Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

weri1
25. lis 2011

@llluckaaa děláš sama dýňový chléb?

eriska
25. lis 2011

@brusinka.pusinka je krásný, šikula..já jak na podzim dělala ten slaný, jak vypadal jako půlitry, tak jsem se nemohla rozhodnout, jestli udělat takový podobný, co máš na fotce, nebo ty pivka, ale pak zvítězily..byl hned pryč a nikdo mi nevěřil, že se dá něco takového udělat..teď v prosinci slaví můj taťka narozky, tak ho zase udělám..je to hezký dárek..

my dneska zapečené vepřové kotletky s brambůrkem a šlehajdou, na zítra se dopéká srnčí na víně se slaninou a k tomu asi brambor a špenát..manža má na něj hroznou chuť😉

llluckaaa
26. lis 2011

@weri1 z koupené směsi v domácí pekárně. Zatím nemám moc ověřené recepty na vyloženě domácí chléb, párkrát se mi takto už nepovedl, tak nechci riskovat. Z koupené směsi se mi povedl vždy a chutná mi, takže jsem spokojená.

zuzkkkaaa
26. lis 2011

holky nemáte nějakej tip na jídlo pro kojící matky, mě už přijde, že jakýkoliv jídlo, krom starýho chleba s medem malýmu vadí. Ale to se jaksi nedá jíst pořád že? 😅

marecek4
26. lis 2011

no u nás bude klasika-vepřo knedlo zelo,potom upeču chlebíček-jen ještě nejsem rozhodnutá,jestli sladký nebo klasický a tento víkend u nás bude pečení perníčků,a ještě bude zeleninová polívečka

marecek4
26. lis 2011

@llluckaaa tak nakoukni do receptů ma mmb,je jich tam dost,sama jsem si tam našla a peču podle nich

llluckaaa
26. lis 2011

@marecek4 No popravdě jsem na to vážení i trošku pohodlná, navíc musím pak sledovat, jestli mám doma všechny potřebné sureoviny 🙂 Ale chystám se na to a určtiě někdy zkusím, dík za tip 🙂

reruna
26. lis 2011

@llluckaaa tady je téma pro domácí pekárny, jsou tam super recepty, já jsem tam zrovna psala náš oblíbený https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/poradte-...

llluckaaa
26. lis 2011

@reruna Děkuju, určitě nějaký zkusím 🙂

marecek4
26. lis 2011

@llluckaaa já neodvažuju-to jen na cukroví a zákusky,ostatní dělám tak nějak od oka a nebo počítám na lžíce,ta má kolem 2dkg-jak cukru,tak mouky-ta jen aby byla trošku s čepicí 🙂 a vždycky z toho něco vyleze 😀 a domácí osazenstvo zbaští vše

llluckaaa
26. lis 2011

@marecek4 Věřím, že časem to má člověk už vychytané. On je taky problém v tom, že někdy se chlebík povedl a někdy ne. Asi záleží na tom, jak stará je mouka, droždí či značka ostatních surovin. Já peču většinou celozrnné chleby a tam někdy bývá problém s kynutím. Takhle s hotovou směsí to mám rychlejší a bez rizika.

denousek
26. lis 2011

ja dělám dneska zapečený pangasisus se zeleninu a vajičkem mnam....a brambory k tomu 🙂

misicka455
26. lis 2011

špagety s rajčatovou majdou

maudn
26. lis 2011

my jsme na zvěřinovejch hodech🙂 včera kančí řízek se salátem, dnes asi guláš v chlebu🙂 )

tygrous
26. lis 2011

Holky, prosim, děláte perníkovou chaloupku? Máte na těsto nějaký osvědčený recept?

peroli
26. lis 2011

@brusinka.pusinka dáš prosímtě recept na to zapečený uzený a krabí tyčky? ty v tom bramboráku nebo co to bylo 😉 kujuuuu 😵

peroli
26. lis 2011

my dnes hamburskou kýtu

petrusam
26. lis 2011

dneska roštěnky s rýží .. zítra svíčkovou s knedlem ..

petule246
26. lis 2011

@peroli - co to je hamburská kýta? Děkuju 🙂

verunka8
26. lis 2011

kuře na česneku pečené v sáčku a těstoviny

peroli
26. lis 2011

@petule246 je to podobný znojemské ale má to základ jak svíčková 😉

HAMBURSKÁ KÝTA

asi 600-750 g vepřové kýty vcelku
1 větší mrkev
1 větší petržel
kousek celeru
2-3 lžíce octa
šťáva z 1/2 citronu
1 lžička hořčice
3 bobkové listy
5 kuliček nového koření
3 kuličky pepře (nebo špetku mletýho, podle chuti)
cca 1 l vývaru (nebo 1-2 kostky zeleninového, kupuju bio v DM)
200 ml mléka
1 kelímek zakysané smetany - 200g
3-4 lžíce mouky (nebo podle potřeby)
sůl
cukr
necelých 10 dkg slaniny
4-5 sterilovaný středních okurek
10 dkg šunky

Na oleji osmažíme nakrájenou cibuli a zeleninu, přidáme koření (nejlíp v nějaký pytlíčku nebo čajovým sítku) a zakápneme octem a citronovou štávou, přidáme hořčici, podlijeme asi polovinou vývaru (podle výšky masa), promícháme, vložíme maso (ze všech stran mírně osolené) a za občasného podlévání dusíme do měkka. Poté maso vyjmeme a nakrájíme na plátky. Omáčku zalijeme rozšlehaným mlékem se smetanou a moukou, podle chuti osladíme, přisolíme a ještě chvíli provaříme. Omáčku přelijeme přes cedník, zeleninu prolisujeme, vložíme na kostičky opečenou slaninu a nakrájenou šunku a okurky, promíchnem a ještě půl minutky provaříme.
Jako přílohu rýži ale může být i houskový knedlík.

babulinkab
26. lis 2011

polívka z červené čočky¨
rajská omáčka, těstoviny

sarunatko
26. lis 2011

Dneska vařil Globus (kuřecí řízek), teď budu dělat k večeři domácí vlašský salát.

petrusam
26. lis 2011

@sarunatko recept na domácí vlašák, děkujiiii 😉

moudivlacek
26. lis 2011

zeleninovy vyvar s domacima nudlickama, kureci rizek se sunkou broskvi a syrem a na veceri jednohubky 🙂
zitra jedu na predvanocni nakupy do Prahy,tak jsem klukum navarila uz dnes, kureci lasagne

nikiii
26. lis 2011

Dneska jsme měli taky hamburskou kýtu s knedlíkem a zítra budou karbenátky s bramborovou kaší.

sarunatko
27. lis 2011

@petrusam
Vlašák
20 dkg vařených brambor
40 dkg měkkého salámu (dávám šunku nebo šunkový salám)
2 větší uvařené mrkve
10 dkg sterilovaného hrášku
5 dkg vařeného celeru
20 dkg sterilovaných okurek
1 sklenička majonézy
na ochucení sůl, pepř, hořčice a okurková voda

Všechno pokrájíme na malé kousky (kromě hrášku 🙂 ), může se i nastrouhat, ale my máme radši nakrájené. Pak udělám zálivku - do trošky okurkové vody dám malou lžičku moučkového cukru, do toho lžíci hořčice a rozmíchám. Toto naliju na nakrájenou zeleninu a přidám majonézu. Je fakt dobrý, jíme jen tak k pečivu nebo dávám i na chlebíčky.

petule246
27. lis 2011

@peroli -díky moc, hned bych si to dala.

sarunatko
27. lis 2011

U nás dnes vepřové kostky s hráškem a mrkví (inspirace u brusinky) a těstoviny. Ke svačince koláče s povidlím a tvarohem.

kristi
27. lis 2011

my meli kure a kasi