Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

aaadus
12. zář 2012

@xuxie ty máš samé skvělé recepty. Nemáš někde uložené, že by si mi je poslala mailem? Je mi blbé ti každý den psát, že chci recept na to a to a to 😀 Pak to vypadá, že neumím vařit 😅

kammka
12. zář 2012

@sal80 teda jak já bych si dala fazole, nebo čočku....ach jo.. no musím vydržet,no..dneska kuřecí polívka, byla v mrazáku..a k tomu špagety s kečupem.. po jednom týdnu ve školce mám totiž dítě doma s rýmou..a tobyla celý léto úplně ok.zítra bude teda nejspíš rajčatová polívka a bramborová kaše s vepřovým plátkem ..

xuxie
12. zář 2012

@aaadus Je, to děkuji, potěšila jsi mě 😀
Bohužel, sepsané nemám nic, většinou to vymýšlím podle stavu zásob, případně toho, co pořídím - ale jak sama vidíš, žádné kulinářské umění v tom není - a budu stále ráda, když napíšeš. Myslím, že tady umíme vařit všechny, protože nás to baví a děláme to pro ty naše malé a velké s láskou, tak to musí být mňam 🙂
Hezký večer 😉

babulinkab
13. zář 2012

zapečený květák s brambory, rajčatový salát

nikiii
13. zář 2012

@peroli Dííííky moc, tak to jsem se trochu netrefila v mým odhadu 😀 Ale když to vidím, dala bych si, mňááááááám.

prdecek
13. zář 2012

dneska Boršč 🙂 a na večeři hrachová kaše a uzené maso

marhulinka
13. zář 2012

zapečená kuř.prsa se zeleninou,sýrem a rýže a k večeři nejspíš palačinky

sal80
13. zář 2012

K snídani párek a rohlík (ne, nejsem nikde v bufetu, jen dojídám co je v lednici 😅 😀 ), k obědu sekaná s bramborem (pozvali mě rodiče 🙂 ) a k večeři zapečené tousty s mletým kuřecím masem,zeleninou, chilli a sýrem - budeme večeřet v autě při sedmi hodinové cestě na Slovensko 😅

kitinka76
13. zář 2012

salát z krabých tyčinek
balíček krabých tyčinek
dva porky
konzerva sterilované kukuřice
zálivka dle chuti - my nejradši jogurtovou
tyčinky pokrájím na kolečka a orestuju na másle. Mezitím nakrájím porek, sleju kukuřici. Vše promíchám dohromady se zálivkou.
máme nejraději s čerstvou bagetou 🙂

aaadus
13. zář 2012

@xuxie no nemáš vůbec zač, je to pravda 😉 Snažím se teď vařit trošku zdravěji, nějak jsme se rozmlsali a odnesl to můj žlučník.

nikiii
13. zář 2012

Tak my si dáme dneska kuře na paprice s haluškama a koláč s tvarohem a ostružinama.

pitruskaskarolinkou
13. zář 2012

Dneska kuřecí kousky na zázvoru a pórku, jasmínová rýže, rajčatový salát 😉

jimmy1
13. zář 2012

hovězí vývar s nudlemi, švestkové knedlíky, a na zítra kuřecí prsa po zahradnicku (cuketa, mrkev, celer) s těstovinama.

ivett
13. zář 2012

supr téma...

u nás dneska hovězí vývar s nudlemi a hovězí ve vl. šťávě s rýží...na zítra smažený květá s bramborem...

1luciferka1
13. zář 2012

hutná zelňačka a mám chut na palačinky s marmoškou a nutelou, tak asi na véču...

zuzi82
13. zář 2012

Dnes šumavské hovězí s těstovinou. Matěj to bude i večeřet a já si ještě musím něco vymyslet. 😉

falca1
13. zář 2012

včera cuketa s mletým masem, dneska byla svíčková 😀

1luciferka1
13. zář 2012

@falca1 samé mňamkyyyyyy 😵

aaadus
13. zář 2012

Hovězí v rajčatové pasatě s cizrnou a olivami, k tomu rýže (@xuxie opět díky za recept, snědl to i manžel 😀 )

ia.
13. zář 2012

@zuzi82 šumavské hovězí? můžeš prosím hodit recept?

zuzi82
13. zář 2012

@ia. Je to úplně jednoduché. Dělala jsem to dnes poprvé a moc nám chutnalo.
Hovězí nakrájíš na nudličky, osolíš, opepříš a posypeš hladkou moukou. Zprudka opečeš na oleji a podliješ vývarem a necháš dusit doměkka. Nakonec jen přidáš zakysanou smetanu, česnek a majoránku. Jednoduché, ale fakt dobré. Malý to měl na oběd i večeři a snědl všechno, co měl nachystané a dokonce i maso a to se tak často nestává. 😉 😀

ia.
13. zář 2012

@zuzi82 hele a nezdrcne se ta zakysanka v tom vývaru?

zuzi82
13. zář 2012

@ia. Mě se to nezdrclo. Omáčka byla krásně krémová a chuťově fakt super. 😉

ia.
13. zář 2012

@zuzi82 tak zkusím, díky za tip 😉

nikiii
13. zář 2012

@zuzi82 To zní dobře, taky vyzkouším 🙂

handm
13. zář 2012

U nás dneska byla tarhoňa se špenátovo-sýrovou omáčkou
Na zítra je česnečka pro malýho - má rýmu jak trám a v troubě se dopékají zapečené brambory s cuketou.

kimm88
14. zář 2012

Maminy, mám v lednici 2 tvarohy, nemáte typ na nějakou rychlou, ale dobrou buchtu? Krom tvarohové bábovky...? 😉

kristi
14. zář 2012

dneska bude jen gulášová polévka z Apetitu, mám na ni chuť a jsme samy doma, takže to bude stačit

tina1506
14. zář 2012

@kimm88 my milujeme tuhle: http://www.mimibazar.cz/recepty.php, ale je to drbačka trošku... pak klasické míša řezy, prošívaná deka, a nejlépe štrůdl nebo šátečky z listového těsta 😉