Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

ined77
22. lis 2012

hovězí vývar, boloňské špagety pro mě a zapečené kuřecí maso s bramborem, sýrem a brokolicí pro děti 🙂

nikiii
22. lis 2012

Zeleninová polívka, koprovka, knedlík, vajíčko.

monyliny
22. lis 2012

Zeleninová polévka,palačinky s marmeládou,nutelou a kakao(kalorická bomba🙂.)K véče bude to,co zbylo od včera z oběda-čínské nudle s kuřecím m.a zeleninou.A ještě tam je drožďová pomazánka🙂

sarunatko
22. lis 2012

Hovězí vývar, svíčková, domácí knedlík.

kristi
22. lis 2012

asi zelnacku, mam na ni chut

zuzi82
22. lis 2012

My jsme si dnes dali generálku na vánoce, kapřík a bramborový salátek. 😉

xuxie
22. lis 2012

Polévka "gulášová" verze neprdíková 🙂 - silný hovězí vývar z oháňky s bramborami a mrkví kořeněný sladkou paprikou, majoránem a bobkovým listem. Losos v páře s tymiánem, pečené brambory, zeleninová směs (lilek, cuketa, rajčata).

zizala79
22. lis 2012

k obědu kus kupované pizzy a k večeři mňamózní zapékaníé těstoviny s "boloňským" ragú, a je jich na tom pekáči ještě na dva dny 😀 😀 😀

babulinkab
23. lis 2012

výpečky, zelí, knedlík

@zizala79 jak děláš boloňské ragú?

kristi
23. lis 2012

dneska budou lasagne 😉 a zelnacka od vcera. Jsem uplne nadsena z tech dobrot, co maji ve Spenceru v novym oddeleni cerstvych potravin 🙂

1luciferka1
23. lis 2012

dnes rajská a plněné papriky

a mám tu jedno zralé avokádo, co s ním?
@kristi co mají v M&S ???

dandelion
23. lis 2012

@1luciferka1 Avokádo si mažu na chleba se solí a pepřem.. :D 🙂 miluju to.. 🙂

ined77
23. lis 2012

u nás dnes ještě hov. vývar a rajská omáčka s plněnou paprikou, kolínka 🙂

nikiii
23. lis 2012

My dojídáme zbytky - zeleninová polívka, špíz s bramborem a koprovka s bramborem, a ještě i přírodní kuřecí plátek. Ať se zbavíme zbytků 🙂

monyliny
23. lis 2012

Já dnes kuchtím brambor.knedlík s roštěnou a upekla jsem před chvílí rychlý tvarohový koláč 🙂

ladida.l
23. lis 2012

bramboračka a jahelník se švestkami. A ještě udělám sametový čokoládový koláč.

wrtulka
23. lis 2012

holky dotaz mám naložené mleté maso do mlíka na holandské řízky můžu to tak zmrazit? 😀

nellygray
23. lis 2012

@wrtulka nemělo by se tomu nic stát. Ale vlastní zkušenost nemám. 😅 Jen mě napadá-jak dlouho to máš naložené? Ono to mleté obecně vydrží dost málo, natož takhle, tak aby to už nebylo trochu "jeté". 😀

wrtulka
23. lis 2012

@nellygray od včera
no asi ty řízky spíš udělám a bude 😝

lv
23. lis 2012

pečená kotleta vcelku, knedlík, bram.knedlík, zelí červené hlávkové a klasika kysané. Polévka ze strouhané mrkve-brambory-hrášku.

nellygray
23. lis 2012

Od večeře mi zbylo kuřecí maso, dušená mrkvička a brambor. Akorát pro mě a děti. Dětem opakovačka vůbec nevadila, protože u nich s tímhle jídlem vždycky uspěju. 🙂 K večeři budou asi palačinky. A zítra musím na trh, jsme jak u sněděnýho krámu.

nellygray
23. lis 2012

@wrtulka no hele, jestli máš chvilku, tak bych je asi radši udělala, s tím už není tolik práce. Zamrazit je můžeš pak hotový, pokud je nesníte. 😉 Nebo z toho udělej sekanou a strč do trouby, to je přeci jen rychlejší.

aaadus
23. lis 2012

Losos s bagetou a zeleninový salát. A už nevím co mám vařit, aby to Románek jedl ☹ Do všeho si ďobne jak vrabec a konec. Toho půl kila co přes léto úspěšně nabral už zase zhubl. Snad zítra zabere vývar

zizala79
23. lis 2012

@babulinkab cibule na drobno (jedna ne moc velká, dala jsem červenou), česnek celý stroužek (dala jsem dva), na oleji, pak na drobno mrkev, celer, petržel (dala jsem jen mrkev, ostatní jsem neměla), nechat to trochu na tom oleji, pak na to maso, dala jsem půl kila mletého hovězího, nechat tam maso (občas míchat, ať se pěkně rozpadne, nepřipaluje a osmahne po všech stranách), než je celé zatažené, docela to trvá, trochu to pustí vody, pak na to rajčatovou konzervu (rajčata na kostky nebo pokud máš loupaná v celku, tak si je pokrájej na kousky), dala jsem dvě plechovky po 400 g, ale sneslo by to bývalo ještě jednu, a pak jsem to později trochu dolila vývarem, no a vařit, vařila jsem asi hodinu a půl, ale klidně i trochu dýl, prostě to nechat trochu probublávat. sůl, pepř, případně bazalka dle chuti, měla jsem to dost sladký, neumím solit, ale mně to takhle fakt chutnalo 😵 jo, ten česnek jsem pak po nějaký době vyhodila ven. dává se to na špagety jen tak, ale mě to chutná víc zapečený v troubě jako lasagně nebo "lasagně", třeba s těma šnekama, bešamel rulez 😅

kitinka76
23. lis 2012

dneska chci zkusit tento recept z MMB :Rychlý jednoduchý salát ze sojových bobů se zakysanou smetanou
POTŘEBNÉ PŘÍSADY
Pro 4 dospělé na večeři nám stačí 1/2 pytlíku sojových bobů.
POSTUP PŘÍPRAVY
Sojové boby nechat namočené dle návodu, nejlépe přes noc, pak uvařit, slít, přidat několik nakrájených vajec (dávám 4-5 ks), 2 větší syrové papriky (ty masité jsou lepší), 1 cibuli, smíchat se zakysanou smetanou, nebo i cottage nebo i trochou bílého jogurtu (prostě, jak kdo rád). Na chuť lze přidat trochu hořčice, lžíci tatarky apod.. Osolit, opepřit, podle chuti nějaké další koření lze přidat také - třeba kari, adžiku, chilli...

Je to výborná a hutná a docela zdravá svačina nebo večeře. Lze přidat nakrájené pekingské zelí, tvrdý sýr, mozarellu, třeba i šunku, hermelín, olomoucké syrečky jsem zkoušela, uzenou makrelu nebo tuňáka taky - no prostě podle chuti každého, a přesto vždycky jinak.

jaja01k
23. lis 2012

česnečka a chleba s vajíčkovou pomazánkou

miskadis
23. lis 2012

Těstoviny s rajčatovou omáčkou.
No a před chvilkou jsem dodělala topinky, tak jdeme na ně 😀

cervena_vila
24. lis 2012

Poraďte nějaké zázračné jídlo z kapusty. Mám ji v zeleninové bedýnce, ale nikdy jsem nic kapustového nedělala.

marcelka287
24. lis 2012

Já budu dělat segedín🙂 Doufám, že to nebude jako se vší, že ne to mám chuť až to uvařím, tak mě to přejde😀 Byla bych vděčná za radu, jak udělat dobrý brokolicový salát🙂 Nějakou zálivku.. Zatím jsem se koukala na netu jen tak zhruba a všude je to z vařené brokolice a já bych chtěla ze syrové.. Děkuji!!