Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

samik2008
26. čer 2011

Pečená kuřecí stehna na kari a knedlík

eriska
26. čer 2011

@petule33 ahojky, tak já moc nemusím, ale když už, tak klasika, cibulka, slaninka, játra, podlít vodou , zahustit moukou a nakonec zjemnit smetanou..nedávno manža přišel s receptíkem, který baštil u známých z kančím jater..na cibulce se zpění slanina, přidají se játra, přidá se kořenová zelenina, troška vegetky a zalije se to třemi lžícemi povidel rozmíchaných ve vodě a nakonec osolit..prý jsou výborný🙂

my včera opět na grilovačce, bylo grilované hovězí, kuřecí, vepřové, sika a kančí..mňamina obrovská, k tomu výborný dresinky, zeleninka..pochoutka..
dneska pečené kuřátko s novým brambůrkem a zelenou cibulkou, ke sváče grilovaný ananas od souseda a ode mně jahodová pěna..zítra dojíme zbytky

barbuc
26. čer 2011

U nas dnes Celerova polevka a kotlety s ryzi 🙂 A poradite prosim nekdo nejaky moucnik, ktery se da udelat den predem a neni narocny na pripravu, nejake rezy nebo neco takoveho, cekame velkou navstevu, tak at je toho hodne 😅 Nejak nemuzu nic dobreho,osvedceneho co chutna na druhy den dohledat 😨 ...

kajulka001
26. čer 2011

my dneska dojidame porad segedyn a jinak delame s manzou ted vecer kdyz mrne spi pomaha mi s ovocnyma knedlikama delame jahodovy tresnovy a boruvkovy a par si manzel namichal vsechno ovoce dohromady

weri1
26. čer 2011

kuřecí a zeleninový špízy, am.brambor
zítra rýžový nákyp

simonceli
27. čer 2011

květáková polévka a kuřeci maso na kokosovém mlíku se zeleninou a jako přílohu rýžové nudle

kammka
27. čer 2011

@barbuc kokosové řezy: hrnek hladké mouky, hrnek kokosu, 2 lžíce kakaa, necelý hrnek cukru, půl hrnku oleje, 1 prdopeč, 4-6 vajec, podle toho, jak s nima musíš šetřit 😉 něco mléka, špetka soli.
1-2 kokosové pudingy, mají je v Bille, 0,5-1litr mléka , podle toho kolik pudingů budeš dělat, čokoláda na vaření, kokos na posyp
ušlehat cukr se žloutky, do toho pak postupně přidávat suché složky i s kokosem smíchané předem dohromady, střídat s olejem a nakonec sníh z bílků..na studenou buchtu nalejt puding klidně ze dvou pudinků, povrch pocákat čokoládou..posypat kokosem

nebo řezy rafaelo, je to podobné, taky jakoby piškot, ale bez kakaa, a ten kokos se smíchá se stejným (objemově) dílem moučkového cukru, a nasype se navrch toho těsta před pečením, tj. na syrové těsto nasypat tu suchou směs , péct opatrně, kokos nesmí zhnědnout, po vytažení z trouby se polije rovnoměrně smetanou, nebo radši šlehačkou, já dávám dva kelímky.. nasákne se to a po vychladnutí nebo klidně i druhý den je to super.

odležet taky potřebují karpatské řezy: odpalované těsto natřít na plech na pečící papír, upéct dvě placky. slepit k sobě klasickým pudingovým vanilkovým krémem, pocukrovat moučkovým cukrem. karpatské řezy se to jmenuje podle toho, že to při pečení udělá takové hrboly, jako hory..a ten cukr jako sníh asi.. já to miluju, je to jak žloutkové věnečky ale s minimem práce, máma to dělá na slavnostnější příležitosti

jinak i perníky jsou lepčí druhý den, tak udělej nějaký s oříšky, rozinkami, nebo co máte rádi, promáznout marmeládou a polít nějakou polevou.

brusinka.pusinka
27. čer 2011

u nás budou jen čínské nudle se zeleninou, jsme sami dvě tak nám odpadlo velké vaření 😉 😀 😀 😀 😀 a polívka zeleninová na večeři 😉

kammka
27. čer 2011

@zuhur jsi úžasná...
pomohlo by někomu, kdybych to poskládala podle abecedy??

mikkisek
27. čer 2011

vývar s nudlemi + vepřový řízek s bramborovou kaší, na sváču se peče perník a večer si uděláme s prckem krupičnou kaši

jajik25
27. čer 2011

už sem několikrát narazila na název prdopeče a zatím jsem nezjistila co to je 😒 Díky

kammka
27. čer 2011

@jajik25 PRášek DO Pečiva 😀

zuhur
27. čer 2011

@kammka taky už jsem se na to jednou ptala 😀 Dokonce jsem to zkoušela roztřídit, ale zatím jsem vytřídila jen sladké recepty.

samik2008
27. čer 2011

u nás dnes bramborová kaše s petrželkou,párek a zeleninový salát

kammka
27. čer 2011

u nás k večeři zvytky z víkendu: květáková polévka, palačinky, ještě tam jsou 2 makové buchty, na džrání se chleba se sýrem a šunkou. a jedna porce vepřového v mrkvi s brambůrkama tam je taky..

jajik25
27. čer 2011

@kammka díky,napadlo mě že to může být tohle ale nebyla sem si jistá

amelie001
27. čer 2011

smažený květák,nové brambory a slepičí polévka.

zuhur
27. čer 2011

Dneska pizza trojhránky.

petule33
27. čer 2011

holky máte nejaký receptík na lasagne??

kalerat
27. čer 2011

@petule33 já mám, napíšu ti ho

kalerat
27. čer 2011

@petule33
Omáčka
---------------------

2-3 cibule
3-4 stroužky česneku, sůl, bylinkové máslo, koření, 750 g mletého masa-vepř. a hovězí, 2 plechovky drcených rajčat, 1 velký protlak

Bešamel
-------------------

máslo + trocha olej, mouka hladká, muškátový oříšek, sůl

I omáčka i bašemel dělat řidší

Vrstvíme lasagne, omáčka, bešamel, sýr, cca 3-4 vrstvy, končí se sýrem. Péct cca 1,5 hodiny na 200 C

petule33
27. čer 2011

@kalerat a prosimte delam to poprvé ty lasagne se predvaří?

kalerat
27. čer 2011

@petule33 nepředvařují

eriska
27. čer 2011

@petule33 na lasagne je tu hafo receptíků, stránku, dvě dopředu je od zuhur seznam a tam si určo taky vybereš..😉
@zuhur jsi báječná, já myslím, že to rovnat podle abecedy nemusíš, už jsi toho udělala dost..myslým, že bohatě stačí, když to vždycky takhle po desítce napíšeš🙂

my si dali k obídku kuskusový salát, k večeři manža volské oko s novým brambůrkem a já zbytek obídku

@barbuc co karamelové řezy? uděláš kakaový piškot, na vrch se udělá krém: uvaříš plechovku salka (dvě hodiny), vychladlou vyšleháš s jedním máslem, namažeš na piškot a poliješ čokoládou
nebo margot řezy, jsou tu napsané..nebo zuzi tu psala skořicové řezy..všechno dobroty🙂))

zuhur
27. čer 2011

@peroli moc ráda jsem tě poznala 😉

peroli
27. čer 2011

@zuhur a já Tebe 😵 fakt se musíme co nejdřív někde slézt, tentokrát už cíleně 😉

kammka
28. čer 2011

Fanynka měla včera omeletu, já dojedla po ní zbytky, k tromu chleba se salámem, a v noci ještě kusanec melouna..
takže dnes dojedem ty ostatní zbytky a třeba zítra něco uvařím.. a ve čtvrtek už budu opravdu muset, neb v pátek jede tatínek s děckama (cizíma) na tábor, takže asi nějaký řízky a škvarkový placky. a pak tu budem s malou samy, navíc v sobotu jdeme na svatbu...

brusinka.pusinka
28. čer 2011

tak my dneska bramborový gulášek 😉 s čerstvou paprikou s chlebíkem 😉

petule33
28. čer 2011

tak my dneska od včerejška špenát bramborový knedlíky,pečený masičko a kluci maji možnost volby ješte jsem zkusila ty lasagne takže dneska dva obědy 🙂 🙂 🙂

kaculetka
28. čer 2011

u nás pečené vepřové kolínko a bramb. kaše 😉