Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

yesu
17. bře 2012

Tak sem ochutnala tu dnešní mňamku a je to fakt moc dobrý!!

Květákový nákyp zapečený sýrem

ingredience- 1 květák, oliv.olej, 30g másla, 30g hl. mouky, 1 lžíčka dijonské hořčice, 150 ml mléka, 150 ml smetany ke šlehání, niva, pepř, velká hrst strouhanky, ementál

Květák rozeberu na růžičky, dám na malý plech, pokapu olejem, zakryju alobalem a peču půl hodiny na 220 st. Udělám omáčku-z másla a mouky udělám jíšku, přidám hořčici a sundám z ohně. Přiliju mléko a smetanu, rozmíchám, vrtátím na sporák a povařím než to zhoustne, přidám nivu a povařím. Květák přendám do zapékací mísy, přeliju omáčkou a posypu sýrem smíchaným se strouhanku. Peču asi 20 min na 190 st.

zuhur
17. bře 2012

Dneska byla pizza z listového těsta.

sarunatko
17. bře 2012

Právě jsem vytáhla z trouby bábovku ze zakysané smetany podle @brusinka.pusinka 🙂

zuzi82
17. bře 2012

U nás dnes byly bramboráčky se směsí krůtího masa a zeleninky sypané sýrem a na večeři italské toustíky. 😉

Zítra budou na snídani lívanečky s borůvkama a jogurtem a na oběd steak z lososa, grilovaná zelenina a pečené brambory. 😉

falca1
17. bře 2012

dneska těstoviny carbonare, odpoledne jsem upekla malej štrůdlíka spoustu tyčinek (těch už moc nezbylo 😀 ). Zítra pečené kuře s rýží a mám nachystáno na vodovou bábovku 😀

weri1
17. bře 2012

@brusinka.pusinka tak brzo??? to bych byla k nepoužití celý den 😀

marhulinka
17. bře 2012

U nás dnes dietka,byli jsme celý den venku,tak se najedl jen nejmladší a my jen kávičku a jablíčka.
Zítra pro taťku houbový guláš,ostatní bramb.kaši a kuřecí plátek,zelenina.

kammka
17. bře 2012

my v sobotu i na neděli králík na smetaně na paprice sobota s těstovinama neděle s rýží.. na polívku kašlu.. sobota odpoledne s kamarádkama v restauračce, večer tatínek vajíčkový chleba, malá krupičku, já repete od oběda a upekla jsem cosi jako mazanec: s ořechama, rozinkama a mandlema.......vytáhla jsem to před chvílí z trouby.. 🙂

anieanne
18. bře 2012

Včera přes oběd jsme byli u tchýně, tak byla svíčková. Trochu nám dala i domů, takže já s malým k večeři svíčku, manžel dojedl z pátku zapečený těstoviny. Dnes jedeme do ZOO, tak bude oběd tam.

babulinkab
18. bře 2012

znojemská omáčka + knedlík/těstoviny

heaven_angel
18. bře 2012

my dnes domácí hamburgery, jako dezert nakonec není bábovka, ale jahodový dortík.. 😵 na večeři asi nudličky na kari se zeleninou a rýží..

nikiii
18. bře 2012

My si dneska dáme zeleninovou polívečku, smaženej květák, bramborovou kaši a mrkvovej salátek s ananasem. A na odpoledne upeču buchtu s meruňkama a tradáááááááááá s ní užívat na zahradu průlezek.

aaadus
18. bře 2012

hovězí vývar od včera, kančí guláš (dovezla mamka ze zvěřinových hodů) s těstovinama

eicul82
18. bře 2012

@lucie777 Můžu se zeptat? Nejdřív ušlehám šlehačku a tu pak smíchám s lučinou nebo smíchám šlehačku s lučinou a to šlehám?

lucie777
18. bře 2012

@eicul82 Ono to je asi docela jedno, klidně to můžeš všechno hodit do misky a pak šlehat.. 😉

sisip
18. bře 2012

dneska krokety a kuřecí steak s broskví a sýrem

brusinka.pusinka
18. bře 2012

dnešní mňam čočková polévka s párkem a kapaním a cézar salát

babulinkab
18. bře 2012

Kdyby měl někdo chuť vyzkoušet:

Znojemská omáčka trošku jinak
---------------------------------------------

cibule
vepř. maso - např. kýta, kotleta - na kostky
2 párky - na kostičky
5 sterilovaných okurek - na kostičky
rajčatový protlak
alnatura bujon
mouka na zahuštění

Na oleji oprahnu cibulku, pak přidám maso a taky oprahnu. Přidám malý rajčatový protlak.
Zaliju vodou, přidám alnatura bujon a nechám vařit.
Až je maso skoro měkké přidám 2 párky (oprahla jsem si je bokem na pánvičce) a cca 5 sterilovaných okurek.
Zahustím moukou s vodou.
Jako příloha knedlík, těstoviny, rýže

sarunatko
18. bře 2012

@brusinka.pusinka jak děláš ten césar salát?

brambora20
18. bře 2012

@brusinka.pusinka ty jo čočkovka s kapáním? To neznám, můj malý miluje kapání, tak skoro neznáme nudle, ale do čočkovky neznám....a co že je taková červená?

brambora20
18. bře 2012

My dnes rajská polívka a kuřecí na žampíkách s rýží+ hlávkový salát....zítra smažený květák s bramborami...

ilonne
18. bře 2012

@brusinka.pusinka Jakou děláš zálivku na Cesar?

zuhur
18. bře 2012

Dneska svíčková s králíkem (ten náš přežil 😀 )

nikiii
18. bře 2012

@zuhur Už jsem se právě lekla 😀 😀 😀 😀 😀

zuhur
18. bře 2012

@nikiii Cipísek už by měl tvrdý maso 😀 😀 😀

mikkisek
19. bře 2012

dnes bude den uklízecí, navařeno z víkendu - svíčková s knedlíkem
@nellygray můžu poprosit o recpt na salát z vařené řepy? Děkuju

llllucka
19. bře 2012

U nás dnes losos se špenátem a cherry rajčátky.
@nellygray:taky bych prosila o recept na červenou řepu,kluci ji milují.

sarunatko
19. bře 2012

@brusinka.pusinka Teda ta bábovka ze zakysanky je fakt luxusní, krásně vlhká, vůbec není dusivá. Už jinou dělat nebudu.

nikiii
19. bře 2012

Dojídáme dnesky zbytky - smaženej květák, kapřík, kaše a salát, kdo co bude chtít. A zbytek meruňkové buchty. A upečeme asi houstičky, už dlouho nebyly.

aaadus
19. bře 2012

těstovinový mazec