka no za chvilku mi nebude stačit sešitek na ty tvoje úžasné recepty 😀 fakt máš obdiv, že takhle denně vyvařuješ.... tě musí chlapi doma na rukou nosit 😉

brusinka.pusinka
5. kvě 2011

@gabka32 no musí se vařit jí a jí a malá s nimi udržuje krok 😉 takže dělám porce akurát na oběd takže denně je jiné jídlo 😀 a nenosí , ale zase občas potěší něčím milím minule mi koupili ochucené olivové oleje mňaminka na saláty 😉

petrusam
5. kvě 2011

hovězí na česneku, bramknedl a špenát 😉

eriska
5. kvě 2011

krůtí masko na paprice a knedlík či brambor🙂
@brusinka.pusinka to je fakt, kuchařky leží v knihovně a inspirace se hledá na koníkovi u brusinky..😉 tak když jsme u toho,máš nějaký receptík na tortily? já většinou dělám s masem, jako na čínu..

hojda
5. kvě 2011

čočková polívka a dušená mrkev už jsme jí dlooooouho neměli 😀

brusinka.pusinka
5. kvě 2011

@eriska
Pikantí tortilly se sýrem
4 tortilly (průměr cca 20 cm), olivový olej, 4 lžíce meruňkového džemu, chilli koření, 200 g vařeného kuřecího masa, 200 g strouhaného sýra, 4 jarní cibulky, hrst pažitky.
Troubu předehřejeme na 200 stupň. Tortilly pokapeme po jedné straně olivovým olejem a tou samou stranou je položíme na velký plech pokrytý papírem na pečení. Potřeme je rovně meruňkovým džemem a poklademe kousky kuřecího masa, sýrem a jemně nasekanou jarní cibulkou. Pečeme asi 8 minut (dokud se sýr nerozpustí).

Zeleninová tortilla
1 lžíce máslo
mletý černý pepř
1/2 plátku veka
1 ks hotová tortilla
1 - 2 lžic ocet balzamico
sůl
1 lžíce olivový olej
2 ks rajče
3 ks větvička bazalky
65 g mozzarella
1 stroužek česnek
1 lžička pesto
Mozzarellu slijememe a necháme okapat. Nakrájíme ji na kostičky a vložíme do menší mísy. Rajčata omyjeme, rozpůlíme a zbavíme tekuté dužniny se zrníčky. Zbytek nakrájíme na kostičky. Bazalku omyjeme, osušíme, snítku necháme na ozdobu a zbytek nakrájíme nadrobno. Vše přidáme do mísy k mozzarelle.
Ocet smícháme s olivovým olejem, dochutíme solí a pepřem a zalijeme jím směs v míse.
Veku nakrájíme na centrimetrové kostičky. Česnek oloupeme a prolisujeme. Na pánvi rozehřejeme máslo, přidáme do něj prolisovaný česnek, kostičky veky a lehce je osmahneme. Hotové krutonky necháme na ubrousku nebo utěrce okapat a krátce před podáváním je přimícháme k zelenině.
Pokud je třeba, připravíme tortillu podle návodu na obalu. Hotovou tortillu namažeme pestem, naplníme zeleninou a zavineme.
Tortillu podáváme ozdobenou snítkou bazalky.

pitruskaskarolinkou
5. kvě 2011

Zadělávaný hrášek, kuřecí špalíčky, nový brabůrky 🙂

kristi
5. kvě 2011

dneska jen kureci kousky s gyros korenim, brambor a salat

zuzi82
5. kvě 2011

Tak u nás dneska krůtí rarášci s bramborovou kaší a rajčátkem (inspirovala jsem se tady)
@brusinka.pusinka grenadýr bych si taky dala. Asi pouvažuju, kdy ho udělám. Děláte ho s párkem? 😉

brusinka.pusinka
5. kvě 2011

@zuzi82 no my né my se slaninkou 😉 a červenou paprikou 😝

zuzi82
5. kvě 2011

@brusinka.pusinka No tak to je možná ještě lepší. My s cibulkou a párkem. Někdy v celku a někdy ho do toho nakrájíme na kolečka. 😉

brusinka.pusinka
5. kvě 2011

@zuzi82 recept mojí bábinky 😉
Granadýr
250 g brambor
200 g flíčku těstovin
2 čajové lžičky soli
1 polévková lžíce mlété červené papriky
1 velká cibulka
150 g anglické slaninky
2 lžíce sádla
Těstoviny uvaříme dle návodu, pak brambory uvaříme na malé kostičky a v neosolené vodě, scedíme na pánvici osmažíme na sádle cibulku na drobno nakrájenou a slaninku do křupanva přidáme těstoviny s bramborem a sůl s červenou paprikou promícháme a ohřejeme , podáváme s kyselou okurkou a nebo s kefírem či kyškou a postačí i obyčejné studené mléko 😉

zuzi82
5. kvě 2011

Tak my fleky děláme domácí a brambory vaříme ve slupce a pak oloupeme nakrájíme na kostičky. Cibulku osmažíme na sádle a smícháme. Nakonec vmícháme ten párek, sůl a papriku. Mňam asi ho fakt budu muset udělat. Jinak my říkáme granátník 😉

bufina
5. kvě 2011

My máme Švédský masový kuličky s hranolkama a malej Bolonský špagety od Hippu.

peroli
5. kvě 2011

já si ještě večer naložila maso takže dneska bude kuřecí ve šlehačkové omáčce a k tomu hranolky 😵 😵

brusinka.pusinka
5. kvě 2011

@peroli jak děláš šlehačkovou majdu? někde jsme slyšela ale nezkoušela 😉

peroli
5. kvě 2011

@brusinka.pusinka já jen ty prsa naklepu, osolím, smíchám šlehačku s utřeným česnekem a do toho ty prsa přes noc naložím... druhej den je vytáhnu, malinko od té šlehačky očistím (aby se to nepřipalovalo), z obou stran opeču, naliju tam tu šlehačku s česnekem a jen ještě chvilinku povařím... tohle jídlo strašně milujeme... a z hranolkama úplně nejvíc 😵 😵

brusinka.pusinka
5. kvě 2011

@peroli no supr to je rychlovka předhodím klukům 😀 že bychom udělali v neděli 😉

peroli
5. kvě 2011

@brusinka.pusinka jo a taky děkuju za recept na mrkvové šátečky... dokonce jsem je i ochutnala... 😀 dceři i manželovi strašně chutnali (i malej na ně furt chodil 😀 )... mě taky moc chutnali, jen ještě musím najít nějakej fígl jak tam dostat víc povidel 😀 😀 jsem hrozně povidlová 😵 😵

brusinka.pusinka
5. kvě 2011

@peroli když trochu povidla naředíš líp se dávají a dáš větší díl než tuhá, já ředím buď rumovou šťávou nebo čistou vodou 😉

brusinka.pusinka
5. kvě 2011

@peroli u nás měli mít tyto řízky v neděli , ty máme strašně moc rádi 😉,
Nejúžasnější jogurtové řízky
(naložené v bílém ochuceném jogurtu a obalené ve strouhance).
• 8 prsních kuřecích řízků
• 1 velký hustý bílý jogurt
• 2 celá vejce
• 4 stroužky česneku
• sůl, pepř, další koření dle chuti
- Kuřecí řízky naklepeme, osolíme a opepříme a namáčíme do jogurtové marinády.
- Tu připravíme smícháním jogurtu, vajec, česneku, opět soli a pepře a já přidala pálivé grilovací koření.
- Pak maso přendáme do uzavíratelné nádoby a uložíme v lednici.
- Nejdříve druhý den vyndáváme řízky z marinády, obalujeme ve strouhance a opatrně smažíme.
☺ Řízky jsou hodně křehké, chuť úžasná, kdo zažil, nechce jinak.
Připravila jsem takto i řízky z vepřové kýty, kterou pro její "suchost" nepoužívám téměř vůbec.
Ty byly po "jogurtové" úpravě šťavnaté, výborné

peroli
5. kvě 2011

@brusinka.pusinka tak ať chutná... 😵 já na 2 ty smetany ke šleh. a 4 prsa (resp 8 po rozkrojení podélně napůl) dávám obvykle tak +- 6-7 stroužků... jak kdy (teď třeba dávám jen tak 3, protože máme miminko a kojím)... on tam ten česnek totiž není až tak cítit... 😉 🙂

peroli
5. kvě 2011

@brusinka.pusinka já ty povidla dala tak i tak ale pořád mi to připadlo málo... 😀 😀 😀 já mám totiž kelímek povidel tak max. na 4 koláče 😀 😀 😀 a když náhodou něco zbyde, tak nejlepší jsou na lžičce bez ničeho 😀 😀 pak občas vypadám sice jak apač na válečné výpravé ale když ony jsou táááák dobrý 😀 😀 😀

peroli
5. kvě 2011

@brusinka.pusinka ty jogurtový řízky znám malinko jinak a taky nám chutnají... respektive chutnali dokuď jsem nevyzkoušela ty tatarkový... ty teda byli úúúúžasný... 😵 😵 😵 určitě jsi tu reklamu tady s tím receptem už na netu někde potkala.. 😉