Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

anieanne
26. zář 2011

@brusinka.pusinka Jak děláš lívance, kynuté ? Já mám recept na těsto s prdopečem, z kynutých bych se asi zbláznila 😀 Ale zato musí být určitě chuťově lepší 🙂

brusinka.pusinka
26. zář 2011

@anieanne dělám jen kynuté jsou jednoduché nadýchané a mňam 😉
300g polohrubé mouky
500ml mléka
1 lžíce cukru
1 lžíce másla
20g droždí
2 vejce
špetka soli
zadělat kvásek a pak smíchat vše i s vajíčkem a s rozpuštěným máslem a nechat odstát na teplém místě cca, 40 minut a pak už jen péct a baštit 😉

moudivlacek
26. zář 2011

@anieanne ja delam z acido mlika a taky dobre

@brusinka.pusinka kdes vzala ostruziny,taky na zahradce? 😵 nadhera, ja sice livance nejim, ale tyhle bych zblajzla jen kvuli tem ostruzinam 😀

brusinka.pusinka
26. zář 2011

@moudivlacek jj na zahradě už mám marmeládu a zamražené a pořád to nebere konce 😀 😀 😀 😀

moudivlacek
26. zář 2011

@brusinka.pusinka posli neco sem 😀 nekde maj prebytek a ja ostruziny nevidela ani nepamatuju

zuzi82
26. zář 2011

Ahojky, tak jsme zpátky z dovolene a bylo to super.
Dnes jen lehké vaření. Pečené kuře se špagetama. 😉

brusinka.pusinka
27. zář 2011

dneska bude kyselo a brambory zelí a kuřátko 😀 a syn jelitka a jitrničky 😉

ilonne
27. zář 2011

@brusinka.pusinka Ahoj a nemáš náhodou taky recept na tu borůvkovou omáčku, co se dává k lívancům?

moudivlacek
27. zář 2011

my mame zapecene testoviny s tunakem, k vece udelam asi jen oblozeny talir,kdyz je venku tak hezky,je skoda stat u plotny 😵

brusinka.pusinka
27. zář 2011

@ilonne
1 hrnek borůvky
podle chuti
1 lžíce vanilkový cukr
1 lžíce citronová šťáva
podle potřeby
0,5 lžičky škrobová moučka
0,5 - 1 dl voda
Borůvky spolu s vanilkovým cukrem, citronovou šťávou a vodou přivedeme téměř k varu. Vsypeme asi půl kávové lžičky škrobu, dáváme pozor, ať se neudělají žmolky. Zahřejeme, až bude mít směs požadovanou konzistenci asi jako řídká marmeláda. Borůvkovou omáčku můžeme případně dosladit.

Horkou borůvkovou omáčku podáváme k sladkým pokrmům jako jsou lívance, knedlíky nasladko, apod.

a já to povařím a pak propasíruji přes sítko a zahustím 😉Včera jsme měli ostružinovou 😉

brusinka.pusinka
27. zář 2011

@moudivlacek už mám vařeno také pujdem ven 😉

ilonne
27. zář 2011
alenv
27. zář 2011

dneska obalovaný hermelín s hranolkama 😀 dobrá minutka

aaadus
27. zář 2011

zapečené těstoviny
@alenv mňam, dala bych si

pitruskaskarolinkou
27. zář 2011

pečenou plněnou papriku, rajská a rýže 😉

ladida.l
27. zář 2011

u nás dnes bramborové šišky s kakaem a cukrem. Kupodivu to u syna docela sklidilo úspěch.

miskadis
27. zář 2011

dneska jen gulášová polívka s rohlíkem 🙂

kammka
27. zář 2011

holky jste šikulky..

@miskadis jak JEN gulášovka??? 😀

zíttra zas brigáda: přijede Martinův bratr.. teda tomu se zavděčit.. asi vytáhnu vepřové a obalím řízky..a s vařeným bramborem. na tom se snad nedá zkazit nic.. a asi hovězí polívku s nudlema a rajčatový salátek..

Fanynka schválila, už se na žížek teší 😀

werry
27. zář 2011

houbová omáčka z čerstvých hub, brambor, masíko a vajíčko, na večeři bramboračka

kammka
27. zář 2011

já včera udělala houbovku ze zmražených, pečené kuře, rýži.. dnes to kuře dojíme a budou k tomu asi šťouchané brambůrky, s houbovkou mňamka..

miskadis
27. zář 2011

@kammka 😀 😀 Na víc nebyl čas, ale stejně jsme si všichni pochutnali 🙂

nikiii
27. zář 2011

U nás dneska hrášková polívka s opečeným rohlíkem, maso na zelenině s brambůrkama a teď jdeme vyrábět bábovku z margotky.

kammka
27. zář 2011

@miskadis gulášovka je super a navíc s rohlíkem, táta nám ji dělal často, když jsem byla malá.. 😀

lenajsek
27. zář 2011

Rybí polévka z filé se zeleninou a opečeným chlebem a kynuté knedlíky s borůvkama a jogurtem. 🙂

handm
27. zář 2011

my dneska rozdílně -prcek "svou" svíčkovou upravenou a já gnocchi s hermelínem 🙂

anieanne
27. zář 2011

Kuřecí čína s hranolkami 🙂

moudivlacek
27. zář 2011

k vece zapecene toastiky v troube sunka syr rajce a hemrelin cibulka

nikiii
28. zář 2011

dneska budou bramboráky

aaadus
28. zář 2011

rizoto

eimmy
28. zář 2011

bud špagety se suš. rajčaty, opraženou parmou a parmazanem nebo tousty .. záleží na co bude večer chut... k obědu mám duš. mrkev od včera