Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
18. srp 2013

@handm nějaké přírodní řízky s dobrou šťávou, opečené brambory (nebo americké, hranolky), zeleninová obloha,...

eicul82
18. srp 2013

Holky, byl by vyzkoušený recept na kečup? 😉

xuxie
18. srp 2013

@kammka děkuju, píšu si 😉 já moc klasiku neumím a Martin ty kulaté koláčky fakt miluje, tak bych mu chtěla udělat k narozeninám misku s různými a nechci to kupovat, radši bych domácí 🙂

jimmy1
18. srp 2013

dneska můj první chleba v troubě 😵 honzovy makové buchty, zavařeno 14 sklenic rajčat na rajskou 😵
k obědu pórková polívka, pečené brambory, medailonky z panenky, domácí tatarka, okurkový a míchaný salát, nedělní maraton v kuchyni 😝

xuxie
18. srp 2013

@fishtamin to je hezké 🙂 u nás to nepůjde, ten náš je strašná konzerva, jak cítí kozí sýr, tak konec - a zkoušela jsem všechno možné 😖 možná, až bude starší, tak mu zachutná 😉
Jo, a koukám, že za chviličku se rozrostete, tak držím palce, ať miminko přijde v klidu a bez komplikací 😵

eveluska
19. srp 2013

@handm my na velky oslavy, kdy je nas kolem 15-20ti delame treba kureci stehna a kridla na pekaci, lavor (od pradla) salatu, na zobani mrkev, celer, omajdy, pripadne minichlebicky z rohliku.... teta pro podobny pocty dela nocky s nejakou omackou, babicka oblozeny misy s ruznym pecivem, nasi daji doprostred stolu tu kamennou panev a kazdej si dela masicko...... vsecko jsou to jidla "do ruky" (nebo miska do ruky, malej talirek), protoze nikdo doma nemame tolik mist k sezeni u stolu 😉

edeltraut
19. srp 2013

My dnes máme šišky s mákem 🙂

radka_h
19. srp 2013

Zítra houbové rizoto

rozarka65
20. srp 2013

holky,prosím radu...vývar z morkových kostí...dát kosti do studené nebo do horké?

maxinkaa
20. srp 2013

Těstovinový salátek s kari a kuřecí řízek z neděle 🙂

zuzaczech
20. srp 2013

Tuhle diskuzi nemůžu číst, mám hlad!!!! 😀

kammka
20. srp 2013

@rozarka65 já dělám jakýkoli vývar tak, že to dám do studené, přivedu k varu a pak vařím mírně dlooooooouho.. u těch kostí to bude stejný.. sbírat pěnu..napřed dát vaři jen kosti, sebrat tu pěnu a pak přihodit zeleninu a koření..kdžy se to pak scedí a vývar nechá ztuhnout lednici, nebo v zimě na okně, tak pak seberu zvrchu ten tuk a ten se dá použít třeba do základu pod maso.. a vývar nní tak tučný 😉

rozarka65
20. srp 2013

@kammka Moc děkuji... 😉 Já to udělala přesně naopak... 😀 Bylo to hodně zakalené,tak jsem přecedila přes utěrku...příště udělám správně... 😉

victress
20. srp 2013

prosím o radu, když chci dát žampiony do mrazáku, mám je předtím podusit nebo je můžu dát syrové? a jde to vůbec? jaké potom jsou? má někdo zkušenost?

luznicarka
20. srp 2013

@rozarka65 Já dělám od jisté doby to že nejdřív vemu maso z kterýho dělám vývar dám na 20 minut do trouby při 170 to předpeču a pak do studený vody přidám koření a sůl a normálně vařím odpadá mi sbírání tuku ( odstranís e tím předpečením a hlavně u kuřecího vývaru je to nepostradatelný 🙂) a pak i ta bílkovina se vysráží v pekáčku a ani už to tak nepění 🙂.Ale myslím že ty morkový kosti jen do studený vody a přidat koření a povařit pomalu a dlouho 🙂

rozarka65
20. srp 2013

@luznicarka dík za tip.. 😉

martinka24
20. srp 2013

Dnes brokolicová krémová polévka , obalovaný hermelín a brambory, tatarka 🙂

luznicarka
20. srp 2013

@rozarka65 neni zač on i pak ten vývar je takovej hutnější mi přijde 🙂

sylvar
20. srp 2013

rizoto ze zbytku upečeného masa, moc ho teda nebylo, nám to nevadí, s hráškem a sýrem

zvirka
20. srp 2013

@victress Ahoj, já oloupu, pokrájím na čtvrtky a podusím na másle, dokud nepustí vodu a ta se neodpaří. Vychladlé dám do pytlíku a do mrazáku. Nejsou jako čerstvé, ale dělám to docela často, že koupím víc a nasáčkuju si je.

adelka89
20. srp 2013

my jsme dnes meli plněné brambory
minulý týden zeleninové rizoto se sunkou, cuketovo patiz. pernik a placicky, bananovy cheesecake

edeltraut
20. srp 2013

Dnes čočka s volským okem. Já si dám čočkovou polévku a k večeři palačinky. Zítra pečené kuře, na čtvrtek musím vymyslet nějakou ňamku pro hodně lidí s minimem úsilí - nějaké tipy? 😉

adelka89
20. srp 2013

@eicul82 ja delam kecup takto:
3kg rajčat
3kg jablek
80dkg cibule 80dkg cukru
1/4litru octa
5 polevkovych lzic soli
1-2lžíce skořice
5-7 hřebíčků
1 bobkový list
4 kuličky nového koření
někdo ještě dává feferonku a sušenou papriku.

rozarka65
20. srp 2013

Omlouvám se,ale mám ještě jeden dotaz...dostala jsem pytel ryb...tak jsem je nechala rozmrznout a šoupla do trouby...pak je pomelu na mlýnku na maso a udělám rybí karbanátky...předpokládám,že zmrazit je mám dát neosmažené?

rozarka65
20. srp 2013

Tak mrazit se nebude,je toho jen větší miska, to se sní... 🙂

luznicarka
20. srp 2013

Holky potřebovala bych poradit co s brynzou přivezla nám sousedka přímo ze slovenska od bačů ze salaše poraĎte osvědčený recept napadly mě halušky ale ty vůbec neumím tak jestli někdo máte super recet tak sem s ním prosím prosím 🙂

luznicarka
20. srp 2013

@eicul82 dělám už 3 roky podle tohodle receptu a je to fakt mňamka http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=23757

sofinulik
21. srp 2013

@luznicarka halusky jsou super, kup si ty v krabicce ma to Vitana nebo vetsi gramaz a levneji vychazi do Labety.....to pak jen smichas s vodou ale musis to delat pres to derovany sitko ktere na to original je....do varici vody kratce povarit scedit a pak tam dat tu bryndzu a omastit maslem a cibulkou....je to mnamka....ja jeste delam to ze kdyz je cedim tak si necham v hrnicku kousek te vody v ktere se varili a pak kdyz to vsechno micham dohromady tak tam te vody trochu dam, netuhnotu tak pak rychle a jsou takove ridsi....a pak je jeste fajn bryndzova pomazanka, do bryndzy trochu masla, cibulka na jemno a trochu cerv.sl.papriky....s cerstvym pecivem je to super

sarkad2856
21. srp 2013

Zelnačka s chlebem

blahova_andrea
21. srp 2013

brokolicová polévka, pangas na másle a brkaše