Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ladie
15. led 2014

K obědu byla zeleninová polévka a tvarohové taštičky plněné marmeládou.

Dneska máme s manželem výročí, tak k večeři bude:
- hovězí carpaccio s hoblinkami parmezánu, toustíky
- vepřové plátky, gratinované brambory s parmezánem
- fondant au chocolat se zmrzlinou a malinovým coulis 🙂

punky
15. led 2014

dnes k obedu celozrne testoviny s cervenymi fazolkami a kapustou vse zapecene zdrava a vyborna mnamka 🙂

kammka
15. led 2014

já udělala jahelník se švestkama z kompotu a mandlema...strašná dobrota!!bylo dost těžký se ovládnout, abych toho nezbodla půl pekáčku.. ale podařilo se.. a večer nad tím bude chlap brblat 😒

ventilkova
15. led 2014

Ja dneska slepičí polévku s domácím drobením a pečené kuře, brambory a broskvový kompot... A upeču perník

jimmy1
15. led 2014

zelná pita, játra na cibulce, krůtí na cibulce 🙂 a pečený pstruh
aneb rozvařeno na tři dny 😎

martinkaalesek
15. led 2014

@ladie krasne si to uzijte! 😉

slimstar
16. led 2014
punky
16. led 2014

dnes k obedu smazeny celer a tempach a pecene bramburky k vece polevka s drozdovejma knedlickama 🙂

kammka
16. led 2014

k obědu ze včerejška jahelník, čerstvý byl mnohem lepší... k večeři zeleninová polívka s míchaným vajíčkem a bulgurem, Tondič vyluxoval celej talíř, asi se konečně rozhodl, že bude VELKEJ kluk..

zítra čočka s vejcem, možná párek. okurka stopro..polívka z dnešní večeře
v sobotu husa nebo kachna, ještě nevím.. my husu moc nemusíme, ale máme jednu v mrazáku :-/ přijedou tcháni nám pomáhat se dřevem.. to zas budu půl dne u sporáku.. jako deseerte asi pivní štrůdl s jablíčky a rozinkami , polívka... asi hráškový krém..
v neděli nevim. podle toho, jak moc se ta husa speče.. neebo kachna.. kachnu milujeme, ale máme malinkou ☹
ježiš já bych si dala králíka se špenátem, ale bohužel ušáci vychcípali na nějakej moribundus a potkany.. nový chov jsem ochotná zahájit pouze s plechovou králíkárnou... máte někdo něco takovýho?????
šmarjá přece nebudu králíka kupovat???????

sweetest
17. led 2014

Na sobotu: čočková polévka, hovězí na česneku+bramborový knedlík a špenát, k večeři něco z oslavy u tchánovců 🙂 V neděli: dojí se čočková, hovězí steak+brambory+gril.zelenina a k večeři asi zeleninový salát. No a jako sladké tečky po jídlech dnes manžel napekl bavorské vdolečky s povidly a tvarohem 🙂

lucifereeek
18. led 2014

rajská polévka, špíz z kuřecího a vepřového masa + bramborová kaše

laurital
18. led 2014

U nás v minulých dnech 😉
kuřecí játra na cibulce a hranolky, obloha
domácí pizza
vepřový perkelt a noky
kuřecí řízek s bramb. kaší a okurk. salát
@ladie Opožděně gratuluji a přeji mnoho dalších společných let :D

laurital
18. led 2014

A na večeři bude žemlovka s jablíčky a mandlemi.Řekne mi někdo, kam to ta děcka dávají 😀 ?Začínám mít pocit, že v dětském pokoji žije v ilegalitě parta Somálců, které si tam holky drží.

xpila
18. led 2014

Dnes k obědu vietnamská polévka Pho Ga a zítra budou skleněné nudle Mien s krkovicí, která už je naložená. Včera jsem koupila kupu vietnamský bylinek, tak je musím spotřebovat 😀

zvirka
18. led 2014

Kuře na paprice s knedlíkem (uvařeno včera, dnes byla uklízecí sobota, manžel se zdejchnul do práce 🙄 ), to samé k večeři. Ke kafíčku Šlehačkové Nescafé řezy. Zítra těstoviny zapečené s uzeným, k večeři totéž, ke kafi taktéž 😀

laurital
18. led 2014

@xpila Můžu poprosit o recept na tu polévku?Děkuji 🙂

xpila
18. led 2014

@laurital Určitě 🙂 Uvařit celé kuře nebo slepici a během vaření sbírat pěnu. Až je kuře téměř uvařené, tak přidat kousek zázvoru a koření (celý koriandr, badyán, hřebíček, celá skořice, špetka muškátového oříšku). Koření i zázvor je lepší na sucho orestovat, pustí více chuti. Vyndat uvařené kuře, vykostit a maso natrhat nebo nakrájet. Vývar scedit přes ubrousek, aby se odstranily nečistoty. Dochutit rybí omáčkou a případně trochou soli.
Připravit nudle Pho (některé se předem namáčí, některé rovnou uvaří). Do velké misky dát nudle, maso, na jemné nudličky nakrájenou cibuli nebo šalotku a mungo výhonky. Vše zalít horkým vývarem a nahoru dát hrst bylinek (mám tři druhy - nejspíš thajská bazalka a červená a zelená perilla, ale nejsem si jistá) a případně nasekané chilli papričky.

lenkazdenek
18. led 2014

U nás treska na přírodno s provensálským kořením a bramborovou kaší,na večeři budou palačinky s ovocem a tvarohem 🙂

laurital
18. led 2014

@xpila Velké díky za ochotu, v týdnu stoprocentně udělám 🙂

xpila
18. led 2014

@laurital Není vůbec zač, snad jsem to popsala srozumitelně 🙂 Ještě se tam dávají zelené cibulky (ty já neměla) - bílou část hodit rovnou do vývaru a zelenou nasekat a dát až do misky.
Od toho koření voní celý barák 😀

laurital
18. led 2014

@xpila Naprosto blbuvzdorně, neboj.Už jsem podobnou s badyánem a koriandrem dělala, ale tohle je zase něco trochu jiného a já nám ráda ozvláštním jídelníček, ptž tím denním vařením už blbnu.Ještě jednou dík 🙂 !

petaov
19. led 2014

včera - treska s brambory a předevčírem - zapečená pohanka. Ale dnes netuším...

veruunek
19. led 2014

Tomatová polévka s těstovinou, segedínský guláš s knedlíkem

kammka
19. led 2014

já vždycky něco naplánuju a potom je to úplně jinak.. takže včera i dnes polévka z uzenýho vývaru s bulgurem, brknedle plněné uzeným a červené zelí, v noci jsem pekla makové koláčky s tvarohem..
ta husa či kachna bude holt jindy, no.. 😉

magda89
19. led 2014

To je tusim nejvetsi dilema na svete. Ja to take resim porad. Ale mam novy styl. Planuji si to kazdy tyden dopredu. A funguje to. Tydenni jidelnicek si muzete stahnout napriklad tady zdarma: http://www.prosimspinkaj.sk/21/post/2014/01/jed...

ladie
20. led 2014

K obědu špagety carbonara. K večeři králík na smetaně, domácí knedlíky.

laurital
20. led 2014

Zapečené brambory se šlehačkou, cibulí, kuřecím masem a sýrem 😉
Pro hubnoucí matku pluku to vidím na zel. salát s kuř. masem nebo kung pao s mandlemi se soj. masem 😀

kammka
20. led 2014

v sobotu jsem navařila plněný brknedle z kila brambor, takže dnes dojíme zbytek s uzeným a na mrazáček šlo pár kousků, do kterých mi maso už nevybylo a tak jsem do těsta zabalila mražený listový špenát v granulích. akorát jsem to blb neosolila, neochutila, tak to tátovi nejelo, bude to na některý obídek pro malýho, ten si šmákne, knedlíkožrout..co ve zbytku týdne nevím..

@ladie špagety carbonara jsou dobrej nápad.. jen ta slanina.. mi v lednici neroste.

holka je u babi, takže nemusím nikam jezdit. tak asi budu vařit ze zásob v mrazáku a spíži 🙂

lenkazdenek
21. led 2014

U nás dneska špekové knedlíky se zelím a k večeři hráškový krém 🙂

p.e.t.u.l.k.a
21. led 2014

Zeleninová polévka a roštěnka s rýži , chci něco upéct ,ale nevím co :/