Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zuhur
6. kvě 2011

@peroli

BRAMBORÁKY NA PLECH

asi 3 vařené brambory ve slupce, 3 syrové brambory, nastrouhat, smíchat, přidat vajíčko, hrubou mouku - aby to bylo kašovité a dalo se to namazat na pomaštěný plech. Můžeš do toho dát škvarky (není nutno), nezapomeň na sůl, pak posypat strouhaným sýrem a upéct do růžova.

Koření – česnek, majoránka.

peroli
6. kvě 2011

@karmenta nene, tohleto je jen takovej hodně tenoučkej korpus, vyloženě jen tady na tuhle Floridu... každá ta vrstvička (těsto, krém, šlehačka) má tak cca +- 2-3cm... je to vážně vyloženě jen takovej dortík zákuseček ale opravdu neskutečně dobrej 😵 😵 😵 ale vážně doporučuju ten kompot jen meruňkovej... 😉
minule jsem měla u nás kamošky kterým teda opravdu hrozně chutnal tak třeba nějaká dá reference 😅 😀 co holky? @jana.sun @kalerat @lucieee ???

vojtisek2007
6. kvě 2011

@peroli
cmunda na plech :
6 brambor velkých jako pěst
2 vejce
1 lžička soli
2 lžíce hladké mouky
brambory nastrouháme na tom úplně nejjemněšjím struhadle (na tom jakoby s bodáčkama, vžycky si ustrouhnu prst ☹ ), vymačkáme vodu, přidáme vejce, sůl, mouku, zamícháme, plech vymažeme pořádně (hodně a všude) Herou, nalejeme těsto, rozprostřeme aby bylo všude stejně, dáme do trouby tak na 200, po cca 10ti minutách propícháme vidličkou - dělají se takové boule - a stáhneme na 180 a pečeme ještě 10-15 minut - až je zhora zlatá, po vyndání z trouby hned potřeme máslem, krásně se vsákne do cmundy 🙂 - to je recept manželovi babičky, moc jí milujeme - cmundu i babičku

bramboráky :
10 velkých brambor
sůl,pepř,kmín celý,majoránka
10 stroužků česneku
1 cibule
3 vejce
1dcl šlehačky
10 dkg slaniny
polohrubou mouku na zahuštění - odhadem

Brambory nastrouháme na jemném struhadle, vodu vymáčkneme, přidáme koření, vejce,šlehačku, nadrobno nakrájenou cibuli a prolisovaný česnek, upraženou slaninu, zahustíme moukou - na lívanečníku děláme malé bramboráčky - nejlépe na sádle, nepřepaluje se tolik jako olej, vyndavám na ubrousek, aby se vsákla mastnota....oblíbené pití k bramboráčkům je u nás podmáslí 🙂

vojtisek2007
6. kvě 2011

@zuhur ta taky vypadá luxusně - hlavně ten sýr navrch 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
6. kvě 2011

@vojtisek2007 jéééé to je stejný recept co máme my jen my tam přidáváme trošku droždí a pak je bramborák krásně odlehčený 😉 😀 😀 😀 také ho mám po Babbince 😉

brusinka.pusinka
6. kvě 2011

bramboráky:
5 ks velkých brambor | 1 ks cuketa | 1 ks vejce | mouka na zaprášení | sůl, pepř, česnek, majoránka | 1 ks cibule | kousek špeku | mléko na zředění
Příprava jako klasický bramborák: Nastrouháme syrové brambory, cuketu, stroužky česneku, přidáme vejce, zahustíme moukou, zředíme mlékem, dochutíme cibulkou osmaženou na slanině, majoránkou, solí a lehce opepříme. Zamícháme a smažíme jako bramboráky.

vojtisek2007
6. kvě 2011

@brusinka.pusinka že ty naše babči mají ale recepty...viď...neměla bys náhodou recept na boží milosti - nevím jestli se tomu říká všude stejně, dělalo se těsto, to se pak rozválelo a krájelo na proužky, uprostřed proužku se rozřízlo a protáhlo - takže to byl takovej "uzel" a hodilo se do omastku jako kobliha třeba, trochu se to nafouklo a obalovalo v moučkovém cukru - bylo táááák strašně dobrý, ale recept bohužel po babi nemám....☹ ☹ ☹ ☹

brusinka.pusinka
6. kvě 2011

@vojtisek2007
BOŽÍ MILOSTI
400 g hladké mouky 2 vejce 1/2 sáčku vanilkové cukru 2 polévkové lžíce rozpuštěného másla 1 lžička rumu asi 1 dl mléka tuk na smažení moučkový cukr na obalení

Na vál prosijeme mouku, uděláme do ní důlek, rozklepneme vejce, přidáme cukr, máslo, rum a mléko a vypracujeme tužší těsto (asi jako na nudle). Hotové těsto necháme půl hodiny odpočinout. Potom z něj vylálíme tenký plát a vykrajujeme čtverečky 5×5 cm. Každý čtverec uprostřed nařízneme a otvorem prostrčíme jeden cípek. Postupně smažíme ve vyšší vrstvě rozpáleného tuku (nejlépe sádla). Osmažené necháme okapat a obalíme v cukru.

vojtisek2007
6. kvě 2011

@brusinka.pusinka jééé děkuju, hned zítra vyzkouším 🙂

brusinka.pusinka
6. kvě 2011

@vojtisek2007 😉 chtěla jsem se zeptat kdysi jsi se ptala na medovník dělala jsi ho tenkrát? 😉

vojtisek2007
6. kvě 2011

@brusinka.pusinka jojo dělala, teda bylo to patlání, placky se mi nechtěli odlepit od papíru, dvě mi potom spadli na zem a rozbili se....ale nakonec jsem to nějak doplácala a byl fakt dobrej, pěkně "narost", jak se to krásně vsáklo a dal si i manžel, který nejí sladký ani náhodou, na synátora byl zase moc sladkej.....takže nejvíc zbylo zase na mě 🙂 akorát do toho postrouhaný korpusu jak se to v tom obaluje jsem přidala ještě namleté ořechy...na přání manži

vojtisek2007
6. kvě 2011

@brusinka.pusinka poraď něco na zítra z kuřecího masa - přijede děda na oběd, popřát prostřednímu k svátku....tak něco dobrýho, co se nejí každý den....nějak mi dochází inspirace ☹

brusinka.pusinka
6. kvě 2011

@vojtisek2007 jj také občas dávám mandle a jakho budeš dělat víckrát vychytáš to , my ho máme za 45 minut hotový 😉

vojtisek2007
6. kvě 2011

@brusinka.pusinka no tak já ho dělala asi čtyři hodiny.... 😀 s nejstarším a dost jsme se u toho i nasmáli, hlavně jak nám nešli odlepit ty placky a potom jak jsme honili ten krém aby zůstal mezi plackama....

zítra bych mohla udělat ten Pilaf....

brusinka.pusinka
6. kvě 2011

@vojtisek2007
KUŘE VE SLAVNOSTNÍM OBLEKU
1kg kuřecích stehýnek, sůl, 2 vejce, směs koření(Barbecue), 1 sáček slaných brambůrků, 200-250g eidamu.
Postup
V kloubu rozpůlená kuřecí stehýnka osolíme a omočíme v rozšlehaném vajíčku rozmíchaném s 2 lžičkami směsi koření (Barbecue). Jednotlivé porce kuřete obalíme v brambůrkách, které jsme najemno rozdrtili a smíchali se strouhaným sýrem. Obal dáme ve vyšší vrstvě a pěkně přitiskneme. Obalené porce vložíme na suchý pekáč a dáme péct do trouby. Jako příloha jsou hranolky, americké brambory nebo krokety.
Je to překvapující, ale obal se nerozteče, naopak udělá báječnou kůrčičku a udrží šťávu uvnitř masa.

CO TŘEBA TOTO ?

vojtisek2007
6. kvě 2011

@brusinka.pusinka no to vypadá taky báječně a hlavně nesložitě 🙂....spíš asi to než ten Pilaf, na tohhle dědu víc chytím 😀 😀 😀 ty brambůrky je jedno jaký ?

brusinka.pusinka
6. kvě 2011

Citronové kuře
2 ks citron
1 kg kuřecí maso
koření na gyros
2 ks cibule
bylinky
300 ml vývar
3/4 kostky máslo

Kuřecí maso očistíme, omyjeme a osušíme. Podle potřeby je nakrájíme plátky podle porcí. Pak je potřeme kořením na gyros a jemně opepříme. Cibule oloupeme a nakrájíme na kolečka.

Rozehřejeme si troubu. Citrony pořádně omyjeme, případně spaříme a ostrouháme z nich kůru. Pak ze poválíme po stole a vymačkáme z nich šťávu. Do pekáče dáme máslo a pekáč vložíme asi na 2 minuty do trouby, aby se máslo rozpustilo. Pak do něj přidáme koření na gyros a bylinky, polovinu citronové šťávy, polovinu cibule a kuřecí maso. Nakonec maso posypeme citronovou kůrou a druhou polovinou cibule dáme zapéct.

Podle potřeby maso otáčíme a podléváme vývarem a vypečenou šťávou. Asi 10 - 15 minut před dopečením maso podlijeme zbylou citronovou šťávou.

Masíčko krásně voní po citronu, másle a bylinkách.

brusinka.pusinka
6. kvě 2011

@vojtisek2007 takový ty obyčejný jsou nejlepší viz obrázek 😉

vojtisek2007
6. kvě 2011
brusinka.pusinka
6. kvě 2011

@vojtisek2007 není zač 😉

babulinkab
7. kvě 2011

vývar
pštrosí vejce, bramborová kaše, zeleninový salát

beisis
7. kvě 2011

kuřecí řízek, bramborová kaše, okurka a možná nějaký ten salátek a pro prcka kuřecí na mrkvičce s br. kaší.

kristi
7. kvě 2011

dneska k obedu jen bramboracka a odpoledne kyta na grilu, salatek coleslaw, kren, chleba a spousta piva

mihamau
7. kvě 2011

my dnes zeleninový vývar a pak kuřecí křidélka na medu a hranolky a okurkový salátek🙂

muminek
7. kvě 2011

Polévka vepřový vývar. A svíčkovou s knedlíkem 😀 😀

kami1984
7. kvě 2011

špagety s bolońskou omáčkou a parmezánem, k tomu nějaký salát a pokusím se o krtkův dort🙂

moudivlacek
7. kvě 2011

f¨r brambory

kaciska
7. kvě 2011

Rajská s mletýma knedlíčkama (těstovina,knedlík)

pitruskaskarolinkou
7. kvě 2011

krémová cibulačka se sýrem a praženou houskou a francouzské brambory zapečené s uzeným 🙂 Zeleninový salát.

samik2008
7. kvě 2011

kuř.vývar,domácí nudle a kuře s bramborem a salátek ze zahrádky