Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

weri1
28. dub 2011

zítra vrabec, ,zelí, bramb.kn.

reruna
28. dub 2011

dneska špagety s domácím kečupem, zítra lasagne s mletým masem.

brusinka.pusinka
29. dub 2011

@beruskanula jsem ráda že chutnaly 😉

dneska máme bílou fazolovou polévku a kuře pod peřinou s bramborem 😉a rajčatkový salát 😉

beruskanula
29. dub 2011

@brusinka.pusinka : no dnes se nadlabneme 🙂 😉

ted vymyslet, co udelat o vikendu 😀 🙂 ...

brusinka.pusinka
29. dub 2011

@beruskanula dneska děláme toto kuře snat těinspiruje:
KUŘE POD PEŘINOU
1 menší kuře, sladká paprika, 500 g vepřového bůčku, 2 - 3 rohlíky, 1 menší cibule, 2 stroužky česneku, sůl, 2 vejce, vegeta, sladká paprika, majoránka, petrželová nať

Kuře omyjeme a rozkrájíme na menší kousky. Maso osolíme, posypeme sladkou paprikou a poklademe do vymaštěného pekáče. Umeleme vepřový bůšek s rohlíky, cibulí a česnekem. Přidáme sůl, rozšlehaná vejce, vegetu, sladkou papriku, posekanou petrželovou nať a vše dobře promícháme. Tuto směs rovnoměrně rozprostřeme na kuřecí maso.

Jinak na víkend dělám perkelt s haluskami a v neděli nevaříme jdeme k rodičům na obídek bude kapřík na modro 😉

olgas
29. dub 2011

@beruskanula my máme na dnešek pštrosí vejce a na zítřek karbenátky 😉

aemmi
29. dub 2011

Fazolová polévka a jahodový knedlíky 🙂

babulinkab
29. dub 2011

@beruskanula no já jsem si taky včera nachystala tu směs, dnes jsem to obalila a osmažila, tak pak napíšu, jaký to bylo 😀

samik2008
29. dub 2011

květáková polévka a palačinky

denousek
29. dub 2011

ahoj holky omlouvam se že vas tady rusim ale kupujete napoje kubík?jestli jo tak soutěžíte?potřebuju kdyžtak do soutěže ty kody z pod obalů 🙂 muzete psat do ip budu rááddaa diky 🙂

babulinkab
29. dub 2011

@beruskanula
@brusinka.pusinka tak to bylo mňam

renatuss
29. dub 2011

Krkonošské kyselo 😀

brusinka.pusinka
29. dub 2011

@babulinkab no to jsme ráda že chutnalo 😉 😀

beruskanula
29. dub 2011

@brusinka.pusinka ,
@olgas : diky za inspiraci 🙂

videla bych to na to kure 🙂 😎

peroli
29. dub 2011

Kuře na soli 🙂

eriska
29. dub 2011

u nás rychlovka, těstovinky s okurkou a zakysanou smetanou a manža bude mít tortily s krůtou od včera..
zítra se jde na grilované prasátko a v neděli do zoo🙂

petule246
29. dub 2011

těstoviny s tuňákem

vojtisek2007
29. dub 2011

vývar se zeleninou a nudlema a langoše

zuhur
29. dub 2011

Dnes byl pstruh s bramborem. Krásně čerstvý přímo z trhu - to byla mňamka 😀

zuhur
29. dub 2011

@aemmi jůůůůůů jahodový knedlíky - ty bych mohla brzo udělat. Po těch se můžu utlouct.

kami1984
29. dub 2011

Dneska byly brambory, treska a broskvový kompot.
Zítra vepřový guláš s chlebem a večer zase grilovačka a v neděli zapečené nudle s hlávkovým salátem.

seb
29. dub 2011

@brusinka.pusinka , teda fakt smekám, ty jsi rozená kuchařka ! ;) už se těším až zkusíme ten holandský řízek 🙂

samik2008
29. dub 2011

@vojtisek2007 mohla bys mi napsat recept na langoše?díky moc...já sem je už zkoušela víckrát a pokaždé je mám tvrdý jak papuč a netuším proč...třeba poradíš jak na to 😉

weri1
29. dub 2011

@brusinka.pusinka ahojky, můžeš mi písnout recept na ty mrkvový šátečky? sice jsem si to našla na netu, ale už jednou se mi nepovedlo těsto,tak bych ráda zkusila tvůj recept. děkuji

kami1984
29. dub 2011

Holky, jak se dela jakoby salamova omacka?je to takova hneda omajda treba ze skolni kuchyne, vetsinou s testovinami🙂

weri1
29. dub 2011

@kami1984 tak salámovou neznám, ale znám UHO-univerzální hnědá omáčka...ta bývala ve školních jídelnách 😀

kami1984
29. dub 2011

@weri1 a ta se dela jak?? ja prave nevim, jak se te majde rika, mivali jsme ji v praci aja na ni dostala nezrizenou chut 😀 😀 😀

weri1
29. dub 2011

@kami1984 no osmažíš cibulku hodně do hněda, pak dám orestovat maso-hovězí, vepřové, pak zaliju vodou, uvařím do měkka a zahustím. ale nevím jestli myslíme tu stejnou. ta cibulka musí být hodně do hněda aby to udělalo barvu, ale zase ne černá aby nebyla hořká

lidiab
29. dub 2011

Tak po dlouhe chvilce se zase pridam - nalozila jsem rostenku pokrajenou na mini nudlicky, koupila avokado a koriandr, takze zitra po prochazce budou fajitas s guacamole a rajcatovou salsou. Take budu pect brownies. Vcera byl candat (ulovil tchan) peceny na prepustenem masle s cerstvym tymyanem a majorankou. V nedeli asi budou kureci prsa nalozena v kefiru - dietni, stavnata a moc chutna. Dnes jsem mela testovinovy salat s bazalkovym pestem, rajcaty a olivami a manza se cely den stravoval mimo domov 🙂

aemmi
30. dub 2011

@zuhur já na ně taky měla hroznou chut 😉 dělám z odpalovaného těsta, ty mám nejradši 🙂