Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

andinecka
13. únor 2013

@jimmy1 mohla bych poprosit o recepty na některou z tvých polévek?? Lákaly by mě krémy:o)) děkuji

zuzi82
13. únor 2013

My dnes zdravější holandské řízky s kaší a rajčatovým salátkem.

jaja01k
13. únor 2013

Těstoviny se sýrovou omáčkou

monivo
13. únor 2013

Nemáte někdo, prosím, recept na Maminčino kuře? Na netu jich je hodně, ale ráda bych ověřený. Děkuji 🙂

p.e.t.u.l.k.a
13. únor 2013

@jaja01k jak prosím děláš sýrovou omáčku nebo KDOKOLIV ?

jimmy1
13. únor 2013

@andinecka moje krémy 😉 to je prostě zeleninová nezapravená polívka rozmixovaná tyčovým mixérem, někdy přidám zakysanou smetanu.
Brokolicový krém:
1mrkev, kousek celeru nakrájím na menší kousky, chvilku orestuju na trošce oleje, přidám kmín, sůl, pepř, zaliju horkou vodou a přidám celou brokolici rozebranou na růžičky a 2 brambory na kostky. Po uvaření rozmixuju tyčákem.
Pórkový krém:
pórek na kolečka orestovat na oleji, kmín, sůl, muškátový květ, brambory na kostky, uvařit do měkka, rozmixovat, vmíchat zakysanou smetanu.
Celerový krém:
větší kus celeru, 1 mrkev, orestovat, brambory, dochutit kmín, sůl, pepř, česnek, rozmixovat
fantazii se meze nekladou 🙂
Martínek chce pořád polívku "krémík" takže jedna jiná polívka a jeden krém a takhle furt dokolečka 😎

andinecka
13. únor 2013

@jimmy1 Děkuji a letím do Alberta na nákup:o))

p.e.t.u.l.k.a
13. únor 2013

@jimmy1 tak já si jdu uvařit celérovou 🙂

andinecka
13. únor 2013

@jimmy1 a můžu ještě poprosit o Frankfurtskou??? Starší dcera ji miluje, zítra dojede z hor, tak bych ji mohla překvapit. Děkuji 😵 😵

p.e.t.u.l.k.a
13. únor 2013

@jimmy1 a česnekovou děláš jak prosím ?

jimmy1
13. únor 2013

@p.e.t.u.l.k.a česneková polívka:
mrkev, celer (případně petržel) na nudličky, orestovat na trošce oleje, na konec restování přidám několik stroužků rozmáčknutého a nakrájeného česneku na tenké proužky (může být i prolisovaný, ale já krájím) a už jen chvilku orestuju, aby to zavonělo. Pak zaliju horkou vodou, přidám kmín, sůl, pepř, petrželku (čerstvou nebo sušenou), vegetu (já používám bez glutamanu), na malé kostičky nakrájený brambor a vařím do měkka. Dochutím případně ještě jedním prolisovaným stroužkem česneku.
Dáváme si do ní strouhaný sýr a chlebové krutonky 😉

jimmy1
13. únor 2013

@andinecka frankfurtská polívka:
na oleji udělám dozlatova cibulku, když je tak do sklovata, tak přidám nakrájený párek, když je cibulka skoro akorát, tak tam přidám hladkou mouku se lžičkou sladké papriky a řádně promíchám. Zaliju vodou, přidám brambor na drobnější kostky, sůl pepř, kmín, vegetu. Po cca 15 minutách vaření přidám trochu mléka. Když mi přijde málo hustá, tak pár brambor rozmáčknu vidličkou a tím se to zahustí.
Ale už jsem ji dlouho nedělala, protože nějak ty párky stojí čím dál víc za starou bačkoru 😖 nebo já jsem čím dál víc vybíravější 😉

wahu
13. únor 2013

PÁ pečené krutí stehno, rýže
SO červená čočka na "kyselo", vejce, chléb
NE kančí řízečky s česnekem, brambory s máslem a petrželkou
PO žampiónová rýže sypaná strouhanou goudou
ÚT rychlý maďarský guláš, těstoviny
ST pečené kuře, dýňové "zelí", vařené brambory

kammka
13. únor 2013

@sofinulik 500g hladké mouky, lžička cukru, lžička nebo dvě soli, 300ml mléka, 40g másla, kostka droždí nebo sáček suchého.. nahízet do pekárny, až je těsto hotové - nakynuté, uplést 10 housek, pak zapnout troubu na 180 a když je nařátá, potřít housky orzšlehaným vejcem a posypat čím chceš..

andinecka
13. únor 2013

@jimmy1 díky 😵
myslím si, že vybíravá nejsi, uzeniny jsou fakt čím dál tím horší - my jsme to vyřešili tím, že párky nakupujeme už jen v Globusu ( - dělá tam kámoš řezník a říkal, že fakt nejsou šizený).
jinak - já vaření moc nemusím, a to mám hotelovku 😢 😀

krakorka
13. únor 2013

Tak včera jablečné lívance a dnes dušená mrkev s bramborama 😉

petrufa86
13. únor 2013

@p.e.t.u.l.k.a na másle roztavím tavený sýr, přisypu eidam, nivu, uzený, .... sýr, zaleju troškou mlíka, smetanou, osolím a opepřím a někdy na chuť přidám trošku petrželky, ale ne moc. Je aromatická. Někdo třeba přivede smetanu k varu, do toho naháže všechny sýry a nechá rozpustit a dochutí.
@monivo já normálně upeču kuřecí stehna a na másle si podusím žampiony se solí a drceným kmínem. Měli by tam být i játra ale mě nechutnají, dělám bez nich. Uvařím těstoviny, do nich zamíchám žampiony a výpek z kuřete.

nnell
13. únor 2013

K obědu pečený kapr s brambory se salátem z vařené řepy a polníčku, k večeři pomazánka z řepy.

xuxie
13. únor 2013

@jimmy1 děláme podobné krémiky a náš Martínek je taky moc rád - zkusí celerový, ten jsem ještě nedělala 🙂

babulinkab
13. únor 2013

taky přidávám recept na krém z cukety, u nás moc oblíbený. Nejlépe podávat ještě s chlebovýma krutonkama.

Cuketový krém

1 cibule
2 stroužky česneku
1-2 cuketky
2-3 velké brambory

Na trošce oleje oprahnout cibulku, po chvilce přidat česnek a taky trošku oprahnout. Potom přidáme nakrájené cukety a brambory, zalijeme vodou tak cca 2 cm nad zeleninu. povaříme doměkka, rozmixujeme, já přidávám alnatura zeleninový bujon.

zizala79
13. únor 2013

rohlíky a teď je v toubě salsiccia s paprikou a cibulí a čekají na nás palačinky

otyna
13. únor 2013

@xuxie tvoje jídla mě inspirují🙂. Jsou zdravá, neobvyklá a perfekně zkombinovaná🙂

nikiii
14. únor 2013

Dneska usmažím květák, k tomu brambory a tatarka. A na odpoledne budou mrkvové šátečky od Brusinky 🙂

beruskanula
14. únor 2013

my dnes dojime sunkafleky ze vcera 🙂

kitinka76
14. únor 2013

holky se dnes vrací z prázdnin a já jim slíbila zelňačku a palačinky 🙂

prdecek
14. únor 2013

pečené vepřové a kuskus, na odpoledne šneci z listového těsta

blahova_andrea
14. únor 2013

zapečené těstoviny

jimmy1
14. únor 2013

kuřecí vývar se zeleninou a nudlemi, pečené kuře, dýňové zelí, karlovarský knedlík, štrůdl 😵

helcenka
14. únor 2013

Dneska prďola dojí polívčičku, jen jako zavářka nebudou těstovinky, ale rýže a já vytáhnu z mrazáku kousek domácího špaldového knedlíčku a udělám si ho s vajíčkem, už se docela těším. Nechce se mi vůbec vařit a ani nějak dneska nestíhám.

ia.
14. únor 2013

holky mám tady hodně pomazankového másla, nějaký tip na pomazánku, prosím? a nejlépe recept bez cibule...díky