Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

mates22
1. kvě 2012

vzhledem k vedru sme si dneska udělali jen těstovinový salát 🙂

anieanne
1. kvě 2012

Přírodní vepřový plátek se salámem a sýrem, volské oko, hranolky a spousta oblohy 🙂

pelenka
1. kvě 2012

@michamicha prosím prosím, jak na ten chřest? Ještě jsem to nikdy nezkoušela a mám v plánu od zítřka na echt jarní očistu🙂

pelenka
1. kvě 2012

Jinak jsem v neděli testovala recept na kremrole a v životě bych neřekla, že je to taaak jednoduchý, napoprvé v životě a měla jsem je jak z cukrárny, až se musím pochválit🙂

michamicha
1. kvě 2012

@pelenka jsem ho jen omyla, oloupala, pak zabalila do šunky, do plátku sýra a položila do pekáčku vymazaného máslem 🙂 troubu jsem si předehřála na 200°C a pak to dala zapéct na cca 15 minut 🙂

pelenka
1. kvě 2012

@michamicha Tak to bych mohla zvládnout, díky moc, určitě zkusím

danaruj
1. kvě 2012

@pelenka nebo ho zkus povařit (oloupaný, ve slané vodě s trochou cukru) a pak opražit na másle, přidat bylinky, jakýkoliv sýr a k tomu nové brambory..

pelenka
1. kvě 2012

@danaruj sýr jako taveňák nebo tvrdý? a vaří se před úpravou jen ten bílý, že?

danaruj
1. kvě 2012

@pelenka no zelený je jemnější, ale nevím, zda se nevaří. Nemám ho ráda.. Kdežto bílý miluju.. Dnes jsem dělala chřestové risotto 🙂 Sýr já dávám nějaký tučnější, třeba ementál, ale i parmazán nebo niva je fajn 🙂

yesu
2. kvě 2012

dneska budou jen pečená kuřecí stehna a opékané brambory...

marhulinka
2. kvě 2012

U nás dneska rajská omáčka + těstoviny a už se chladí dobrota

kulenka
2. kvě 2012

@pet.s Ahoj 🙂 Zkus stranu 307 nějaké takové recepty tam jsou 😉

peroli
2. kvě 2012

včera sekaná z pekárny dneska asi to stejný co u @marhulinka rajská s těstovinama 😉 😀

djn
2. kvě 2012

kološvářské zelí (tj. po vrstvách: buřt + rýže + ochucená sekaná na cibulce + zelí + rýže + ochucená sekaná na cibulce + zelí + smetana)

kristi
2. kvě 2012

udelam dneska testovinovej salat s tunakem 😉

pelenka
2. kvě 2012

@pet.s Pokud se nemýlím, tak vloni před dovolenými tu na to dávala školení brusinka, takže zapátrej v historii🙂

lajcikova
2. kvě 2012

u nás guláš bez míchaní,a asi těstoviny

radka_h
2. kvě 2012

Máte někdo tip na něco dobrýho sladkýho pečenýho a lehkýko? ( nemyslím náročnost.... 😀 Děkuji

evuss
2. kvě 2012

Ahoj holky, super téma. Sbírám tu inspiraci. Tak se začnu taky dělit 😉 U nás dnes k obědu falešná gulášová polívka, langoše s kečupem z protlaku a postrouhaným sýrem. Na sváču jogurtovo-tvarohový dortík s ledovou kávou. A večer budou špekáčky na ohni (opožděné čarodějnice 🙂 ).

evuss
2. kvě 2012

@radka_h taky jsem ráno hledala a budu dělat tohle http://www.recepty.cz/recept/lehky-tvarohovo-pu.... Už se mi na něj sbíhají sliny 🙂

radka_h
2. kvě 2012

@evuss Vypadá dobře. Tak asi upeču zítra dneska razíme na velkej nákup tak koupím ingredience 😅 Díky za tip

evuss
2. kvě 2012

@radka_h není zač. Pak hodím info jaký byl

lampion
2. kvě 2012

@evuss Zajímavý recept - naši kluci jsou pudingoví, tak bych mohla udělat obměnu dortu ze zakysané smetany, který máme často 🙂 ....Jen - v receptu uvádějí 2 pudingy na 1/2 litr mléka, nebude to moc hustý? Dej pls vědět, jaký byl výsledek! 😅

oktarina
2. kvě 2012

@lampion 2 pudinky na půl litru mléka se obvykle používá na falešnou želatinu, např. na ovoucnou buchtu nahoru - dělala jsem teď o víkendu, ale foto nemám, je sežraná 🙂 je to husté jak želé, nebo is představ třeba tu průsvitnou hmotu v tlačence, myslím, se jmenuje agar, tak stejně husté

+ nejsem si jistá, jestli bych do horkého pudinku dávala tvaroh - měla bych strach, aby se nesrazil, já dělám falešného pribináčka, kde do uvařeného pudinku vmíchám tvaroh, a vždy je to do chladného. Aby se mi puding neztvrdnul nebo "nezeželéoval", vymíchávám ho v umyvadle chladné vody, on zchládne a zůstane "pohyblivý" 🙂

heaven_angel
2. kvě 2012

na snídani jsem včera zkusila upéct bábovku ze zakysanky na plech s domácím meruňkovým kompotem a posypala jsem to mandlemi na plátky a je fakt výborná.. jinak na oběd máme dneska chilli ze sojového masa s rýží a na večeři udělám salát s opečenou šunkou, vejcem a parmazánem.. 🙂

zuhur
2. kvě 2012

Dneska na oběd byly čevabčiči s vařenými bramborami.

Dneska jsem se rozhodla, že zkusím upéct kváskový chleba - před chvílí jsem začala tvořit kvásek tak jsem zvědavá jak budu za pár dní překvapená - jestli to teda vůbec vyjde 😅

pitruskaskarolinkou
2. kvě 2012

dnes - Zeleninovo hříbková polívečka, vepřové nudličky s bambusovými výhonky + rýže
včera - polévka jako dnes, smažený sýr, obalovaná salámová kolečka, vař.brambory, tatarka
pondělí - bramboračka, rizoto s vepřovým masem, ledový salát
večeře - míchaná vajíčka se šunkou a cibulkou, zeleninka, chlebíček
večeře včera - tvarohová pomazánka s mrkví a celerem a pečivo, zelenina

1luciferka1
2. kvě 2012

Dnes smažené sýry - niva, tvarůžky, hermelín a vařené brambory

hest
2. kvě 2012

My dneska vařili krutí plátek na přírodno se zeleninovou směsí a s kuskusem

reruna
2. kvě 2012

dnes tortila s kuřecím masem, brokolicí a dipem ze zakysanky a česneku, zítra těstovinový salát - těstoviny, zbytek kuřecího masa, paprika, okurek, kukuřice, možná trochu majonézy na chuť