Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kammka
28. bře 2013

u nás dnes překvapivě špenát, brambory, volská oka.. na zítra už mám pečené moravské vrabce, jen je nechám ještě malinko připíct, k nim brknedle z horkých brambor a zelí, polévku už mám taky,slepičí, ještě k ní možná udělám strouhání, než se dopeče rybízový (černý+červený) koláč s drobenkou..chtěla jsem péct už beránka, ale v sobotu by byl pryč... neděle a pondělí kuře s nádivkou, asi bezmasou, jen houska, vajíčko, hrášek, zelená petrželka a mléko, k tomu brambory.. a polévku ještě nevím, ale třeba zbyde ta slepičí.. a budu samo péct mazanec a beránka... a snad stihnem perníková srdíčka, už mám na krém, kterým je slepím, uvařené salko...no jsem zvědavá, kolik z těch plánů stihnu. ideální by bylo, kdybych zmákla sjet zítra na nákup už ráno, s důchodcema..nemám totiž doma zelí ☹

llluckaaa
29. bře 2013

Já se chystám na sekanou, rajskou omáčku a těstoviny.

rozarka65
29. bře 2013

Holky, prosím, recept na dobrý a jednoduchý mazanec....děkuji... 🙂

janicka1984
29. bře 2013

kuře na paprice, houskový knedlík

maybe72
29. bře 2013

Na Velký pátek u nás držíme masový půst, takže dnes to vidím na zelňačku a bramborové šišky s mákem, tohle jídlo je moje pohádka mládí (kam se hrabe krupičná kaše), takže já mám chuť už od včerejška...

rozarka65
29. bře 2013

A ještě prosím recept na rychlé perníčky,které budou hned měkké...

zelva
29. bře 2013

Já dneska vařím kapustové závitky s rýží. Mňami.

krakorka
29. bře 2013

zeleninové rizoto 😉

nemue
29. bře 2013

hrášková polévka ze včera a ovocné tvarohové knedlíky, nejspíš borůvkové

zizala79
29. bře 2013

na oběd se odbydeme zbytly a k večeři jsem včera udělala kuřecí plátky plněné směsí slanina, hrášek na pánvičce, nechat vystydnout a pak smíchat s ricottou, a v troubě zapéct a udělám k tomu rýži. mňám!

monyliny
29. bře 2013

Obalovaný smažený květák s bramborem a broskvovým kompotem a upekla jsem linecký jablkový koláč 🙂

brusinka.pusinka
29. bře 2013

dnešní krkovička a zkoušeli jsme roládku z netu 🙂

aknavis
29. bře 2013

@rozarka65 pernicky: 2 vejce, 100g rozpustene hery, 140g mouckoveho cukru, 2 lzice medu (jak vic budou tvrde) - utrit. Dal smichame 400g hl. mouky, 2 lzice pernikoveho koreni, 1 lzici jedle sody a ja jeste pridavam 1-2 lzice kakaa na vareni, ale nemusi byt. Sypkou smes postupne zamichame do te tekute a hotovo 🙂. Po peceni potrit rozslehanym celym vejcem

rozarka65
29. bře 2013

@aknavis moc děkuji...🙂
Já totiž dělám jen takové ty,co jsou hned měkké,ale jsou nafouklé...ty klasické se budou lépe zdobit... 🙂

aknavis
29. bře 2013

@rozarka65 🙂 jak vypadji tyhle muzes mrknout ke mne do alba.

rozarka65
29. bře 2013

@aknavis Máš je moc krásně nazdobené... 🙂 😵
Prosím tě a mohla by mi písnout recept na polevu? Tedy pokud to neděláš od oka...když jsem se ptala kamarádky,tak mi řekla "to poznáš"... 😀

aknavis
29. bře 2013

@rozarka65 musim te zklamat 🙂. Jeden precezeny bilek pres huste sitko (je toho asi 1 ml 🙂 ), lzicka citronove stavy a puls cukr od oka 🙂

rozarka65
29. bře 2013

@aknavis 😀 čekala jsem to... 🙂

ia.
29. bře 2013

zítra nevařím, jedeme bez dětí na shopping, v neděli dopoledne lyžovačka s manželem a starším synem (ať žije jaro 😀
)a pak oběd u tchýně hovězí s knedlíčkama a knedlo vepřo zelo a v pondělí utíkám z domu před hromadou sousedů k našim, a tam taky hovězí s knedlíčkama a vepřové a kuřecí řízky s brambor.salátem...nemusím celé velikonoce vařit 😵

helcenka
29. bře 2013

Tak nakonec jsme dneska byli u mamky, takže byl kuřecí vývar s kuřecími žaludky, zeleninou a těstovinkou, pečená kuřecí stehna s rýží a pažitkou.
Zítra bude čočka s vejcem a možná opečeme i špekáček.

kebule82
30. bře 2013

Dneska zapečené špenátové palačinky s kuřecím masem, ke kávičce jablečno-tvarohový koláč s drobenkou. Zítra a v pondělí bude na oběd kachna s červeným zelím a bramborovým knedlíkem.

monyliny
30. bře 2013

Svíčková s knedlíkem....a dojídá se jablkový koláč...Na kamnech stydnou dva mazance a večer upeču ještě berana-musím si od mamči přinést formu🙂

llluckaaa
30. bře 2013

Hovězí vývar se zeleninou, dojíždí se rajská se sekanou a pečeme velikonoční perníčky.

mencanda
30. bře 2013

U nás dneska polévka s knedlíčky a pečené kuře s nádivkou 🙂

nellygray
30. bře 2013

Vepřová kýta na žampionech a špecle. Ke kávě muffiny s čokoládou a taky perníčky. V troubě mazanec. Na sporáku se vaří vejce na barvení. Zítra bude velikonoční nádivka-bez kopřiv, nejsou. V pondělí ptáčci s rýží. A ještě tu mám suroviny na chilli con carne, ale to už asi nesníme. 🙂

marecek4
30. bře 2013

brambory a pštrosí vejce 🙂,jinak jsme dodělali laskonky,věnečky a svěženkový koule a ještě zmáknout dvě karamelový rolády a je nachystáno

mppm
30. bře 2013

Sekaná, šťouchané brambory, zeleninový salát a ovocná roláda 🙂

klara31s
30. bře 2013

Pštrosí vejce+bramborová kaše nebo americké brambory😉

kajalka
30. bře 2013

Já dneska zkusila jídlo z mládí, těstoviny po milánsku, bože, to je blaf! 🙄 Ale muž to stejně sní 😀
Zítra udělám kotel velikonoční nádivky, ať zbyde i na pondělí. Jen mě prdí, že nejsou kopřivy.. 😒

rozarka65
30. bře 2013

Holky, pomoc...já a poleva na perníčky,...katastrofa...moc jsem to našlehala,tak je to takové nadýchané a netuhne to...co s tím? Pomůže přidat cukr? Ale mám jen krupici... 😒