Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jimmy1
10. zář 2012

zeleninová polívka se sýrovými nočky, šunkofleky a mrkvovo jablečný salát 🙂

aaadus
10. zář 2012

polévka od včera, králík s bramborem

ia.
10. zář 2012

@aaadus můžu se zeptat, co je to skotský vývar?

aaadus
10. zář 2012

@ia. recept je zde na str. 285 😉 Je to hustá polévka a je strašně dobrá 🙂

ia.
10. zář 2012

@aaadus díky 😉

dana3262
10. zář 2012

: pečené brambory, cuketa a hokkaido s cizrnou.

eimmy
10. zář 2012

kuřeccí paličky na tymianu a česneku a opět oblíbená polevka z dýně hokaido.

xuxie
10. zář 2012

Polévka ze zeleného hrášku s polentovým kapáním, hovězí v rajčatové pasatě (v troubě) s cizrnou a olivami, pita.

aaadus
10. zář 2012

@xuxie můžu poprosit recept na to hovězí? Děkuji 🙂

cervena_vila
10. zář 2012

@xuxie polentové kapání?

xuxie
10. zář 2012

@cervena_vila Ano, jako krupičkové, jenom místo krupice polenta.

xuxie
10. zář 2012

@aaadus Ráda, tady je:
Potřebujeme:
0,5kg hovězí (plec nebo zadní)
5 větších rajčat
3 stroužky česneku
1 větší cibule
trošku chilli (sušené nebo čerstvé) - nemusí být (náš malý už to snáší dobře, tak si mohu dovolit 🙂 )
plechovka cizrny (400g), případně přes noc namočená suchá cizrna
pytlíček oliv (cca 100g)
petrželková nať
paprika (uzená nebo sladká)
trošku citronové šťávy (asi z půlky citronu)
sůl a pepř

V hrnci, který pak můžeme dát do trouby rozehřejeme olej a osmahneme krátce osolené maso nakrájené na větší kostky (aby se zatáhlo). Vyndáme stranou, přilijeme trošku oleje a podusíme cibulku s česnekem. Mezitím v druhém kastrůlku podusíme rajčata na čtvrtky (do změknutí) s troškou soli a rozmixujeme. Změklou cibulku s česnekem poprášíme paprikou, přidáme chilli a zalijeme rajčatovou pasatou. Přidáme maso, zakryjeme a pečeme v předehřáté troubě (150°C) cca hodinu. Já klidně déle, pokud nepospíchám 🙂 Pak přidáme slitou cizrnu a olivy a pečeme ještě tak hodinu. Po vyndání vmícháme pepř, citronovou šťávu a petrželku.

Doufám, že vám bude chutnat 🙂
Lze to dělat i s vepřovým, jenom já radši hovězí 😉

aaadus
10. zář 2012

@xuxie rajčata asi spařené a oloupané? A vepřové nemám v lásce 😉

xuxie
10. zář 2012

@aaadus Já dávám celá ( jsem líná) - ale pokud je oloupeš, tak to bude jistě jemnější a fajnovější omáčka 🙂 Jenom pak jedno přidej.
Já vepřové taky nějak vynechávám - snad mi to malý odpustí - nechutná mi.

babulinkab
11. zář 2012

polívka z červené čočky
kuře pečené s brambory a zeleninou, rajčatový salát

nikiii
11. zář 2012

Dnes jen osmažíme pangase, k tomu brambory, tatarka a rajčata a máme hotovo.

marhulinka
11. zář 2012

U nás dnes karbanátky z červ.čočky a bramb.kaše,zeleninová obloha. K večeři lívanečky s dom.marmeládou a zakysankou

zuzi82
11. zář 2012

Fotka ze včerejška při pečení cuketové buchty s Margot čokoládou 😉 😉

brambora20
11. zář 2012

Dnes lečo s chlebem.
Zítra losos- nějaké nápady na rychlé receopty?
JInak jak zakomponovat do vaření na teplo Mozarellu?

zuzi82
11. zář 2012

Tak my si dnes dáme krůtí vývar s drožďovými knedlíčky, krůtí plátky po vinařsku s rýží a k večeři asi hamburgery.
Dnes u nás platí bordel v bytě - šťastné dítě, dělali jsme knedlíčky do polívky a Matěj mi strouhal suché rohlíky na strouhanku. Mám pocit, že víc strouhanky je na lince a na podlaze než v knedlíčkách. Ale Matěj byl nadšený, že může pracovat. 😀

zuzi82
11. zář 2012

Holky, prosím, poraďte. Chtěla bych udělat hummus, koupila jsem cizrnu v pytlíku, suchou, co teď s ní? Já luštěniny vůbec nejím a tím pádem ani nevařím, tak nevím co s nimi. 😅

1luciferka1
11. zář 2012

u nás dnes domácí jelítka a jitrničky, zelí, brambor a mám tu vepřové nudličky a musím je dnes zpracovat - nějaké nápady?

@brambora20 na teplo ji používám na pizzu nebo na dozdobení polívky 😉

zuzi82
11. zář 2012

@brambora20 Já jí plním kuřecí prsa spolu se sušnými rajčaty 😉

prdecek
11. zář 2012

rýžový nákyp se švestkama 🙂

ladie
11. zář 2012

@zuzi82 abys udělala hummus, tak potřebuješ nejen cizrnu, ale ještě tahini (sezamová pasta) - seženeš třeba ve zdravé výživě.

cervena_vila
11. zář 2012

@zuzi82 cizrnu na den namočit, pak v čisté vodě vařit, čím déle, tím lépe. Třeba pět hodin, radil známý z Izraele. Pak se to rozmixuje s tahini, olivovým olejem, česnekem, pepřem, solí, citronovou šťávou. Zase - čím déle a na vyšší otáčky mixovat, tím lépe. Ale stejně ten domácí nikdy není tak dobrý, jako koupený od Arabů nebo Libanonců, nebo v jakém fastfoodu ho seženeš.

zuzi82
11. zář 2012

@cervena_vila Díky, tak nějak jsem to potřebovala mít napsané 😅

kristi
11. zář 2012

no, mela jsem chut na zapecene quesadillas, takze vse hotovo a uvidime, jak to hodime na gril 😉

1luciferka1
11. zář 2012

@kristi jééé mňááám jak je děláš?

kristi
11. zář 2012

@1luciferka1 jednodusse - kureci maso jsem si nakrajela na male kousky, okorenila, opekla na panvi a dala vedle do misky. Pote jsem si nakrajela zeleniu (paprika, cuketa, cibule, chilli papricka) a to cele osmahla na oleji. Nastrouhalal jsem si syr - musi byt tucny- gouda, cedar. Na tortillu navrstvim nastrouhany syr, pridam smes masa a zeleniny, priklopim druhou tortillou a hodim na gril. Az se sýr roztece, je hotovo