Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
8. čer 2011

Holky děkuji 😅 fakt se teď červenám 😉

reruna
8. čer 2011

@brusinka.pusinka dělám úplně stejnou bublaninu, v zimě klidně i bez ovoce, jako klasickou mramorovou buchtu nebo se zavařenýma meruňkama, na čerstvé ovoce dávám taky posypku, jako vylepšení někdy dám nahoru na těsto ještě tvaroh s cukem a mlékem, pak teprve ovoce a posypku a upéct.
Tvoje recepty jsou fakt super!
Já dneska dělám zapečené těstoviny se šunkou, sýrem a vejcem a kukuřicí.

scvrcek
8. čer 2011

jůůů, ženský, super téma! Doufám, že nevadí, když sem budu nakukovat i když ještě dítko nemám 🙂 Pracuju ale doma a vařím každý den pro sebe i rodinu (mažel, rodiče - pracujeme doma všichni), takže inspirace už je na nule....

A já dneska : koprovka od včera 😀 a kuřecí vývar!

@brusinka.pusinka hned jdu zkusit tu bublaninu - půjde i s černým rybízem? (taky bych pořebovala vyklidit mrazák)

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@scvrcek jasně jde s jakýmkoliv ovocem 😉
@reruna také občas dávám tvarohovou vrstvu a ovoce vmíchám do tvarohu a nahoru dávám i sníh z bílků, také je mňam 😉 ale u nás jede nejlépe ta obyč 😉

deyana
8. čer 2011

tak my dneska jarní polévka, brambory ve slupce vařené v páře, manža kuřecí stehno, já posypu asi sýrem, ale mám chuť na zapečená rajčátka s mozzarellou tak nevím jak to dopadne.. a mrak zeleninky k tomu, mňam

simi.w
8. čer 2011

@eriska děkuji moc za objasnění 😉 myslím, že vím, která jsou to ta bebéčka, kdybys vyfotila, tak moc díky.........chci recept vyzkoušet a právě jsem nevědla, co jsou dortové oplatky 😀 😀 tak je zkusím nahradit těmi Bebe 🙂

dendaz
8. čer 2011

Krůtí stehno + nové brambory z vlastní zahrádky... 🙂

petrusam
8. čer 2011

těstoviny, špenát, kuřecí masíčko a sýrová omáčka ...

aaadus
8. čer 2011

Pizza - pro dospělé co dům dal a pro malého s mozzarelou, rajčaty a šunkou

samik2008
8. čer 2011

@brusinka.pusinka tak nudle jsou hotové a fakt vynikající,musím si to zase opsat.

denousek
8. čer 2011

segedín .-)

zuhur
8. čer 2011

Tak manžel dneska nudle s mákem a já asi kuskus s tuňákem, protože se mi nechce vyvařovat. A na zítra ještě musím něco vykoumat, mám tam plátky krkovičky tak uvidím.

crca
autor
8. čer 2011

Vločkové palačinky s tvarohem a jahodovou marmeládou,polívka je od včera hovězí s masem a drobením

babulinkab
8. čer 2011

@brusinka.pusinka myslím jsi zde onehdy psala, že jsi dělala hamburgry, jak prosím děláš tu masovou směs? chtěla bych to zítra udělat na oběd, díky

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@babulinkab Zadní hovězí nakrájím na kostky zbavím všech šlach a blan a pomelu. Vemu jednu třetinu a tu uplně rozšlehám na kaši pak obě smíchám osolím , opepřím přidám 1 lžíci dionské hořčice, a mletý nebo sekaný koriandr podle toho jak máš 😉 nemusíme dávat vejce bo ta kaše z masa to pěkně spojí 😉 někdy přidávám čili papričku nadrobno nasekanou a nebo kyselou okurku 😉

pelenka
8. čer 2011

Tak dnes opečená tmavá bageta s paprikami naloženými dle @lidiab vylepšené trochou soli, tymiánu a balsamica, tofu jsem nesehnala, tak měkký balkán a tímto skládám nejhlubší poklonu nápadu, zažila jsem chuťovou extázi snad lepší než v tom Řecku, a co je na tom nejlepší, ještě mi víc než půl dávky zbylo a muž to nejí 🙂

brusinka.pusinka
8. čer 2011

Dnešní mňamina 😀 jěště jsem upekla rohlíčky s ořechovou a makovou náplní 😉 😝

kammka
8. čer 2011

@brusinka.pusinka já ti ták závidím, že máš rodinu, která to ocení!!!! já se s něčím takovým dělat, tak se dozvím, že jsem snad radši měla jít vykydat krállíky a dát prasatům.. ještě tak když přijede návštěva a já mám náhodou pečíno a sklidím pochvalu, tak ten můj drží klapačkua jen přikyvuje, když mu jeho kamarád chválí ženu a že by si ji hned odvez dom...teda řeknu vám, kolikrát mám chuť si jít balit, to člověka tak zahřeje u srdce taková pochvala, že by s tím dotyčným šel světa kraj.. no a včera jsem vyčistila ušákům tak dokonale, těm co neměli jsem dala do kotců jesličky....a co myslíte: ukážu to chlapovi, čekám chválu a on HMMMMM..... to jsem si říkala, štěstí, že jsem už ty vidle odložila...
tak jsem si postěžovala a jdu zas něco dělat
ještě jednou chválím a děkuji za všechny receptíky a inspirace.

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@kammka no hold nedoceňuje jako většina chlapů oni si myslí že vše je samozřejmost ale není můj muž chválí a syn ten je naučen že pochvala nijdy neuškodí ale zapomínaní a opomíjení je netaktní 😉 hold jsem ráda že ti naši dlabou 😉 😝 a Děkuji moc

hpaja
8. čer 2011

zapečený flíčky se zeleninou a kuřecí vývar s písmenkama 🙂

moudivlacek
8. čer 2011

@brusinka.pusinka no jako obvykle naprosto dokonaly 😵 me bys nemusela ani adoptovat,ja se klidne prestehuju do vedlejsiho domu 😀

@babulinkab ja je delam pro malyho z krutiho,pro nas kureci ty teda chtely trosku strouhanky,jinak presne jak brusinka,bez vajicka,proste co komu chutna koreni cibulka petrzelka a ja je jeste dietne pekla na pecicim papire a nesmazila a byly taky dobry,my smazili dost,ale nejak jsme si zas odvykli a je nam po tom zle,tak peceme karbose.... v troube

ja teda dneska ostuda, u nas zapecene nove brambory na osminky s cibulkou a slaninkou...no a to je vse 😀 ale kdyz je to tak dobry, k tomu uz maso ani byt nemusi 😵

na zitra pangasius s rajcatky cesnekem a korenim,zapeceny v troube

medvide1
8. čer 2011

Ahoj omlouvam se že vam sem lezu ale občas sleduju vaše kuchařske umění a tiše obdivuji jak snad mě tedy přijde každý den zvládáte navařit takove dobroty obzvlašt tedy
@brusinka.pusinka ty co tady maš za receptiky tak to vždy slintám jaka jsi kuchařka a omlouvam se že tykám! 😉 jestli nevadí občas bych ráda nakoukla a poučila se co vařit a zrovna dnes mě tedy uchvátili ty rohlíčky ořechove a makove to musí bejt mńamka nemohla bych poprosit o recept??
Diky moc a všem vam fandim jak to s prckama tak zvádáte!

kammka
8. čer 2011

a u mně včera vařila máma, plněné papriky s její naprosto nepřekonatelnou rajskou, tu jsme už skoro sežrali a zbyly papriky, tak jsem mámmu poprosila, že je tam ještě jeden protlak valfruta, jestli by nedodělala...
dnes měli k obědu doufám bramborové knedlíky s vajíčkem a okurkou a rajčátky a tak..
a mám tam ten bulgur, tak si říkám, že dnes vyndám z mrazáku kuřecí prso a máma udělá zítra něco jako rizoto nebo nevim.

kammka
8. čer 2011

@medvide1 @brusinka.pusinka taky mně to napadlo s tím receptem.. nedívno jsem umlela pytlík máku a jak jsem otřela ty mletý zrnka prstem ze stolu a dala do pusy...brrr...hořřřřký...celý jsem to mohla vyhodit, bylo to z nedozrálého máku..chjo..jsem si řekla, že mák dlouuuho ne, ale asi mně to už přešlo a koupím mák..ale asi ne v Lidlu, nebo až za dýl, až rozprodaj nebo stáhnou tu hořkou várku. ☹

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@medvide1 nevadí i že mi tykáš tady si tykáme snad všechny né 😉myslím že je to nepsané právo 😉 internetu 😀 a děkuji a tady je recept
ořechové rohlíčky
1 špetka sůl
250 ml vlažné mléko
80 g cukr krupice
2 ks žloutek
500 g polohrubá mouka
120 g tuk
1 balíček vanilkový cukr
1 kostka droždí
1 lžička citronová kůra
na ozdobu cukr moučka
na potření
1 ks vejce
náplň
200 g cukr krupice
250 ml mléko
100 g rozinky ( my nedáváme Manžel je nemusí)
2 balíčky vanilkový cukr
400 g ořechy
2 lžíce citronová šťáva
podle potřeby
tuk na vymazání
V části mléka rozmícháme droždí, lžíci cukru a zaprášíme lžící mouky. Na teplém místě necháme vzejít kvásek.
Cukr, vanilkový cukr, citronovou kůru, změklý tuk i žloutky utřeme do pěny. Mouku smícháme se solí, přidáme kvásek a zbytek mléka. Poté vmícháme žloutkovou pěnu a těsto důkladně propracujeme. Necháme na teple vykynout (asi 1 hodinu).
Mléko svaříme s oběma cukry, nasypeme mleté ořechy a provaříme. Pak vmícháme rozinky a citronovou šťávu.
Vykynuté těsto rozválíme a vykrajujeme z něj trojúhelníky. Rozdělíme náplň a dílky těsta stočíme do rohlíčků. Klademe na plech vyložený pečícím papírem a necháme ještě 15 minut kynout.
Kynuté ořechové rohlíčky potřeme rozšlehaným vejcem a v předehřáté troubě pečeme při 180°C do zezlátnutí. Horké rohlíčky pocukrujeme.

MAKOVÁ NÁPLŇ 1 * 150g mletého máku,1/3 mléka,80 g cukru,20g tuku,špetka skořice,citrónová kůra.
POSTUP * Mleetý mák zalijeme mlékem,přidáme cukr a tuk, doplníme popřípadě ještě troškou vody a za stálého míchání podusíme,až nádivka zhoustne.Pak ji okořeníme a ochutíme troškou rumu nebo zavařeniny. 😀

@kammka já kupuji mák v kauflandu a nebo v tescu nikdy nebyl špatný a moje děti mají mák rádi 😀

medvide1
8. čer 2011

@brusinka.pusinka no radši sem se o tom zminila abych neurazila nebo tak!! 😉 diky moc za receptik a fakt smekam!!!ja tedy take vždy něco uklohnim ale takove speciality jako co tu někdo pišete to n 😒 ecim kdy bych stihala ale musim se polepšit když to tu tak čtu!! 🙂

babulinkab
8. čer 2011

@moudivlacek jo, díky za recept, já to taky plánuju upéct v troubě na pečícím papíru, já se taky snažím zbavit zbytečného tuku při vaření, třeba i hranolky peču v troubě

moudivlacek
8. čer 2011

@babulinkab me to ted i vic chutna 😵 hl pokud nebudes mit uplne libove maso,tak troska toho tuku tam bude a na to "smazeni" na papire bohate staci

brusinka.pusinka
8. čer 2011

@babulinkab
@moudivlacek my také pečeme na papíře ale hamburgry na domacím grilu nebo na grilovací pánvy beztuku 😉

bertica.h
8. čer 2011

ja som robila zapečené penne rajčatovo paprikový šalát.a pozerám,že zajtra skusim asi toto,len že budu cestovny 2x za sebou....snažím sa to striedat,cetoviny,zemiaky.ryža..

http://www.toprecepty.cz/recept/10920-makarony-...