Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

zlababa07
17. srp 2014

@sarkad2856 květákové placičky v troubě 🙂 Květák uvařit do poloměkka, rozkmačkat (ne úplně na padrť), přidat vejce, strouhanku, hrubou mouku nebo krupici, sůl, pepř, pažitku - vše od oka, aby to drželo pohromadě a uplácat placičky. Péct v troubě pokapané olivovým olejem na pečícím papíru cca na 180 stupňů 30-40 minut. U nás velký hit.

sarkad2856
17. srp 2014

@zlababa07 Děkuji zkusíme 😉 dělala jsem právě květák v těstíčku v trobě a už na to není chut chceme zase něco jiného

sarkad2856
17. srp 2014

Ještě mě zajímá zda někdo nakládá mandle do medu?A jak?

petraemma
18. srp 2014

Tak co holky? Co jste vařily dnes? Já jsem dělala svíčkovou a musím se docela pochválit, všichni si pochvalovali. 🙂 Na zítra ještě vůbec nevím. Ráda bych ještě něco upekla. Koupila jsem si nedávno časopis FOOD a byl tam recept na citronovy koláč. Nepekl to nahodou někdo? 😀

zlababa07
18. srp 2014

Někdo nějaký osvědčený recept na zapečenou cuketu prosím?

kammka
19. srp 2014

@zlababa07 já dnes dělala boloňskou omáčku, rozvařila jsem v ní i vnitřek mladé cukety, pak dám omáčku do vydlabaných cuket, nahoru sýr a zapeču.. žádná věda.

wildy
19. srp 2014

@zlababa07 Taky podobně jako @kammka. Většinou orestuji na cibuli mleté a přidám dle chuti - rajčata, žampiony, kukuřici, co je zrovna po ruce a dám do vydlabané cukety a dám zapéct, třeba posypu sýrem.

bonavoxa
19. srp 2014

@kammka Taky se mi hned vybavil 😀

kammka
19. srp 2014

jinak my včera zbytky z víkendu, bylo kuře s bramborama, kachna bude jindy.. dnes boloňksá s kolínkama, nad těma jsem si vzpomněla, že za komanče jiný těstoviny nebyly, prostě synonymem pro těstoviny byly vždy kolínka.. 🙂 🙂 🙂
zítra asi budem mít zbytek cukety, sice je mladá,ale i tak docela velká a to s tátou k večeři nejspíš nedáme.. k tomu pečivo..
pak mám v mrazáku krabičku segedínu a knedlík, mám tu i zelené fazolky, cestou od tchánů jsme koupili 20kg brambor, tak možná bramboráky.. no prostě nápady by byly.. ale někdy mám den, že sedím před plnou lednicí a nevím..

xpila
19. srp 2014

@zlababa07 Plním ochuceným mletým masem (podobné jako na sekanou). Já tedy dávám neorestované, syrové - krásně pak drží tvar a dá se krájet na plátky. Na závěr případně posypu sýrem.

petraemma
21. srp 2014

Tak včera jsme byli na houbách a našli jsme jich hodně, takže budeme žít z hub celej tejden. 😀 Dneska udělám z hub polívku a ještě usmažíme řízky z bedel. Taky jste byly na houbách?

janapavlik
21. srp 2014

Pro mě segedín z mrazáku - železné zásoby 😀 Starší je na táboře, mladší má namix. šlichtičku ze zeleniny a hov. masa 😅

petraemma
21. srp 2014

@janapavlik Teda segedín bych si dala 😀

kammka
21. srp 2014

@petraemma neprovokovat.. jak já bych šla!! ale s tím naším trotlem si to moc nedovedu představit.. na zádech v krosně moc dlouho nevydrží, jít za ruku ani omylem, max dvacet metrů, do "vysokýho" lesa je to docela kus a tady nahoře nad náma nic moc.. ale asi to zkusím.. ono je hned zkraje vidět, jestli rostou, když nejsou babky, není nic. řízky z bedel bych si dala, ale skoro lepší jsou jen opečené na sádle s kmínem 🙂

my dnes zelené fazolky od tchýně, pěstuje je první rok a nemá tucha, kdy se to sklízí, takže jsou tlusté, budu to muset uvařit do mrtva, aby se to dalo jíst.. ☹ ☹ ☹ tak aspoň vařím v páře a pak je zapeču se sýrem v bešamelu a k tomu brambory, já bych to jedla samotný, ale nevím, jestli to bude malýmu chutnat, tak aby měl aspoň něco (i když ten poslední dobou sežer cokoli 🙂 )

no a zítra pátek, ještě nevím, možná nějaké maso jako minutku na večeři, k obědu něco vymyslíme 😉 a pak budu asi píct, nejspíš buchty, tatínek jede v sobotu ke kamarádovi pomáhat s opravou střechy..

maybe72
21. srp 2014

... tak u nás dnes rychlovka, americké brambory s volským okem a opečeným párkem + rajčatový salát 😉 (aneb musím tu zahradu dosekat, než zase sprchne 😉 😉 )

sarriku
21. srp 2014

včera lívance z podmáslí
dnes kulajda s klouzky

petraemma
21. srp 2014

@kammka ale no tak, trotl? neříkej mu tak 😉

kammka
21. srp 2014

@petraemma no to bys ho musela vidět..od rána kmitá.. do toho štěňata, který nenechá chvíli na pokoji, pokud nesedí na pískovišti svlečenej do úůl těla. ale dnes jsem ho uspala skoro na 4 hodiny, jenže to bylo na nic, neb jsem vytuhla s ním 😀
teď už asi večeří.. on si dá ještě s tátou, ale odpoledne do sebe narval 300g bílýho jogurtu a teď jsem mu udělala pribiňáka z půlky šlehačky a půlky tvarohu, půlku měla čuba. myslela jsem, že si dám s ním, ale bohužel.. 😒

glimmer
21. srp 2014

plněné papriky a těstoviny ... zítra máme uzený s kaší ...

pajula
21. srp 2014

plněné žampiony a americké brambory 🙂 🙂

petraemma
22. srp 2014

@kammka máš s ním o zábavu postaráno 😀 děláš domácího pribiňáka? to bych dětem taky udělala, ale ještě jsem to nezkoušela. Jenom smícháš tvaroh a šlehačku?
Jinak my máme dneska hlad jako vlk, obě děti od rána papají a pořád něco tahají. Jsem zvědavá, jestli pak sní celý oběd. Udělám dneska ještě něco z hub, ale hodně jsem jich dala sušit ať máme pak na zimu.

kammka
22. srp 2014

@petraemma nejlíp vyšlehat šlehajdu s cukrem dotuha a pak do ní vaničkový tvaroh, je toho jak pro regiment..Tondič tahá něco furt, a pak když řeknu před polednem "jdeme papat" může se přerazit, aby byl u stolu první 😀 a pak mlátí lžící do stolu a ječí.. děsný..
byli jsme na chvíli v lese, ale bída. sice jsme našli nějaké hřiby, babky a jednoho kozáčka, ale žádnou bedlu ani klouzka a ani suchohříbka.. zato hořčáků se letos urodilo... 😒
k obědu jen krupice s kakaem, k večeři vytáhnu masko, asi medaile ze selátka s houbovou omáčkou..

misel2410
22. srp 2014

Niic 😀 já jsem si zašla pro menu do restaurace. Kuřecí maso, játra cibulka, sosík a jasmínová rýže 🙂

kammka
22. srp 2014

@misel2410 jatýrka na cibulce by nebyly špatný...klidně bez kuřecího 🙂 a vepřová jenžéééé mně se nechcéé do civilizacééééééééééé!!!

ale mám tu tašku s lahvema od piva, je jich za stovku, tak asi zajedu pro chleba, benešovskej, nemá chybu.. no a masna je hnedle vedle.. 😎 😎 😎 😎

lucifereeek
24. srp 2014

včera - zelňačka, kuřecí plátek s broskví a sýrem, brambor, švestkový kompot
dnes - hovězí vývar, želvy z mletého masa s bramborem

phn
26. srp 2014

Nenasel by se tady recept na dobrou polevku z kotrče?

katka_mel
26. srp 2014

Včera rajská s rýží a karbenátkama, dnes prdelačka a hovězí maso s těstovinou.

kammka
26. srp 2014

včera k obědu koprovka, k večeři bramboráky, dnes k obědu koprovka a k večeři budou švestkové knedle z bramborového těsta..

maxinkaa
26. srp 2014

Malá svíčkovou s kolínkami, já zeleninový salát s tuňákem.
Zítra si uděláme zeleninové rizoto 😉

eldrag
26. srp 2014

u nás restovaná cuketa, zeleninový vývar s nudličkami, večer rizoto.

iwurosima
26. srp 2014

Nějaký nápad na recepty z rajčat? máme jich nějak moc 🙂