Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
22. čer 2012

@sal80 krása.. možná bych mohla tatínka poprosit aby popravil nějakýho brojlera 🙂... nebo tři... nebo vlastně, mrazák je plnej :-/

sal80
22. čer 2012

@kammka Vykliď mrazák, nebudeš muset škubat a kuchat. Celé toto bylo připraveno během 15ti minut 😉

weri1
22. čer 2012

holky když peču chleba v pekárně a chci tam dát nějaké zrníčka, můžu hned nebo až po nějaké době ?

weri1
22. čer 2012
kammka
22. čer 2012

@sal80 jeenže v mrazáku neení ani kousek kuřete.... 😒 😒 😒

fifina86
22. čer 2012

nemáte typ někdo na řezy/buchtu s rybízem...ale ne bublaninu...díky

janicka1984
22. čer 2012

@fifina86 babička dělá tuhle, je výborná 😵
http://recepty.vareni.cz/buchta-se-snehem-a-ryb...

janicka1984
22. čer 2012

kuřecí vývar s játrovými knedlíčky, těstoviny se sýrovou omáčkou a vepř. masem

xuxie
22. čer 2012

Dnes jsem vyrabovala trhy, takže připravuji rodině nálož na zítra (dopoledne hlídá tatínek a já se jdu flákat, tak musím dnes).
Bude polévka ze zelené fazolky s koprem. Pak už je upečeno kuře na skořici, badyánu a citronové trávě. K němu se dopéká domácí pita a hotové jsou dipy z cukety, lilku a rajčat. Prcek bude mít místo pity a dipů (jsou na ostro) quinou s petrželkou a pažitkou.
Muž je na volejbale, tak řádím v kuchyni 🙂))))

aaadus
22. čer 2012

@xuxie prosím recept na to kuře, děkuji 🙂

xuxie
22. čer 2012

@aaadus
Kuře pořádně omyji a osuším (i zevnitř). Ořezávám pryč brzlík, krk a tu kůži kolem zadečku - ono to pak líp voní a není to mastné 🙂
Celé to protřu olejem se solí a mletou skořicí (skořice není potřeba dávat moc, ona se krásně rozvoní i v malém množství a neudělá pak nehezkou krustu, jenom tak jemně probarví). Dovnitř vložím 2-3 kousky citronové trávy (podélně naříznu). Do mísy na pečení (používám římský hrnec) dám olej, do něj položím kuře, kolem něj vhodím pár kousků badyánu, případně ještě 2 kousky celé skořice a někdy přidám příčně rozpůlenou hlavičku česneku. Zakryji a peču pomalu na 150, tak hodinu až 90 minut (podle velikosti, tak po 20 minutách podleji trochou vody). Pak odkryji, vyhodím česnek, položím na vrch trošku másla a nechám dopéct na barvu. Šťávu pak scedím a vyhodím pryč koření i citronovou trávu zevnitř. Šťávu můžeš dochutit pár kapkami citrónu, máte-li rádi kyselejší. Pak se k tomu výborně hodí rýže s mandlemi a rozinkami 😉
Naše mamka používá máslo místo oleje od začátku a do zapékací mísy dává trošku kuřecího vývaru, ale já nějak ty vývary z kostky nemusím, ani bio 🙂

Doufám, že vám bude chutnat 🙂

aaadus
22. čer 2012

@xuxie děkuji, hned si to jdu uložit. A nechutná to moc sladce? mm takové jídla moc nemusí, my s malým je zase máme rádi. Ale určitě vyzkouším 🙂

xuxie
22. čer 2012

@aaadus Neboj, není to sladký, jenom to voní a je to fakt příjemně pikantní, ne pálivé. Klidně tam dej i ten česnek, není ho cítit moc a manželovi to bude taky vonět (náš sladká jídla taky nerad a toto mu chutná moc) 😉 Vy s malým si udělějte tu rýži s rozinkami (mandličky vynech, aby se mu nezaskočilo) a drahému udělej rýži s chilli a tím upečeným česnekem a dej vědět, jak chutnalo 😉

krásný víkend

aaadus
22. čer 2012

@xuxie děkuji. Myslím, že když mu neřeknu co za suroviny tam jsou, nepozná to

michamicha
22. čer 2012

zítra jsme doma sami, tatínek se starším bráchou jedou na bahna a prý si dají něco tam... tak my budeme mít uzenou polívku a druhý nevim, asi jen tu polívku, malej se v tom stejně zase jen porejpe 😠

djn
23. čer 2012

fazolové lusky na husto + párek + rohlík (dnes se nepředřu)

luciesofi
23. čer 2012

holandský řízek, nový brambor, okurkový salát 🙂 A večer udělám nepečený jablečný dort

michamicha
23. čer 2012

@luciesofi ten nepečený jablečný dort mě zajímá? byl by někde recept?

luciesofi
23. čer 2012

@michamicha Je to taková ta klasika z doby mého dětství 🙂 S piškoty.. Třeba tady: 🙂
http://www.apetitonline.cz/recepty/3797-nepecen...

michamicha
23. čer 2012

@luciesofi to vypadá dobře, právě jsem se inspirovala na narozeninový dort pro našeho malého alergika, místo piškotů dám sušenky Alnatura 😵 zítra ho vyzkouším, dneska už mám upečeno - cuketový perník dle vlastního receptu 🙂

aaadus
23. čer 2012

kuře na paprice s rýží podle receptu, co tu dávala @kristi a bylo to vynikající. Na svačinu bábovka ze zakysané smetany a na večeři chlebík s cibulí a majoránkou, tentokrát vykynul.

luciesofi
23. čer 2012

@michamicha Jj, je to ideální i pro děti, kamarádka ho dělá pro syna s amarantovými piškoty (má bezlepkovou dietu). Já jsem se do něj nakonec pustila už teď a už je hotový... 🙂 Je to rychlovka 🙂

zuzi82
23. čer 2012

Po dlouhé době se zase hlásím. Dnes jsme si na oběd dali kuřecí prsíčka zapečená se šunkou, olivami, sušenými rajčátky a sýrem, pečený brambor, jogurtovou omáčku a listový salát. Na zítřek budu dělat dvoubarevný tvarohový dort s piškotama a dnes jsme měli zbytek ze včerejška Hrk hrk krém. Na večeři bude česnečka s opečeným chlebem.
A taky jsem dodělala seznamy receptů podle jednotlivých druhů jídel, tak můžete nakouknout:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

weri1
23. čer 2012

@timbouctou to jídlo je takový sušší ? z toho kuskusu??

kammka
23. čer 2012

my dnes k obědu zeleninová polévka s kukuřičnou krupicí a plátky z vietnamské sviňky v lečo omáčce, k tomu tarhoňa.. večeři jsme tak nějak ošidili, pak malá už kňourala, že chce jít spinkat, tak jsem jí řekla, tak fajn, tak teda nechceš jít k sousedům na to grilování??? jojojo, chci maso 🙂))) no pak tam zívala na celý kolo, ale čtvrtku kuřete jsme si spolu daly 🙂 a salátek k tomu
zítra jedem k našim, budem ji tam nechávat, ještě dám do trouby maso, aby máma nemusela nic vymejšlet, my potřebujem uvolnit mrazák na ty brojlery, tak jim povezem i kachny..

katyxq
24. čer 2012

Dneska asijské variace - dušená jasmínová rýže a krůtí kostky na kokosovém mléce s kořením na tofu on Sonnentoru, jarní cibulkou, červenou paprikou a koriandrovou natí.

cervena_vila
24. čer 2012

Těstoviny, lučinová omáčka s brokolicí. Můžete mi radit svoje oblíbené bleskovky, abych vařila víc, než rýži s kečupem, než si zvyknu na dvě děti místo jednoho 😉

fifina86
24. čer 2012

Dneska krůtí roládky plněné špenátem a mozzarellou, obalené ve slanině a nové brambory. A tvarohový dort..

haniccka
24. čer 2012

Kuřecí řízek a ´šťouchaný brambor 🙂

babulinkab
24. čer 2012

žampionová polívka
tortilly plněné - kuřecími řízečky v česnekovém těstíčku + směs syrové a sterilované zeleniny, dresing ze zakysané smetany.
děcka měly kuřecí řízečky, br. kaši a zeleninový salát