Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
24. dub 2012

@brusinka.pusinka Uf, tak to jsem se uklidnila, už jsem se hrozila, jak peču napřed těsto a teprve potom tam dávám náplň a peču znova 😀

brusinka.pusinka
24. dub 2012

@nikiii 😀 né vše najednou proto se to peče pomalu a dlouho.-) 😀

reruna
24. dub 2012

@brusinka.pusinka tak tento tvarožník určitě někdy vyzkouším. Stejným způsobem dělám mramorový korpus na dort - po lžících dávám bílé a kakaové těsto a udělá to taky takové krásné letokruhy, vypadá to super. Tvarohové koláče máme rádi, tak to bude super 🙂
@zuhur tak to je mi líto, že se nepovedl... my už máme ten majoránkový snězený, myslím, že to bude naším favoritem 🙂

beruskanula
24. dub 2012

@brusinka.pusinka : ten tvarožníček zkusím🙂

reruna
24. dub 2012

@kammka jo jo, každá mouka je fakt jiná, já mám teď doma třeba mouku polosvětlou T650 z Kauflandu (stále 6,90,- 😉 ) a tak je na chleba bezvadná, parádně kyne

zuhur
24. dub 2012

@reruna nepovedl, ale povede se příště. Já si myslím, že byly prostě starší kvasnice. Majoránkový už baští manžel 🙂
@nikiii co chleba? Jak dopadl u vás?

nikiii
24. dub 2012

@zuhur Už jsme ho večeřeli a je výýýýýýýýbornej!!!!!!!!!!!!!!!! Díky moc 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuhur
24. dub 2012

@nikiii není zač. O dobrý recept se ráda podělím.

babulinkab
25. dub 2012

kedlubnová polívka
uzené maso, křenová omáčka, knedlík

kristi
25. dub 2012

dneska zapecene brambory - spodni vrstva s uherakem, druha s kozim syrem a medv. cesnekem a posledni se sunkou 😉

falca1
25. dub 2012

dneska asi tortili s kuřecím masem - nemá někdo receptík??? 😀

brusinka.pusinka
25. dub 2012

@falca1
tortilly s kuřecím masem
2 dl olej
4 ks žampiony
2 ks tortilla
200 g kuřecí maso
1 lžička chilli
1 ks zakysaná smetana
4 stroužky česnek
1 lžička sůl
1 ks červená paprika
1 lžička grilovaci koření
1 ks ledový salát
Kuřecí maso si nakrájíme na nudličky, osolíme a ochutíme grilovacím kořením a chilli. Na rozehřátém oleji osmažíme dozlatova.
Přidáme nakrájenou papriku a nakonec přidáme žampiony.
Na teplé tortillové placky rozetřeme smetanu, do které přidáme česnek podle chuti na ní položíme plátky ledového salátu a doprostřed placky dáme směs a zabalíme.
Tortilly s kuřecím masem podáváme teplé.

marecek4
25. dub 2012

tak to je dobrá otázka po dvoudenní nepřítomnosti,zatím to vidím na zapíkaný brambory,ale ještě uvidíme co lednice dá 😀

maybay
25. dub 2012

vcera veprova kyta s mrkvi a brambory, v pondeli jsem delala testovinovou ryzi s brokolici, cuketou, mrkvickou a kurecim maskem + vlockovou polivku + kokosovy kolac

kristi
25. dub 2012

@falca1 a nebo to muzes udelat tak, ze si osmahnes maso, pridas zeleninu atd, nastrouhas si syr, vezmes studenou tortillu, das na to tu smesku a hoooodne syra, preklopis a das na panev, zatizis to treba talirem, pote otocis a pak rozkrajis na kousky jako pizzu.

melo by to vypada asi nejak takhle

nikiii
25. dub 2012

My si dneska dáme holandský řízky a šťouchaný brambory. Péct dneska nějak nestíhám, musíme na prohlídku do poradny ☹

falca1
25. dub 2012

@brusinka.pusinka
@kristi díky holky, něco z toho uklohním - problém je že máme úplně prázdnou lednici - takže ani smetana ani jogurt a ani tvrdý sýr není - já mám tak zeleninu a maso 😀 😀 😀 , ale zkusím asi udělat trochu tatarky - majonéza nebo vajíčko v lednici najdu 😀

brusinka.pusinka
25. dub 2012

pro dnešek vařeno 🙂 granadýr a písmenková polévka

eriska
25. dub 2012

my byli dopo v nemocnici, prcek spadl z postele, takže budou zbytky od včera, koprovka a krůtí vývar..ráda bych ještě odpo upekla bábovku

beruskanula
25. dub 2012

@eriska : hlavne, ze je v poradku🙂...

my dnes dojidame ze vcerejska zapecene brambory se smetanou, kurecim a syrem... a zitra udelam cmundu po kaplicku-bude asi i na patek😀

v sobotu varit nebudu, chystame se na celodenni vylet smer jihlavska zoo-tak snad vyjde pocasi, jak slibuji 😀

a v nedeli udelam ty buchticky s kremem-budou i na pondeli😀 😵 😵

@brusinka.pusinka : jeee, to bych taky mohla nekdy udelat 😀 😎 🙂

pomfrita
25. dub 2012

tak my dnes hrachovku s uzeným a opečenejma kostičkama 😵 , pak se dorazíme tvarohovo-kakaovou buchtou 😉

djn
25. dub 2012

nudlová polévka s játrovými knedlíčky; boloňské špagety; hanácký koláč maxi

peroli
25. dub 2012

musaka, brownies s lesním ovocem, povidlovej perník (buchta).. 🙂

lajcikova
25. dub 2012

@brusinka.pusinka mohu dostat recept na ten granadyr? 😕 bože to vypada krásně

brusinka.pusinka
25. dub 2012

@lajcikova Dělám jednoduše🙂
1kg brambory klasicky uvařím na kostičky v slané okmínované vodě🙂
těstoviny400g flíčky také uvařím ddo měkka ve slané vodě🙂 dle návodu
na20dkg špeku osmahnu většinou 2 velké cibule a přidám lžíci červené sladké papriky🙂 Brambory jemně poštouchám přidám těstovinu a přidám špek s cibulí zamíchám a dochutím solí pepřem , podávám s okurkou nebo kozími rožky či se zelným salátem a nebo s kysaným mlékem i s obyčejným je to mňam🙂

nadja73
25. dub 2012

k veceri budou zelne rezy a bageta s cesnekovym maslem. jsem zvedava, jak to bude chutnat, jeste to je v troube 🙂

beruskanula
25. dub 2012

@lajcikova : ja si to pamatuju ze skolni jidelny...to je zradlo panecku 😀 😵

pusince dekuji za pripomenuti @brusinka.pusinka 🙂...

s manzou dohodnuto, ze udelam pristi tyden🙂

nadja73
25. dub 2012

@beruskanula tak ty zelne rezy jsou vyborne 🙂

beruskanula
25. dub 2012

@nadja73 : recept?🙂... zni to uzasne 😵 , tze verim, ze jsou moc dobre 🙂

nadja73
25. dub 2012

@beruskanula jek to podle Babicy. Moc receptu mi od nej nechutna, ale tohle se fakt povedl.
http://dobroty.nova.cz/clanek/epizody/zelne-rez...