Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

julka11
15. zář 2012

@xuxie děkuji moc, už jsem si recepty vytiskla, v týdnu vyzkouším.
Těmi krupkami myslíš klasické kroupy? (pokud ano, tak ty se vaří mnohem déle než červená čočka - přesto je dáváš vařit současně?)
Děkuji za upřesnění.

pitruskaskarolinkou
15. zář 2012

vepřová krkovice pečená na tymiánu, mrkvové a celerové špalíčky, šťouchané brambory s pažitkou, míchaný salát
polévka z dýně hokaido

brambora20
15. zář 2012

U nás dnes večeře konečně z té Mozarelly. Takže tvrdší celozrné kostky obložené mozarellou a rajčaty, pokapané ol.o.lejem a posypané bazalkou zapečené v troubě.
Jak mně Mozarella na studeno nezaujala, rozpečená chutná skvěle!!! Příště možná ještě trošku česneku...

Nevíte, nadýmá Cizrna?
Co z ní vaříte, jestli ji vaříte? 😀

nikiii
15. zář 2012

@xuxie Domácí loupáčky to jsou, no teda spíš byly, padly za vlast do jednoho 🙂

kristi
15. zář 2012
xuxie
15. zář 2012

@julka11 ahojky, špaldové kroupy to byly - takové malinké, ty byly měkké rychle. Normální bych taky předvařila, to máš úplnou pravdu, ta čočka by byla na kaši 🙂

xuxie
15. zář 2012

@nikiii to věřím 🙂
Mohu poprosit o recept, jak je děláš?

nikiii
15. zář 2012

@xuxie
Loupáčky zadělávané v domácí pekárně
Těsto: 175 ml mléka, 1 žloutek, 70 g povolené hery, špetka soli, citronová kůra, 400 g hladké mouky, 40 g cukru (raději trochu víc), vanilkový cukr, 3/4 lžičky sušeného droždí
Na potření: bílek, mák
Ingredience na těsto vložíme do pekárny v uvedeném pořadí a zapneme program Těsto. Po ukončení programu vykynuté těsto vyndáme z nádoby a rozdělíme na 12 kousků. Na lehce pomoučeném stole z nich vyválíme válečky, ohneme do tvaru loupáčků, přendáme na plech a necháme dalších 10 minut kynout. Poté potřeme bílkem a posypeme mákem. Dáme do vyhřáté trouby a pečeme dozlatova při 170 °C cca 15 minut (podle trouby - já peču trochu dýl).

xuxie
15. zář 2012

@nikiii děkuju 🙂

nikiii
16. zář 2012

Zaliju brambory, krkovičku a cibuli šlehačkou a dám do trouby, něco z toho vyleze 🙂 A péct budu muffiny s jahodou, dcerka si je objednala ke svačině.

zuzi82
16. zář 2012

Včera jsme si nakonec dali kuře pečené na rajčatech s rýží a dnes kotletka s haluškami. Na večeři asi udělám tortily a na svačinku se chladí Bomba Malakov 😉

krakorka
16. zář 2012

u nás dnes knedlíky s jablky 😉

marhulinka
16. zář 2012

dnes hovězí guláš s rýží nebo těstovinami. Po obědě jedeme na kávičku,tak už se pečou nekynuté koláčky s tvarohem,povidlama,marmeládou

jimmy1
16. zář 2012

zeleninová polívka (pro kluky kedlubnová, pro mámu bez kedlubny 😉 ), smažený lilek, brambor, ledový salát, rajčata, na odpo štrůdl a na večer listové šátečky se sýrem.

prdecek
16. zář 2012

vepřové na houbách, rýže a kuřecí vývar

heaven_angel
16. zář 2012

katův šleh a domácí hranolky pečené v troubě 🙂

ivett
16. zář 2012

tak my dneska na obíd vyrazili mimi domov, manžel si dal steak s pepřovou omáčkou, brambůrkem a gril. zeleninou a já s malou svíčkovou, k tomu echt výbronej vývar a bylo to moc dobrý...

beruskanula
16. zář 2012

dnes bramboračka a palačinky s domacímí povidly 😵

a zitra budu dělat svíčkovou-bude muset být i na úterý, pže úterní dopoledne jsem pryč a není čas uvařit :-q 😎

ricmundina
17. zář 2012

Mně starosti s vařením odpadají - beru ffmenu a většinu jídel může i malej, nejsou přesolená a hlavně jsou zdravá, takže mu vždycky něco vyberu na obídek a pošmákneme si oba

babulinkab
17. zář 2012

kuřecí vývar
rizoto se sýrem, rajčatový salát

zuzi82
17. zář 2012

My si dnes dám zapečené mleté maso s rajčaty a bramborovou kaší a na večeři přírodní vepřový plátek se salátem z brambor.

nikiii
17. zář 2012

My dojíme krkovičku zapečenou s bramborama a šlehačkou a něco dobrýho si upečeme když nám tak krásně svítí dneska sluníčko 🙂 A nechce se mi do obchodu, takže budeme péct ještě pletýnky.

jimmy1
17. zář 2012

Koprovka, vařené vejce, my s Martínkem brambor a táta knedlík.

nikiii
17. zář 2012

@jimmy1 Mňam, tu bych si taky dala. Akorát že ji tu se mnou nikdo nejí ☹

falca1
17. zář 2012

dneska zeleninová polívka, nudle s mákem 😀. malá má zbytek rajské s těstovinama 😀

allye1
17. zář 2012

zkušené maminky, mám dotaz : chtěla bych upéct věnečky z odpalovaného těsta. A jde mi o to, jestli si je můžu upíct třeba 3-4 dny předem a pak už jen naplnit. Jestli se nezkazí. Moc děkuju.

zuzi82
17. zář 2012

@allye1 Tak dlouho jsem nezkoušela, ale dva dny vydrží určitě a myslím, že když je po upečení dáš do sáčku, ať neztvrdnou a pak do ledničky, tak se jim nic nestane. 😉

allye1
17. zář 2012

@zuzi82 děkuji 😉

pajdula
17. zář 2012

my dneska halušky s bryndzou a slaninkou 🙂

krakorka
17. zář 2012

dnes těstovinový salát 😉