Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

edeltraut
3. dub 2014

U nás dnes guláš od včerejška, k večeři lívance.
@roma_ka Noky s masem a špenátem super nápad - jen vyměním krůtí a kuře 😀. Polévka bude kulajda - už na ním mám chuť tři dny 🙂.

steffa
3. dub 2014

Dnesni obed - dusene hovezi maso na salveji, bilem vine a smetane s ryzi, odpoledne ke kave cheescake s jahudkami 🙂

veruunek
3. dub 2014

Pondělí- hovězí hamburgery v domácí žemli, Úterý- hovězí vývar s nudlemi a vajíčkem, jako druhé bábovka, Středa- zeleninová jarní polévka s domácím strouháním, vajíčkem, jako druhé dušená mrkev s vepřovým masem a domácími houstičkami, čtvrtek- rýžový nákyp s meruňkovým kompotem.

martinakl
5. dub 2014

Máte někdo osvědčený recept na sušenky z ovesných vloček, prosím?

lucifereeek
5. dub 2014

zeleninová polévka, španělský ptáček s rýží a okurkem, šneci z listového těsta
zítra bude zelňačka a rybí prsty s bramborem + kompot

sarriku
5. dub 2014

Špenát s bramborem, brokolicová polévka a buchta s jablky a pudingem. Ale nevařila jsem já, ale moje mamka u které jsme na návštěvě 😉

kammka
6. dub 2014

@martinakl recept od tchýně 🙂

80g cukru
80g másla (hery)
1 vejce UTŘÍT

100g hladké mouky +na špičku nože prášek do pečiva
80g vloček
80g ořechů SMÍCHAT A ZAMÍCHAT DO UTŘENÉ SMĚSI

klást lžičkou na plech s pečícím papírem, do prostředka důlek a do něj marmeládu
péct při 160 ti stupních do zlatova

kammka
6. dub 2014

zeleninová polévka s drobením a vajíčkem, pak jsme jeli na výlet.. a večer obložené housky a my jsme s tátou dojedli šunkofleky.. na výlet jsme si vzali krabičky: nakrájená jablíčkaa, domácí sušenky+křížaly, domácí škvarkové placky a když jsme byli na hradě, tak jsme si museli dát zmrzku a sachr 😉
dnes svíčková s knedlíkem a polívka včerejší, svíčková se dělala v troubě přes noc, takže už jen propasírovat, umixovat a smetanou zjemnit omáčku.. knedlík jsem koupila, hanba mi!!

a už tejden peču bábovku a ještě jsem ji neupekla

domca89
6. dub 2014

Holky nám včera nedorazilo cca 10lidí na grilovací oslavu přítelových narozenin, takže já budu dnes dodělávat cca 3,5kg naloženýho masa. To bude týden masa na milion způsobů jinak.

eimmy
6. dub 2014

rizoto s mořskými plody

smisekivuska
6. dub 2014

My dnes máme nočkovou polévku a kuřecí maso na kari s opečenýma zemákama v troubě 🙂

martinakl
6. dub 2014

@kammka Děkuji 🙂 Nakonec jsem našla recept bez tuku a cukru. Ale tohle taky asi někdy vyzkouším 🙂

Jinak jsem dělala těstoviny se špenátem a hovězí vývar a kapustové karbanátky na el. grilu.

zelva
7. dub 2014

Ahoj, my dneska máme uzené maso s omáčkou, špenátem a bramborovými nočky. 😉

ladie
7. dub 2014

Sobota: kulajda, tagliatelle s lososem, čerstvým špenátem a smetanou.
Neděle: hovězí vývar, kuřecí řízky, br. kaše, zeleninový salát.
Dneska: zeleninový krém s krutonky, járta na cibulce, rýže.

zuzik22
7. dub 2014

Dnes máme kuře na paprice s knedlíkem a zítra plánuji kedlubnové zelí s bramborem 🙂

krabice1983
7. dub 2014

U nás je taky na paprice s knedlíkem, ale vepřový 😝 😝

nellygray
9. dub 2014

U nás za poslední dny:
vepřová plec na houbách, jednou s rýží, pak s knedlíkem
omáčka s medvědím česnekem s vařeným vejcem a knedlíkem
pečené kuře potírané medem s rýží
těstoviny s rajčatovým pestem (ze skleničky, od Jamieho, je výborné), hráškem, parmezánem a medvědím česnekem
omeleta z domácích vajec s pažitkou, plněná dušenou zeleninou a parmezánem
vývar z kuřecích drobů s játrovými knedlíčky

edeltraut
9. dub 2014

Včera jsem dělala rajskou s kolínky, koprovku s knedlíkem a tortily s kuř. masem a zeleninou k večeři. Dnes se dojídají zbytky a kdyby bylo málo, tak budou palačinky 🙂. Zítra upeču kuř. stehna asi s kaší a udělám hráškovou polévku 🙂

ladie
10. dub 2014

Včera halušky s brynzou a slaninou.
Dneska vepřové nudličky se zeleninou (ala lečo) a k tomu bramboráčky.

maxinkaa
10. dub 2014

Lečo s chlebem, malá má špenát s vajíčkem a bramborem, o víkendu vepřové kostky v zelenině a bramborová kaše no a v neděli konečně plněné papriky, rajská omáčka a knedlík 😉
A já si příští týden udělám gnocchi s kuřecím masem, špenátem, nivou a smetánkou 🙂

mon_88017
10. dub 2014

Kančí guláš s domácím chlebem 😵

kammka
11. dub 2014

začátkem týdne jsme dojídali svíčkovou z víkendu, pak jsem vařila vepřou masitou kost na polívku s kroupama, zapečené vepřové kotlety s cibulí, brambory a smetanou, palačinky ze zkyslého mléka,květákové placičky...
dnes rizoto z kuřecím masem, na zítra vyndám z mrazáku asi kachnu nebo koleno..

roma_ka
11. dub 2014

Máme brokolicovou polívku a krůtí s cuketovým lečem a brambory. Buchta žádná, budu péct linecké na velikonoce

lousher
11. dub 2014

Kuřecí soté se žempiony a kukuřicí a k tomu rýži 🙂

edeltraut
11. dub 2014

U nás dnes halušky, k večeři si uděláme lívanečky a zítra francouzské brambory 🙂

prdecek
12. dub 2014

dneska na oběd slepičí vývar s drožďovými knedlíčky, kachna se zelím na sladko a bramborový knedlík
na večeři budou banánové lívance
zítra na oběd obalované žampiony s bramborem a okurkový salát
v pondělí dojíme zbytky z víkendu 😀

aluskacz
12. dub 2014

Já dnes nic 😀 Manžel je v práci a já si asi zajdu na oběd k rodičům, které mám naproti přes silnici 🙂 Zítra budou tvarohové nočky přelité jahodama a posypané strouhaným tvarohem a cukrem 🙂

ladie
13. dub 2014

Včera rajská polévka, čerstvé špagety se salsicciou a cherry rajčátky.
Dneska hrachová polévka, šafránové risotto a vepřová panenka v bylinkách. K večeři bude tatarák z tuňáka 😝

laurital
13. dub 2014

Koukam, ze mam straaaasne dlouhou absenci v nasi varici bunce, tak dam vyber z tohoto tydne

veprovy perkelt s nocky
pizza hawai
holandske rizky s br. kasi a okurk. salatem
kotlety zapecene se smetanou, cibuli a goudou, hranolky
gnocchi s kurecim, baby spenatem, smetanou a gorgonzolou
chicken tikka masala a chapati
grilovana vepr. panenka s cesnekovou rozpecenou bagetou a polnickovy salat

ladie
14. dub 2014

Tak já to vezmu z jedné vody načisto:
Po: hrachová polévka s krutonky, večer hovězí na houbách, rýže.
Út: pořádná poctivá zelňačka s klobásou, špagety se salsicciou
St: budeme jíst venku, takže jen nějaká rychlovka pro mě a prcka k obědu - asi zeleninový krém.
Čt: upečeme jidáše a bude kuřecí vývar, špenát, br.knedlík a uzené
Pá: kulajda, kváskové lívance

Do toho nějaké rychlovky k obědu typu kuskus, těstoviny, saláty... Mám v plánu upéct špaldové sušenky, bábovku...