Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

sarunatko
20. lis 2011

Dneska klasika - řízek, brambory a polívka z červené čočky.

babulinkab
20. lis 2011

rajská polévka
zapečená cuketa s ml. masem a sýrem, šťouchané brambory

reruna
20. lis 2011

kuřecí vývar se zeleninou a nudlemi, řízky s bramborem

llluckaaa
20. lis 2011

@babulinkab Mňam, k tobě bych dnes chtěla na oběd 🙂 Trefila ses do mé chuti!

llluckaaa
20. lis 2011

Vařené hovězí, rajská, knedlík.

vendulka
20. lis 2011

kachna se zelím a knedlíkem 🙂

anieanne
20. lis 2011

Kuřecí a kari s rýží - opět 😀

helcas
20. lis 2011

kruti "gulasek" (cibule, papriky, rajsky) s ryzi! rychle, vyborne

llluckaaa
20. lis 2011

Holky, poraďte! Jak se dělá dobrý celerový salát? Ideálně aby byl ještě zdravý a dietní 🙂 Zbyl mi tu celer a nevím co s ním.

krakorka
20. lis 2011

knedlo vepřo a domácí zelo 😀

eimmy
20. lis 2011

krůtí čínu

beruskanula
20. lis 2011

pečené kuře, brambory a nádivka

pajula
20. lis 2011

bramborový salát a kuř.řízek 🙂

samik2008
20. lis 2011

u nás nedělní polévku-tj.kuř.vývar s domácími nudlemi a kuř.řízek a brambor

babulinkab
20. lis 2011

@llluckaaa mňam to taky bylo, dcerka mně div nesnědla i s miskou a syn teda frfňal, ale on je nemocný, ale tak jedl aspoň polívku

jinak já ze zbylýho celeru dělám většinou celerovou polívku, natrouhám ten celer, mrkev, oprahnu přidám třeba hrášek a brambory... já ho moc nemusím a tam se ta chuť docela ztratí a nevyhodí se 😉 😉

marcelkap
20. lis 2011

Kachna, červené zelí, houskový knedlík.

llluckaaa
20. lis 2011

@babulinkab Já někdy takto zapékám v lilku a taky je to mňamka, musím to zase někdy udělat. Já mám polévku navařenou, tak jsem ho chtěla zužitkovat jinak, ale když mě nic nenapadne, tak si ho asi nakrájím na mrazák a pak budu po čásech házet do polévky. Taky mě ta jeho chuť neohromuje, ale někde jsem jedla fakt vynikající salát, tak bych ho taky chtěla umět.

berenika39
20. lis 2011

dneska prachobyčejné francouzské brambory a kýbl zeleniny k tomu🙂

dvojka
20. lis 2011

Vy my ale děláte chutě nekteré 😵 .My máme jen segedín a k tomu kýbl knedlíků 😀

berynka
20. lis 2011

Už je uvařeno 😉 řízky a šťouchané brambory s cibulkou, okurkový salát.

peroli
20. lis 2011

svíčkovou.. takovou jednodušší verzi 🙂 ale je vážně výborná 😵 a skoro bez práce 😉

lenka16
20. lis 2011

@peroli : my máme také svíčkovou a můžeš napsat recept prosím,když je skoro bez práce 😎

peroli
20. lis 2011

@lenka16 recept jsem dostala od kamarádky asi před rokem a už ji jinak nedělám.. dokonce ji dělávám z dvojnásobné dávky.. 😅 😀

SVÍČKOVÁ - jednoduchá

-hovězí nebo vepřové maso (já kupuju většinou vepřový a bohatě nám stačí cca 60-70 dkg, a když nááhodou maso dojde tak nám bohatě stačí jen omáčka 😵 😀 )
-2 střední cibule
-4 kuličky nového koření
-2 kuličky pepře
-2 bobkové listy
-1 mražená zelenina na svíčkovou
-1 sklenička zeleninové směsi na svíčkovou HALALI 320 gr
-2 smetany ke šlehání

Maso po všech stranách mírně osolíme, vložíme do hrnce a na to dáme všechny ostatní ingredience kromě šlehačky. Překryjeme folii (nebo pokličkou), dáme do ledničky a necháme tam přes noc odležet. Druhý den zalejeme vodou aby bylo všechno potopený a dáme vařit dokuď není maso dostatečně měkké. Potom vyndáme maso a koření a zeleninu rozmixujeme, vrátíme do hrnce, nalijeme šlehačky (může se do nich dát když tak trošku mouky), promícháme (případně ještě minutku povaříme) a podáváme s knedlíkem a brusinkami. 🙂
Hotovou omáčku můžeme ještě zjemnit troškou másla nebo dochutit trošičkou koření divočina (záleží jak to kdo rád, ale myslím že není potřeba 😉 )

sabcav
20. lis 2011

Dnešní oběd: kachna, br.knedlík, červené zelí 😵 (pro Andrej místo zelí okurkový salát, pže zelí nejí a špenát doma nebyl 😉 )

moudivlacek
20. lis 2011

vyvar s domacimi nudlickami, zbytek od vcera kureci kousky v horcicnomedove omacce,tentokrat s ryzi a jelikzo vcerejsi jablecny pie sneden, manzel si vyzadal druhej 😀 😀

@lenka16 ja delam
kousek masa (zadniho) + pokud mas spek
mrkev, celer petrzel (toho celeru cca 1/4 nez ostatniho,aby neprehlusil chut)
hovězí vývar
3 bobkové listy
5 kulicek nového koreni¨
5kulicek pepre
cibulka
olejsmetana na vareni

na oleji, ci kousce speku, pokud je zprudka orestovat kus masa (ja ho nesolim, ale pokud mam spek udelam zarezy a spalicky speku vsunu,masicko je pak krehounky) spolu s cibulkou, pote pridam na kosticky nakrajenou zeelninu a chvilku restuju,pak vse prendam do pekacku, zaliju hovezim vyvarem,prikryju a dusim cca 2 hodiny (podle veliksoti masa), bohuzel nejsem kamarad s papinakem
😀 pak vyndam koreni a tycoym mixerem rozmixuju, pridam smetanu a chvilku provarim, nekdo pridava cukr, ocet nebo citron,nam to vsak staci takto, pracny to neni jen dam do pekacku a cekam 😀

falca1
20. lis 2011

dneska kuře s rýží a kuřecí polívka, pro manžela zítra na oběd černý kuba 😀

lenka16
20. lis 2011

@moudivlacek a
@peroli díky holky, recepty příště vyzkouším 😉

kackabo
20. lis 2011

Obalovaný sýr a brambory

miskadis
20. lis 2011

Nudlová polívka, brambory s kuřecíma nudličkama.

llluckaaa
20. lis 2011

@peroli Ty děláš svíčkovou bez citrónu??? Případně bez octu? To si vůbec neumím představit, já tam vždy minimálně jeden vymačkám.