Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

peroli
29. kvě 2011

mi těstovinovej salát s vepř.masem, nivou, leďákem atd... byla to improvizace ale chutnala 🙂

babulinkab
30. kvě 2011

rajská polévka
francouzské brambory, zeleninový salát

raci
30. kvě 2011

@petrusam ahoj můžu se prosím zeptat jak se dělají ty palačinky se špenátem prosím 😅

brusinka.pusinka
30. kvě 2011

dneska Vaříme polévku z krabích tyčinek s krutonky, a těstovinovou rýži a vepřovou kýtu na leču 😉

brusinka.pusinka
30. kvě 2011

@raci
náplň
10 dkg eidam
10 dkg šunka
omáčka
2 ks vejce
1 balíček špenát
3 stroužky česnek
1 lžiček sůl
zásmažka podle potřeby
olej
těsto
2 dl mléko
1 špetka sůl
100 g hladká mouka
1 lžíce cukr
Připravíme si těsto na palačinky. Všechny ingredience smícháme dohromady, až vytvoříme řídké těsto. Z těsta na pánvi s olejem smažíme tenké palačinky. Když máme palačinky hotové, přejdeme k plnění.
Usmaženou palačinku si položíme na talíř a pokládáme 1 plátek vepřové šunky a na ni tvrdý sýr. Poté palačinku zarolujeme do trubičky a připíchneme dvěma párátky, aby se nám palačinka nerozmotala. Tento postup opakujeme, než nám nedojdou palačinky .
Když máme připraveny ruličky palačinek, připravíme si strouhanku a vejce. Palačinky jednotlivě obalujeme nejdřív ve vejci a pak ve strouhance. Poté na rozpáleném oleji smažíme palačinkové ruličky dozlatova.
Připravíme si špenát. Špenát, sůl a česnek vložíme do hrnce a přivedeme k varu. Následně si připravíme zásmažku a smícháme s předchozími ingrediencemi. Hrnec odstavíme z ohně a přidáme 2 rozmíchaná vejce.
Palačinky rozkrojíme napůl a podáváme se špenátem.

raci
30. kvě 2011

@brusinka.pusinka moooc děkuji 🙂 🙂 🙂

deyana
30. kvě 2011

tak dneska vytáhneme z mrazáku azu po tatarsku a k tomu rýži, a manža má ze včera zelňačku z červeného zelí.

dendaz
30. kvě 2011

Dneska poprvé zkusím ZAPÉKANOU POHANKU SE ZELENINOU... 🙂

brusinka.pusinka
30. kvě 2011

dnešní menu 😉

zuzi82
30. kvě 2011

Tak já si dnes dám pstruha na másle a malý dojí hovězí po milánsku s těstovinou, které zbylo z víkendu. Jako zákusek máme taky zbytek tvarohového koláče s jahodami a nektarinkami s drobenkou. A na večeři uvařím krůtí polévku s drožďovými knedlíčky. 🙂

moudivlacek
30. kvě 2011

@brusinka.pusinka ty palacinky delavala moje mamka,je to teda jkaloricka bomba,ale vyborne,plnit se daji cimkoli 😵
dneska vas asi neinspiruju,pizza z mrazaku,byli jsme cely dopo venku,je nadherne,takze tak 😀 maly mel cottage,v tech vedrech me ani obedy jist nechce

moudivlacek
30. kvě 2011

@brusinka.pusinka docela by me zajimala ta polevka z krabich tycinek 😉 az budes mit nekdy cas sem hodit receptik

brusinka.pusinka
30. kvě 2011

@moudivlacek
Polévka z krabích tyčinek
1 bal krab. tyčinek
1 cibule
sůl, pepř,muškátový květ,
1l vývaru zeleninového nebo může bít rybí
mouka a olej či máslo na jíšku
1 smetana
bazalka, 4 stoužky česneku

chleba na krutonky + česnek

Na másle či oleji zpěníme na drobno nakrájenou cibulku, pak přidáme 2 lžíce hladké mouky a uděláme světlou jíšku, do které dáme dle chuti trochu muškátového květu a bazalky, zalijeme vývarem do něj nasypeme na drobno nakrájené krabí tyčinky. Vaříme až se začnou rozpadat, stáhneme dáme do něj česnek a sůl pepř del chuti a mixujeme do hladka a posléze zalijeme smetanou
Na pánvičce uděláme z chleba krutonky a ty dáme na savý papír a do něj utřeme česnek se soli a to pak řádně promícháme aby krutonky chutnaly česnekové , může se použít také toust či opečená bagetka. Záleží na chuti. dozdobuje se čerstvou bazalkou 😉

moudivlacek
30. kvě 2011

@brusinka.pusinka je to vypada vyborne,zkusim co nejdriv,dekuji,ty by mohla varit nekde v hotelu 🙂 😉

brusinka.pusinka
30. kvě 2011

@moudivlacek není zač a nééé to by mě moc nebavilo 😉

pelenka
30. kvě 2011

Dneska zbytky z víkendu - kuřecí stehna pečená se žampiony a pórkém a nové brambory či penne a salátek

pelenka
30. kvě 2011

@brusinka.pusinka teeda to polévka vypadá úžasně, ale drahej by mi ji nejedl, nic co šlo kolem ryb:(

klara.t
30. kvě 2011

Dneska rizoto z mletého masa s kukuřicí a trochou kečupu. Tak to máme nejraději.

kami1984
30. kvě 2011

Cely tyden jsme byli na dovci,tak jsem si uzivala nevareni.))
dneska kure na paprice a houskovy knedlik a "prosivanou deku" jako zakusek

kami1984
30. kvě 2011

@brusinka.pusinka holka, holka,co mi to delas.. zase tolik dobrot🙂)) s druhym jsi me inspirovala, mam veprove a nevim,co s nim...

aaadus
30. kvě 2011

Včera jsme byli na oběd u našich - bažantí vývar s nudlema, kuřecí plátek na hříbkách a hranolky
Dnes - malý skleničku, já šišky s mákem a manžel buřty na pivě

rena1410
30. kvě 2011

zitra k obedu budu delat rybu zapecenou s porkem, rajcaty a mrkvi, zalitou smetanou a k tomu ryzi

weri1
30. kvě 2011

králík pečený se špenátem a br.kn.

andreasek82
31. kvě 2011

dneska bramborak a smes z kureciho masicka 🙂

dendaz
31. kvě 2011

Dneska si Vaneska poručila špagety... 😀

klosky
31. kvě 2011

Já teda vůbec nevím co mám vařit... A co děláte dětem? Dneska mě fakt nic nenapadá...

berenika39
31. kvě 2011

Dneska vezmu pekáč, do něj kuře na kousky, na to na kolečka nakrájené syrové neoloupané (umyté 🙂 ) brambory, hodně, aby to bylo zasypané. Sůl, pepř, trochu koření na kuře.Navrch nakrájet na plátky máslo. Podlít vodou, trochu, upéct. Celé to trvá max čtvrt hodiny, pak se to už dělá samo a kdo kdy přijde domů, tak si nabere, ohřeje a jí.

brusinka.pusinka
31. kvě 2011

My máme vařeno a tradááááá ven 😉 🙂 🙂
Mlékovou polévku se strouhaným těstem a pečené kuřecí špalíčky s bramborem a banánovou buchtu 😉

karmenta
31. kvě 2011

smažený květák, nové brambory, tatarka.

brusinka.pusinka
31. kvě 2011