Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

prdecek
15. srp 2012

na oběd zbytek leča od včera s rohlíkem 🙂 a večeři doveze chlap z práce, dneska máme knedlo, zelo, vepřo 🙂

luciferinka
15. srp 2012

kuřecí stehna,rýže a těstoviny k tomu...nemohla jsem se totiž rozhodnout mezi tím,tak uvařím oboji 😎 a okurkový salát 😝

kristi
15. srp 2012

@sarunatko mozna jsem mela vetsi plech a bylo to nizsi, tim padem se to vice propeklo? ja ti nevim, asi to budu muset zkusit znova, abychom to vyladily

kristi
15. srp 2012

@krakorka jak delas dusenou mrkev? ja furt nemuzu prijit na nic, co by se rovnalo te z jidelny 😒

olusenka
15. srp 2012

Dneska cuketový nákyp. Zítra zase něco z cuket...

valea
15. srp 2012

Kde prosim najdu ten recept na cuketak na plech?

sarunatko
15. srp 2012

@hribek Ahoj Peti, já jsem dneska dostala recept na cuketovou sekanou, tak můžu poslat. Nebo jsem dělala musaku.

petrufa86
15. srp 2012

Holky, máme nadúrodu rajčat, tak mě napadlo z nich udělat pasírovaná rajčata co se prodávají v krámě třeba na omáčku na špagety. Jak na to? Zbavit šlupky a pak podusit, osolit, opepřit, osladit, aby to nebylo tak kyselé a zavařit??? Nemáte s tím některá zkušenost?

kristi
15. srp 2012

jsem sama doma, tak jsem si udelal kuskus s krevetema a hafem zeleniny

mochenkaa
15. srp 2012

Holky, prosím o radu. Co vařit když kojím a malý hrozně trpí na prdíky, mimo jiné kvůli mléčným výrobkům 😒 ? Potřebuju tak, aby to bylo dobré i ohřáté (kvůli teplým svačinám M do práce). Díky

bobikkjana
15. srp 2012

Holky k cuketě je výborná na grilu. s jogurtovočesnekovým dresinkem

nnell
15. srp 2012

U nás dnes krůtí závitek se slaninou a sýrem, pečené nové brambory, ratatouille a směs listových salátů se zálivkou z malinového balzámu.

jika10
15. srp 2012

U nas dneska kureci gyros a americke brambory s cesnekovym dresinkem

nikiii
15. srp 2012

Holky, prosím prosím, děláte někdo játra na kousky v takové té klasické hospodské omáčce s rýží? Já to nikdy nevařila, ale dala bych si, ale nevím jak na to...

krakorka
15. srp 2012

@kristi taky jjí nemám jak ze školní jídelny,ale na másle si zpěním cibulku,přidám nastrouhanou mrkev,podliju trochou vody a nechm dusit,samozřejmě podle chuti osolím,okmínuji a popřípadě přidám cukr.Někkdy to¨pak ještě zahušťuju a někdy nechám tak. 😉

cervena_vila
15. srp 2012

@nikiii Opečeš cibuli, přidáš na kousky játra ( já dělám jen drůbeží, větších jater se trochu bojím 😅 ), podleješ vroucí vodou, necháš dusit. Když jsou játra hotová, osolíš, opepříš, můžeš trošku sojovky, zahustit jíškou. Chuť je stejná, jen kromě omáčky tam plavou kousky cibulky. Ale zajímalo by mě, jak se docílí toho, že cibulka úplně zmizí. Moc se mi nechce lovit játra a omáčku mixovat, musí na to být nějaký fígl.

cervena_vila
15. srp 2012

@kristi já taky vařím mořské plody, když jsem sama doma 😵

timbouctou
15. srp 2012

no tak ty inzerované fazolky se naknec nekonaly. Měli jsme sekanou s bramborovým salátem a pak se zbytkem salátu řízky, brokolicová polévka. Dnes jsem dělala gulášovou polévku a těstoviny zapečené se špenátem a vejci.

kammka
15. srp 2012

ahojky,
nějak poslední dobou nestíhám vařit...
Toníček je dost žravej, tak vařím jenom mlíko, a to vlastní 😀 , tvořím ho povětšinou z chleba s čímkoliv, jogurtů, piškotů, kakaa, a tak,, nebo vyndám z mrazáku zásoby..
dostali jsme velké hřiby, myslíte, že si můžu dát houby, i když kojím?? Toníček na prdíky nijak zvlášť netrpí, spíš si říkám, aby nebyla nějaká reakce.. už jsem zkusila i rajčata, pravda jen jedno či dvě denně. měla jsem i broskve..vše ok.. trochu se bojím vajíček, cibule - to nadýmá i mně... bez luštěnin se žít dá, i bez košťálovin..ale třeba míchaný vajíčka bych si dala..nebo tu smaženici z hřibů..
co myslíte, můžu to risknout??
já jsem po zkušenostech s dcerou, která prořvala i se sabsimplexem půlku noci, celkem paranoidní...

makuleee
16. srp 2012

ahojky,mám doma bramborové noky,už hotové koupené,ještě si netroufnu na domácí a nevím moc jak s nimi naložit,napadá mě jen s nějakou omáčkou,můžete mi poradit chtěla bych je zařadit natrvalo do jídelníčku.děkuji

kargi
16. srp 2012

neporadí někdo nejakou dobrou buchtu nebo koláč se švestkami?

sylvar
16. srp 2012

@makuleee nakrájená rajčata v plechovce, česnek, cuketa, cibulka....cibulku zpěnit, dát na ni ná čtverečky cuketu, osmahnout krátce(aby se z ní nestala kaše 🙂),přidat nadrobno nakrájený česnek, osmahnout a zalít rajčatama 😉 vynikající, trochu soli, pepře, když chceš, můžeš i maso na drobno 😎 do toho ty noky a luxusní to je, jo ještě čerstvou bazalku do toho prohřát

aaa
16. srp 2012

@sylvar Už vím, co budu mít dneska k obědu 😉 , ale udělám to s rýží 🙂

babulinkab
16. srp 2012

cuketová polévka
kuřecí nudličky na cibulce, dušená mrkev, brambory

sarunatko
16. srp 2012

Dneska zase něco z cukety, ale ještě nevím, co.

krakorka
16. srp 2012

hovězí plátky v houbové omáčce a rýži 😉

petra.vavra
16. srp 2012

plzeňský guláš a domácí knedlík, hruškové vdolky 🙂

zizala79
16. srp 2012

holky, co dobrého z cizrny? vařím pro dítě, ale pro nás neví, její chuť mi chutná, ale nevím, co z ní přesně udělat

aaadus
16. srp 2012

pondělí - grilavané uzené kuřecí stehno s chlebem
úterý - zapečené brambory
středa - kuřecí stehno s bramborem
čtvrtek - penne s boloňskou omáčkou