Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

@babulinkab děkuji
@deyana na co na nudle nebo na polévku ? nebo na obojí 😉

deyana
23. kvě 2011

@brusinka.pusinka promiň, asi na obojí, ty noky ani neznám, dělám jen kapání 🙂

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

Tomatová polévka s bazalkou a parmezánovymi nočky
750 g rajčat, 1 šalotka, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžíce zeleninového vývaru , sůl, pepř, špetka cukru, 1 svazek bazalky
trocha anýzu a muškátového květu
noky Polohrubá mouka, 2 vejce, 50g nastrouhanýhona jemno parmezánu ,pepř asi lžíce olivového oleje

1. Rajčata spaříme, oloupeme a nakrájíme na malé kostičky. Šalotku najemno nasekáme a zpěníme v horkém oleji.Přidám anýz a muškátový květ na provonění polévky

2. Přidáme rajčata a společně podusíme. Přilijeme 400 ml vody, v níž jsme rozmíchali zeleninový vývar. Přikryté poklicí asi 20 minut ovaříme.

3. Čtyři lžíce rajčatových kostiček vyjmeme. Zbytek rozmixujeme, osolíme, opepříme a podle chuti přidáme cukr. Kousky rajčat vrátíme do polévky.

4. Bazalku omyjeme, osušíme, otrháme lístečky, 3/4 jich najemno nasekáme a vmícháme do polévky, zbytek pokrájíme na nudličky. Polévku rozlijeme do misek; posypeme zbylou bazalkou

Čerstvou bazalku můžeme nahradit sušenou a polévku na talíři ozdobit lžičkou šlehačky.
Noky dávám přímo do polévky: těstíčko přes struhadlo velké nebo přes haluškovač , krátce povařím a hotovo

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

@deyana však to je podobné jako kapání nechce se mi dělat lžičkami 😉 🙂

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

400 g těstoviny
1 svazek petrželka
600 g listový špenát
1 svazek bazalka
2 lžíce máslo
10 dkg parmezán
125 ml smetana
podle chuti sůl
muškátový oříšek
mletý bílý pepř
Těstoviny (vřetena nebo kolínka) uvaříme ve vroucí osolené vodě podle návodu. Petrželku a bazalku omyjeme a nakrájíme najemno. Špenát očistíme, odstraníme silné řapíky a listy několikrát důkladně propláchneme ve studené vodě.

Listy špenátu vložíme do hrnce s vodou a vaříme, dokud špenát nezměkne. Z uvařených špenátových listů slijeme vodu a necháme na cedníku okapat. Poté špenát nasekáme najemno.

Na pánev dáme rozpustit máslo, přidáme nasekané bylinky, které opékáme zhruba tři minuty na mírném plameni. Poté vmícháme nasekaný špenát, osolíme, přidáme nastrouhaný muškátový oříšek a pod pokličkou asi pět minut dusíme.

Nakonec ke špenátu přilijeme smetanu a necháme ji pár minut za stálého míchání prohřát. Těstoviny scedíme a dáme do větší mísy. Parmezán nastrouháme na jemném struhadle. K těstovinám nalijeme špenát se smetanou, posypeme parmezánem, promícháme a necháme asi pět minut odležet pod pokličkou.

Poté servírujeme na talíře, na kterých těstoviny dochutíme čerstvě mletým bílým pepřem.

já posekala předem špenát kvůli malé a poté smíchala máme to tak rádi 😉

eriska
23. kvě 2011

@aaadus jsem tak nějak kdysi koumala, co ze zbylého salka a vzniklo tohle, nám to moc chutná.

potřebuješ plechovku salka, dortové oplatky, máslo
do vody dáš plechovku salka a necháš vařit cca 2 hodinky, já to teď nechala i dýl, zapomněla jsem a nic se nestalo🙂 a necháš zchladnout. mezitím si vyšleháš máslo, já na celou plechovku dala tak 3/4 kostky a postupně tam vmícháš uvařené salko. a pak už jen do pekáčku vrstvíš oplatky, krém, oplatky, krém, na kolik vrstev ti vyjde..doporučuju zakončit vrstvou krému a posypat kakaem.nám to moc chutná😉

@lidiab jestli tě trošku uklidním, mně ze začátku malý chtěl jenom skleničky, domácí ani náhodou a když, tak jen dvě, tři lžičky, asi abych neřekla..ale stejně jsem mu vždycky zkoušela dávat domácí a dneska, může se ujíst, kór teď, po roce, když už může skoro vše, jako my😉 neboj, on na to přijde😉

eriska
23. kvě 2011

@brusinka.pusinka receptíky vypadají úžasně, ty těstovinky taky děláme..chci se zeptat, do těch noků, musí být parmazán? mně z něj pálí pusa, tak jestli by se dal nahradit nějakým jiným sýrem..v létě, z domácích rajčátek bude určo výborná..

petule246
23. kvě 2011

my dnes měli gnocci se špenátovo smetanovou omáčkou. Pochutnali jsme si s prcek oba.

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

@eriska můžeš třeba goudou ale není to tak výrazné a můj muž miluje i z nivy 😉 nebo gorgonzoly ale vyzkoušej i jiné sýry dle chuti

kammka
23. kvě 2011

ta rajská polévka vypadá dobře a parmazán mám zrovna doma..
v sobotu jsem dělala to kuře ve slavnostním kabátku, jen teda paličky - maso s držátkem - vezla jsem to na Den koně, kde můj muž s kamarádama účinkovali, jak to kamoš otevřel, tak zvolal hele KEJ EF SÍ dorazilo 😀 no a úspěch byl značný.. k tomu pečené brambory s bylinkami.
včera jsem dělala gnochi s listovým špenátem, kuřecím masem a smetanou..trochu zbylo, tak dnes bez gnochi, ty nezbyly, asi těstoviny...večer už nevařím, mám dnes do 17ti...
zítra jen do 14ti, tak něco splichtím, ale možná jen vytáhnu nějaký polotovar z mrazáku..
jak se mi bude chtít...ale dlouho jsme neměli klasické české rizoto..tak možná z králíka..

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

@kammka jsem ráda že chutnalo 😉

kammka
23. kvě 2011

@brusinka.pusinka králíka podle recptu od tebe jsem zatím nedělala, mám doma jen bílé víno 🙂
tak asi vytáhnu z mrazáku nějaký předek udělám vývar a z obraného masa rizotko.

peroli
23. kvě 2011

mám kuřecí prsa... co s nima? 😕 😅 😀 😀 😀 😀 chci něco novýho... napadlo mě si upravit ten majonézovej recept, místo majonézy a česneku to obalit v rajčatovým pyré s ... něčím... ale nemám odvahu to zkusit 😅

eriska
23. kvě 2011

@peroli já bych i odvahu měla, když by to manža jedl😀D rajčatové pyré a k tomu bylinky..to si myslím, že by mohlo být dobré😉 jinak mně chutnají, jak tu psala asi brusinka, v chipsech, já je ale dělám tak, že si smíchám jogurt s karí, v tom obalím prsa, pak je obalím v rozsekaných pikantních paprikových chipsech a hodím na plech..taky nám chutná kapsa z prsíček, nejraději kápie, suchý salám, sýr, nebo s nivovou omáčkou, nebo jen tak na steak a k tomu různé omáčky..a je toho háááfo..ale teď mě láká ten tvůj nápad s rajčatovým pyré..tak jestli to vyzkoušíš, napiš, jaké to bylo..nechám se inspirovat..
@brusinka.pusinka hmmmm, tak to vyhraje asi niva😉

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

@peroli
Kuřecí prsa plněná chřestem 😉

2 kuřecí prsní řízky
4 zelené chřesty
200 g sýra s modrou plísní
8 tenkých plátků uzené šunky
200 ml šlehačky
100 g listového špenátu
50 g másla
2 stroužky česneku
sůl, pepř

na omáčku:
100 g rukoly
hrst bazalky
hrst petrželky
olivový olej

1. Umyté a očištěné maso naklepejte, jemně osolte a opepřete.
2. Chřest očistěte, uvařte v osolené vodě doměkka a položte na maso spolu s rozdrobeným sýrem.
3. Maso zaviňte a pevně zabalte do šunky. Pečte v pekáči přikrytém alobalem přibližně 45 minut.
Na omáčku opláchněte rukolu, odstraňte stonky a rozmixujte spolu s lístky bazalky, petrželkou a olejem. Omáčka by neměla být příliš hustá ani řídká. Nalijte smetanu do pánve, přidejte omáčku, osolte, opepřete a přiveďte k varu, pak odstavte.
V jiné pánvi rozehřejte máslo a přidejte prolisovaný česnek. Vložte spařené špenátové listy, podlijte malým množstvím vody a nechte změknout. Upečené maso nařezejte na šikmé plátky, podávejte se špenátem a omáčkou.

a co toto to by nebyla změna 😉 dělala naše babi v neděli a bylo to užasné my skusíme v pátek 😉

peroli
23. kvě 2011

@eriska tak jsem nakonec vyměkla 😅 😀 😀 a nezkusila to... ale příště vážně zkusím a dám vědět.. 😉
nakonec jsem ty prsa rozkrojila, posypala naším nejkořením (na hranolky), opekla, zalila tím pyré, dala do toho trošku česneku, zakysku a až dorazí Linda ze školy tak jdem na to... pak dám vědět.. 😅 😉

peroli
23. kvě 2011

@eriska @brusinka.pusinka všechno píšu a vyzkouším... mám půlku jednoho šuplíku narvanýho kuř.prsama.. takže vážně moc děkuju za tipy...
jsem si blbec neuvědomila že už je tolik hodin (to je to spaní po dopolední procházce 😅 😀 ) takže jsem musela jednat... dcera je tu každou chvíli

aaadus
23. kvě 2011

@eriska mňam mňam. Až dostanu chuť na karamel vyzkouším 🙂

peroli
23. kvě 2011

tak rajčatový prsa se povedli, chutnali nám... 😵 😎 můžou klidně zůstat tak jak jsou (stopro ještě někdy udělám 🙂 ) ale napadlo mě třeba ještě znovu malinko "zaexperimentovat" a příště možná zkusím přidat třeba půl sklinky leča co to udělá... nebo vymyslím ještě něco jinýho

peroli
23. kvě 2011

@brusinka.pusinka teď jsem si vzpoměla... musaka byla vážně výborná 😵 😵 děkuju za recept, je přidán mezi oblíbené 😵 😎

muminek
23. kvě 2011

@peroli Musaka je fakt dobráá 😀

muminek
23. kvě 2011

Já dnes dělala chřestovou polévku

brusinka.pusinka
23. kvě 2011

@peroli to jsem opět ráda že Vám chutnala 😉

brusinka.pusinka
24. kvě 2011

Dneska babiččina mléčná polévka, a dušená mrkev nový brambor a telecí masko

petrusam
24. kvě 2011

uzené, bramknedl a zelíčko 😉

disaster
24. kvě 2011

juuuuu, koukám, že tady se servírují i recepty, super diskuze, to se bude hodit 😉 ! Už teď často přemýšlím, co dělat k obědu a protože jsem kuchař začátečník, určitě se nechám inspirovat a něco vyzkouším... Dnes mám ještě navařeno od tchýně - koprová omáčka s bramborem a vejcem(zvrácené, před těhu bych to nesnědla), takže pro dnešek mě vaření mine.. Hezkej den a ať jde vaření od ruky 🙂

zuhur
24. kvě 2011

Dnes bude bramborový salát a k večeři udělám rybí pomazánku, protože na ni mám obrovskou chuť 😀

petule33
24. kvě 2011

dneska fazolová omáčka brambory a vajíčko moc se těším neměla jsem ji co jsem kojila 😀 😀

samik2008
24. kvě 2011

zelňačka a amolety

brusinka.pusinka
24. kvě 2011

jěště jsme stihly kokosovou bábovku 😉 a hurááááá ven 😉