Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

peroli
11. zář 2011

včera i dnes řízek s bram.salátem a zítra šunkofleky..

jo a ta kaštanová dorta všem moc chutnala 😉 😵

iluss
11. zář 2011

včera špenátová polévka, bramborové noky a kuřecí maso se žempiony ve smetanové omáčce
dnes kuřecí vývar a knedlo-vepřo-zelo
zítra budu vařit brambory s obalovaným květákem a nebo bram.kaše s obalovaným rybím filé

lorreine
11. zář 2011

@kefin Robim klasicke italske. Bolonsku omacku robim uplne od zakladov...takze trocha cibule a cesnak osmahnout na olivovom oleji, pridat mlete maso (ja pouzivam jelenie - manzel je myslivec), sol, peper, nakrajane olupane rajcata, rajcatove pyre, bazalku (davam cerstvu), cervene vino...toto je bolognese omacka. Besamelova omacka je klasicka s tym, ze ja v nej rozpustim aj syr. Potom spodna vrstva lasagne, na to omacka bolognese, potom syrova a potom posypat syrom. A tak opakovat...konci sa posypanym syrom. A zapiect. Vlastne su najlepsie na druhy den, ked su odlezane 🙂.

miskadis
11. zář 2011

Kotlety na smetaně

mamkamarketa
11. zář 2011

manza s malym maji dietu-dostali suchej toust,ja mela salat s grilovanym kozim syrem a piskotovou buchtu s pudingem 😵

weri1
11. zář 2011

dnes kuřecí a zeleninové špízy s bramborem a zítra asi šunkofleky...

brusinka.pusinka
12. zář 2011

Dneska máme uzenou poévku s krupkami, žemlovku a udělám na večer mrkvové šátečky a k večeři budou sendviče s bulharkou a malá má s kapiovou pomazankou 😉

alenv
12. zář 2011

dneska pečené kuře s bramborem a okurkový salát 🙂

simonceli
12. zář 2011

Dneska máme pečená stehýnka na citronnu a mrkvi s divokou rýží (výslužka od tchýně) a nějaké tvarohové roládky a medovník domácí

ivanavorlickova
12. zář 2011

Dneska jsem ostuda - budou špagety s omáčkou z konzervy 😀 Už nějak nemám energii na vyváření 🙂

moudivlacek
12. zář 2011

@ivanavorlickova ja jsem asi jeste vetsi,jsem furt marod,takze mrazena pizza 😀

ivanavorlickova
12. zář 2011

@moudivlacek Tý jo, to ale vůbec není špatnej nápad 😀 Když do zítřka neporodím, tak rodinka vyfasuje pizzu k zítřejšímu obědu 😀

zuzi82
12. zář 2011

My dnes štěpánská pečeně s rýží, v troubě se peče koláč s jablíčky a na večeři budou buď bramborové placičky s marmeládkou, nebo hemenex 😉

eriska
12. zář 2011

u nás dneska těstovinový salát a kuřecím maskem a k večeři dostal manža od souseda tatarák

co bude zítra, to zatím nevím, asi dojíme zbytek salátu a manža dostane tortillu se zbytkem kuřecího masínka..asi bych ho naštvala, kdyby měl dva dny za sebou těstoviny, on je moc nemusí☹

holky, v sobotu jdeme na grilovačku, oslava 50. a 60. narozenin..máte nějaký nápad na něco dobrého sladkého? aby to bylo i třeba kapku neobvyklé😉

petule246
12. zář 2011

@eriska - já dělám teď furt dokola cheesecake, tak co třeba ten?
u nás zrovna vařím na zítřek minestrone polívku v mém podání - tzn. takovou hodně zeleninovou bramboračku. A už ochutnávám a je moc dobrá.

labell
12. zář 2011

@brusinka.pusinka ahoj mrkvové šátečky se dělají jak?

U nás dnes mrkev dušená s hraškem, flamedr s pečenejma bramborama

labell
12. zář 2011

@eriska málo kdo dělá roládu 😉

peroli
12. zář 2011

@labell Luci strana 37, jinak tady máš seznamy receptů 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/seznam-r...

brusinka.pusinka
13. zář 2011

@eriska co třeba kočičí oči je to jednoduché a moc dobré jen se dělá do tvaru srnčího hřbetu 😉
Kočičí oči
150 moučkového cukru, 100 g Hery nebo jiného tuku, 3 vejce, 2 lžíce rumu, 7 lžic vlažného mléka, 150 g polohrubé mouky, 1/2 prášku do pečiva, 2 lžíce kakaa, piškoty a marmeláda - meruňková, rybízová, jiná. Na vymazaní formy tuk, používám 100 % např. Omega a lžíce hrubé mouky na vysypání.
Postup

Žloutky, cukr a tuk utřeme do pěny, střídavě a postupně přidáváme rum, mléko, prosátou mouku s kakaem a práškem do pečiva. Nakonec zlehka vmícháme sníh. Třetinu až polovinu těsta dáme do vymazané a hrubou moukou vysypané formy srnčího hřbetu, dáme 2 řady marmeládou slepených piškotů, mírně zatlačíme a na ně rozetřeme zbytek těsta. Vložíme do předehřáté trouby a zvolna upečeme. Po vychladnutí sypeme cukrem , nebo můžeme použít čokoládovou polevu a posypat kokosem.

a nebo jsem dělala tuto roládku je užasná a lehká 😉
Jablková roládka
4 vejce
180 g moučkového cukru
6 - 8 lžic hladké mouky
350 g nastrouhaných jablek
mletá skořice

Na plech vyložený pečícím papírem dáme vrstvu nahrubo nastrouhaných jablek. Vejce ušleháme s cukrem do pěny, lehce přimícháme mouku, těsto nalijeme na jablka a upečeme. Po upečení svineme do rolády a pocukrujeme.

Tip na obměnu: moučník nemusíme rolovat, můžeme jej nechat jen jako řezy, které pocukrujeme a nakrájíme na plechu

brusinka.pusinka
13. zář 2011

dneska máme hrstkovou polévku s nočky a španělské ptáčky s rýži 😉 a jablka v županu, večer udělám chleby ve vajíčku se zeleninovým salátem 😉

reruna
13. zář 2011

včera bramborový krém s cuketovým a květákovým pyré, bramborová kaše a pečené kuličky z mletého masa s dýňovým pyré, dneska ty kuličky doplním rajčatovou omáčkou a těstovinami

eimmy
13. zář 2011

včera biftečky na cibuly z divočáka s pečivem, dnes smažák s bramborem a rajč. salát.

pitruskaskarolinkou
13. zář 2011

bramborové šišule s kedlubnovým zelím a opečenou slaninkou 🙂
Manželovi jsem udělala z bramb.těsta švestkové knedlíky

zuzi82
13. zář 2011

Taky my dnes pečená krkovička, bílé zelí a bramborový knedlík a na večeři hemenex 😉

dilemma
13. zář 2011

plnena paprika v rajsme omacce ryze a polivka flickova🙂

moudivlacek
13. zář 2011

dneska je uz trosku lip,tak jsem i uvarila,brokolicovo-mrkvovy krem a kureci kousky obalovane s cornflakach se zeleninovym salatem

jimmy1
13. zář 2011

křenovka, vařené hovězí a domácí knedlík 🙂

eriska
13. zář 2011

@brusinka.pusinka, petule246 @labell holky, moc děkuju..asi udělám ten cheescake, už je to dlouho, co jsem ho dělala, teď jen najít receptík😉

my dneska dojedli zbytky těstovinového salátku, k véče bude chlebík se sýrkem🙂

simonceli
14. zář 2011

španělský ptáček s rýží a okurkový salát

kammka
14. zář 2011

my včera a předevčírem lečo s chlebem.. večer jsem namočila čočku, udělám asi se sázeným vejcem.. a koupila jsem v lůidlu nádhernou brokolici, tak asi zkusím tu sekanou