Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

tina1506
17. říj 2012

@kikimaruska já je dělala včera poprvé, recept je z netu, ale jsou fakt výborné!!! 🙂

Výtečné frgály nejen pro domácí pekárnu :o))))

250 ml vlažného mléka 1 zarovnaná lžička soli 1 vajíčko (celé) 100g rozpuštěného másla 60g cukru 1 vanilkový cukr 1 lžička citronové kůry (používám sušenou) 1 lžička citronové šťávy (může být i lemonka) 550g polohrubé mouky 2 zarovnané lžičky sušeného droždí 1 rozšlehané vajíčko na potření okrajů

Posypka: 140g polohrubé mouky 100g cukru moučka 100g hery, másla nebo něčeho podobného
Maková náplň: 200g máku 80g cukru 1 kávová lžička skořice 2 lžíce jakékoli marmelády 1,ř - 2 dcl mléko na zahuštění dle potřeby
Tvarohová náplň: 1 tvaroh z folie 1 žloutek 3 lžíce cukru moučka 1 prášek vanilkového pudingu sníh z bílku
Povidlová náplň: 250g povidel, cukr dle chuti, 2 lžíce rumu

petrufa86
17. říj 2012

@remenova já jsem dělala stehna v sobotu a vymyslela jsem si sama recept a byly dobrý. Kuřecí stehna jsem osolila, posypala kořením na pečené kuře a nechala chvilinku odstát. Potom sem na pánvičku dala máslo, stehna opekla z obou strran a i s tím máslem dala do zapékací mísy. Na každé stehno jsem prolisovala stroužek česneku, dala 2 cibule nakrájená na půlměsíčky a 5 žampionů nakrájených na plátky. Na vrch sem dala ještě 2 kousíčky másla, podlila malinko vodou a dala do trouby. K tomu br kaši a mrkvový salát a byla to mňamka. 😉

radka_h
17. říj 2012

@remenova http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=17029#dis... Už několikrát jsem ho pekla a chutná. jen místo ořechů tam dávám nasekaný mandle 😉

radka_h
17. říj 2012

dnes gulášovka, čočka s opečenou cibulkou vajíčko a pražský párek. A pekla jsem prošívanou deku.

zuzik24
17. říj 2012

Dnes byla houbová polévka z čerstvých hub a dukátové buchtičky 🙂 Na zítra tu mám naložené masíčko na čínu a dojí se houbová polévka 😀

luznicarka
17. říj 2012

Kuřecí polívka s kroupama děti jí zbodli jako už dlouho polívku nespucli 🙂 a včera byla kaše a kuřecí stehení řízek na minutku obalenej slaninkou a udělanej na pánvičce se žampionama jen se po tom zaprášilo 🙂

aaadus
17. říj 2012

Holky prosím vás nevíte jestli můžou celiatici puding?

Dnes zeleninová polévka s kapáním, zapečené kuřecí maso se smetanou a brambory, andělský nadýchaný perník. Zítra fazolová polévka a těstoviny s uzeným lososem a rukolou

beruskanula
17. říj 2012

dnes a mame i zitrejsi obed-sunkofleky 🙂
a na patek si manzel porucil neco z mletyho a stouchany brambory 😎

co o vikendu, netusim 😝

weri1
17. říj 2012

@pajenka jéžiš moc díky,. já se s tím loupáním vždy nadřu 🙂 a vydlabávat se musí ? já ji teda vždy dlabu teda vydlabávám 😀

weri1
17. říj 2012

...................

pajenka
17. říj 2012

@weri1 Nemáš zač a já to taky vydlabávám, jen neloupu 🙂

berruna
17. říj 2012

Ahojda holky,ja davam do svickovy zase svestkovy povidla 😉

kammka
17. říj 2012

@berruna já dám občas do rajský..a ten strouhanej perník, ničím jiným nezahušťuju (rajskou 🙂 )

nikiii
18. říj 2012

čočka na kyselo, vajíčko a chleba. A dojídáme ještě švestkovej štrůdl.

kikimaruska
18. říj 2012

@tina1506 děkuji 🙂

brusinka.pusinka
18. říj 2012

u mě dneska k obídku bude fazolový salátek se šunkou od kosti a goudou sýrem🙂 Mám odpoledku tak lehký obídek🙂

berruna
18. říj 2012

@kammka ten pernik někdy zkusim schválně 😉
on asi každej kraj jinej mrav 😉 já teda ty povidla do svíčkový pochytila ve Vyškově a vařím je v Praze 😉 lepší svíčkovou jsem totiž nejedla 😵

nikiii
18. říj 2012

@berruna A jak se tam ty povidla dávají, jen nakonec vmícháš nebo jak? Vypadá to totiž hooodně zajímavě 🙂

berruna
18. říj 2012

a my dnes kuře na zelí a ang. slanině s br. knedlikem

KUŘE NA ZELÍ:

celé kuře osolíme, v pekáči osmahneme cibuli, přidáme do jedný půlky červený zelí do druhý půlky bílé zelí( kupuju oboje sterilovaný v pytliku EFKO), na to dáme kuře a nahoru dáme pršut, nebo schwarz.šunku, nebo slaninu a dáme na 1,5hod péct 😉

evuss
18. říj 2012

bramborová polívka a palačinky s marmeládou

berruna
18. říj 2012

@nikiii základ je stejný jako u každý jiný svíčkový - na cibulce osmahnu maso ze všech stran, přidám 10dkg uzeného boku, nejlépe s pepřem, zeleninu a dusím dokud není maso měkké.. jen já potom to maso vyndám a tu zeleninu dám do trouby ugrilovat a když pěkně zezlátne, vyndám, přidám 2 velké lžíce švestkových povidel, ani né velkou lžíci hl. mouky, smetanu a vše rozmixuju ručnim mixérem, přidám případně mléko, většinou je to hodně hustý 😉a pak dochutím citronem, solí a pepřem... 😉

luznicarka
18. říj 2012

@berruna povidla se daj ale pochopit mají navinulou lehce kyselou chuŤ a udělají tam tu zajímavější chuť svíčkový 🙂

tina1506
18. říj 2012

@kikimaruska není zač... ještě jsem nenapsala, že jsem je hned po upečení pomazala a pokapala rozpuštěným máslem s rumem, ještě dneska na snídani byly luxusní 😎

kikimaruska
18. říj 2012

@tina1506 To věřím 🙂 ! a ještě mohu se zeptat, na kolik si koláče pekla a jak dlouho?

tina1506
18. říj 2012

@kikimaruska peču skoro všechno na 180st., cca 20min, až okraje zrůžověly...

allye1
18. říj 2012

holky, do klasických kynutých lívanců se dává hladká, nebo polohrubá mouka? Kdyžtak vás poprosím o zaručený recept. Díky 😉

petra.vavra
18. říj 2012

@brusinka.pusinka prosím recept na ten fazolový salátek....vypadá parádně... 🙂

sal80
18. říj 2012

@brusinka.pusinka Kloubouk dolů na Tvé jídlo z parního hrnce. Mňam, mňam 🙂

petrufa86
18. říj 2012

@berruna tchýně zase dos víčkový dává malou skleničku rybízový marmelády. Ale přijde mi že ji nemá moc dochucenou tak nevím k čemu ta marmoška je

ia.
18. říj 2012

dnes nebyl na oběd čas, tak nám před hodinou dovezli pizzu s mozzarelou, pecorinem, pancettou a rajčatama.
Zítra hříbková polévka z čerstvých hříbků a čočka na kyselo s voliokem 😉
v sobotu dojíme hříbkovou polívku a bude krkovička s pečeným bramborem s tymiánem, neděli ještě nevím 🙂