Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

nikiii
4. lis 2011

U nás dneska dva "chody" - já dojídám řízek v bramboráku a holky budou mít uzený koleno a brambůrky.

kammka
4. lis 2011

ahojky,
jooo drobení neboli strouhání do polívky dělám taky..usuším na vzduchu, pak třeba ještě ve vychládající troubě, pootevřené. když je to jak troud, tak sesypu do sklenice se zabroušenou zátkou, nedostane se tam vzdušná vlhkost, které je u nás v baráku mooc a je to v poho.. jak dlouho to vydrží to nevím, u nás tak měsíc, než to spotřebuju.. nudličky jsou lepší, ale mnohem víc práce..
jinak u nás na zelňačku, kterou jsem plánovala zatím nedošlo, neb to zelí v lednici bylo sice pytlíkové ale sterilované červené.. holt, opět selůhala logistika..
takže jsem vytáhla z mrazáku zbytky: bram. knedel, na ně na kostičky krájený smažený bůček a to zelí.. malá jedla hlavně to zelí..

brusinka.pusinka
4. lis 2011

@eyael
@berenika39 a já tak nudle pořád dělám 😉 těsto na utěrce na balícím papíru a pak tené nudle nožíkem a šup s nimi usušenými do krabičky 😉 a strouhané těsto tedy drobení dělám vždy čerstvé 😉 😉
dneska bude jen krupicová kaše s přesnídávkou a Hrášková polévka 😉(klucí nejsou doma tak není důvod vyvařovati 😉

kukynka2
4. lis 2011

u nás dnes kuřecí polévka s domácím drobením a holandský řízek s bramborovou kaší + okurkový salát 😉 🙂

kammka
4. lis 2011

u nás bude kachní víkend.. poteče krev 😎
a z mrazáku vytáhnu tu poslední zapomenutou chudinku a upeču ji na neděli..na zítra ještě nevím,asi taky něco z mrazáku, ať je kam dát ty bestie..a na tři už mám odbyt..

zuhur
4. lis 2011

U nás dnes uzený s br-kaší 😉

deyana
4. lis 2011

kuře na paprice, bramborový knedlík, včera vepřové na kari s těstovinama

babulinkab
4. lis 2011

polívka z červené čočky, pštrosí vejce, bramborová kaše, zeleninový salát

eriska
4. lis 2011

@kammka joo, škoda, že nebydlíme dřív, hned bychom vás jedné bestie klidně zbavili😀D

dneska zeleninovo-čočková polívečka a květákové placičky, včera byl nakonec řízek z vepřových hodů z restauračky🙂

holky, nějaký osvědčený receptík na perníčky? které by se nejlépe mohli jíst hnedka?děkuji🙂)

brusinka.pusinka
4. lis 2011

@eriska Erisko už jsem ho hodila kukni dopředu najdeš 😉

eriska
4. lis 2011

@brusinka.pusinka díky, díky, jsi zlato, malý spí, tak jdu hledat..ty mi od tebe nějak utekl 😅

brusinka.pusinka
4. lis 2011

@eriska strana 186 😉

simonceli
4. lis 2011

Holky, která jste dělala ten hrk hrk krém? Kolik toho je z té jedné dávky? Já ho chci dělat, ale sladké u nás jím jen já s malou, tak ať to nejíme týden.

berenika39
4. lis 2011

@brusinka.pusinka nabízím ořechy, dvě tři kilča neloupaných, bez peněz, jen za poštu či čo...ořechy jsem tedy ještě neposílala🙂

brusinka.pusinka
4. lis 2011

@berenika39 beru klidně mi napiš do Ip 😉

brusinka.pusinka
4. lis 2011

tak nakonec jsme to změnila a vybýlila lednici 😉 šunkové rolky ( inspirace tady od holek díky) a celerové řízečky a brambor 😉

babulinkab
4. lis 2011

@brusinka.pusinka no to teda vypadá luxusně

ráda bych se zeptala, nemáte někdo recept na osvědčené pudinkové rohlíčky, který se vytlačují strokem? jsem ztratila recept

brusinka.pusinka
4. lis 2011

@babulinkab díky

pudinkové strojkové cukroví
60 dkg polohrubé mouky
30 dkg cukru
35 dkg tuku
7 balíčků vanilkového pudinku
2 vejce
1/2 prášku do pečiva
Postup

V míse vypracujeme těsto, vymodelujeme hada a strojkem tvarujeme obdelníčky stejně dlouhé. Pečeme v mírné troubě. Upečené slepujeme marmeládou a konce namáčíme v čokoládě.

babulinkab
4. lis 2011
1luciferka1
4. lis 2011

@brusinka.pusinka to vypadá super, kde najdu recept? jak rolky, tak ty celerové řízečky? díky

jinak u nás dnes jen čočka s volským okem a chleba

brusinka.pusinka
4. lis 2011

@1luciferka1 Rolky tu dávali holky nedávno zkus pročíst zpět a řízečky dělá jednoduše celer oloupu nasolím a obalím a osmažím já si ho ráda potřu česnekem 😉

zuzi82
4. lis 2011

Dnes kotlety na pomerančích s pečeným bramborem a k večeři bruschetta 😉

1luciferka1
4. lis 2011

@zuzi82 mám dotaz k těm rolkám, jak je před obalením ve vajíčku zaděláš, aby se nerozjely? párátkem? a okraje ohrnout dovnitř, aby niva nevytekla?

zuzi82
4. lis 2011

@1luciferka1 Nezadělávám, prostě jen ty konce tak dvakrát, třikrát obalím ve vajíčku a strouhance, až se udělá dostatečná vrstva a zalepí to tu díru. 😀

mamkamarketa
4. lis 2011

prosim damy,nemate receptik na cibulovo-syrovy kolac? ted je v magazinu albert,desne me zaujal,ale prjde mi to slozity a zdlouhavy 😀
nemate nektera rychlejsi a jednoduchou verzi prosim 😀

brusinka.pusinka
4. lis 2011

@mamkamarketa Cibulový koláč jsem sem už dávala 😉 koukni do seznamu 😉

Ale nedávno jsem dělala tento a byl užasný 😉
Pórkové koláčky s gorgonzolou
2 plátky mraženého listového těsta (po 75 g), 400 g pórku, 30 g másla, 100 g zakysané-kremové smetany, 2 vejce, 2 lžíce posekané petrželky, 50 g posekaných mandlí, sůl, černý pepř, 100 g sýra gorgonzoly
. Plátky listového těsta necháme rozmrazit podle návodu na obalu. Pórek omyjeme, očistíme, nakrájíme na kolečka. Za stálého míchání je opékáme přibližně 5 min. Pak necháme pórek vychladnout.
2. Zakysanou smetanu smícháme s vejci a petrželkou. Přidáme mandle. Směs osolíme a opepříme.
3. Troubu předehřejeme na 150 °C. Plátky listového těsta přepůlíme a na pomoučené ploše lehce rozválíme. Čtyři formičky (o průměru asi 8 – 10 cm) vypláchneme studenou vodou, pak je vyložíme listovým těstem a jeho okraje hladce odřízneme. Formičky naplníme pórkem a rozdělíme do nich vaječný krém. Povrch posypeme rozdrobeným sýrem.
4. Pokrm zapékáme na střední příčce trouby zhruba 30 min. Podáváme vlažné.
jen jsme ho udělala do velké fotmy ne do formiček 😉

beruskanula
4. lis 2011

k obědu se dojedla čočka od včera a k večeři tu už voní bramboráčky 🙂 a ještě jsem udělalala námi milovaný jednoduchý obyčejný drobenkový koláč s jablky 😝 😀 🙂

zitra kuře na paprice

anieanne
4. lis 2011

@beruskanula Jé, vidíš, koláč s drobenkou mám taky ráda, akorát ho znám jen se švestkami nebo meruňkami 🙂 Asi vyzkouším, jablek mám půl přepravky 🙂

beruskanula
4. lis 2011

@anieanne : 😀 ja prave musela udělat z jablek.měli jsme jich děsne moooc..jj, švestkovej byl nedavno, když jsme měli zase moc švestek 😀 a merunkovej zase v lete, když bylo hodně merunek 😀

ale doma dlouho nevydrží ten koláček...mnam..už se na něj těším, až si dám pak s kávičkou 😎

anieanne
4. lis 2011

@beruskanula A je to s jablky taky tak vláčný a šťavnatý jako se švestkama či meruňkama ?