Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

miskadis
15. led 2012

Roláda z mletého masa, brambory a okurkový salát.

nika.82
15. led 2012

včera mletý řízek s br. kaší, dneska kuře na paprice

kammka
15. led 2012

my byli včera na zabíjačce, takže k obědu prejt s brambůrkama a zelím, jenže tatínek nám odjel před jedenáctou doučovat a než se vrátil, tak jsme zas odjely my na kafe s kamarádkama a vrátily se před chvílí.. malý "ty jitrnice bez obalu" moc nechutnaly, ale trošku toho snědla..
a my jsme doma už půl hodiny, auto před barákem a tatínek nikde, to by mně zajímalo, kde se zakecal...
jo a včera na zabíjačce se řešilo i nakládání zvěřiny..tady je celkem aktivní myslivecký spolek, kraj dost bohatý na černou zvěř..tak místní nimrodi nakládají srnčí i kance asi takto: " my to střelíme, naložíme do auta a jedem...." 😀 😀 😀 😀 podle nich se zvěřina nakládáním ničí... 😀 😀 😀

aaadus
15. led 2012

Kuřecí vývar, holandské řízky s br. kaší. A švagr dovezl zavařené borůvky, tak jdu hledat recept na knedlíky

terryfox
15. led 2012

Ahoj 🙂
My dneska měli oukrop (česnečku) a šťouchané brambory 😵
Včera jsem dělala toto a je to luxusní žrádýlko, zkuste 😉 Dnes jsme se tím vytáhli na návštěvě!

http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=3598

llluckaaa
15. led 2012

@eriska jj, spíš maso na kedlubnách. Já bych jí asi smetanovou udělala, ale musela jsem vystačit se zdroji, které byly doma ☹

zuhur
15. led 2012

@terryfox já vím 😉 Mě přijdou sladký akorát, protože my jahodové knedlíky sypeme ještě strouhankou s cukrem - takže nám to takhle stačí. Manžel je taky hodně na sladký 😀
Jindra má taky sladký rád, ale spíš si dá piškoty nebo uďobával cukroví (i když ho taky ještě dost hlídám), ale jinak ho moc nemusí. Já už mu pomalu dávám to samé co jíme my. Ale jinak brambory se zeleninkou nebo rýži či kuskus. Těstoviny moc zatím nemusí - tak je má jen občas.

brusinka.pusinka
16. led 2012

@tygrous
Africký sumeček na másle
1 kg brambor, 2 stroužky česneku, 2 střední cibule, sůl, máslo, 4 kousky sumečka afrického, kmín, kapka oleje

Brambory uvaříme, přidáme utřený česnek a mírně pošťoucháme. Sumečka osolíme a okmínujeme, dáme na rozehřáté máslo s kapkou oleje a smažíme do hotova. Jakmile je ryba hotová, vyndáme ji a na pánev dáme na kolečka nakrájenou cibuli a opražíme dozlatova.

Sumeček africký ala čína
500-750g sumeček africký | 1ks porek | 1ks č.paprika | 250g žampion | 1ks mr. zel. čína | 2lžičky koř. na čínu | 3 lžíce oleje | 2 lžíce sojovky | trochu soli
Postup přípravy receptu Sumeček africký ala čína:
Vše nakrájíme na nudličky. Postupně přidáme koření, olej i sojovku. Vše pořádně zamícháme a necháme tak 12hod. odležet. Poté na pánvi smažíme, podáváme s hranolky a nebo rýží. Dobrou chuť!!!

Čertovy rohy.
2 ks filet sumečka afrického
1 vejce
1 lžíce hladké mouky
2 lžíce grilovacího koření
1/2 čerstvé čili papričky
sůl,olej
V misce rozmýcháme vejce,mouku přidáme grilovací koření a čili papričku.Osolené filety překrojené napůl zalyjeme připravenou směsí a necháme 4-5 hod.odpočinout.Potom filety osmažíme na rozpáleném oleji.Podáváme se zeleninou,chlebem nebo opečenýmy brambory a brusinkovou omáčkou.

moudivlacek
16. led 2012

ahojky holky, my jsme s malym po trech tydnech, co jsme byli zdravy, zase nemocny ☹ takze dneska fakt jen neco rychlyho, krupicna kase asi

brusinka.pusinka
16. led 2012

@moudivlacek to je smůla ať jste brzy fit 😉 a kaše je sice rychlá ale zhleňuje..... uvař polívku třeba zeleninkovou na jíšce 😉 😀

moudivlacek
16. led 2012

@brusinka.pusinka aha to me nenapadlo, polivku mame furt, ale asi jo, malej je rad, delam husty 😀

aaadus
16. led 2012

my si dojíme vývar a udělám kynuté borůvkové knedle. Odpoledne se pokusím upéct donuty

verunka8
16. led 2012

smažené karbenátky, bramborová kaše a okurkový salát

jmisa
16. led 2012

Znojemská, hovězí, rýže.

brusinka.pusinka
16. led 2012

Mě zůstal Vývar hovězí silný jak noha od kulečníku...s drobeníčkem...a k večeři udělám vafle 😉 😀

nikiii
16. led 2012

Já mám na kostičky nakrájený maso z uzenýho kolene, tak přemýšlím jak ho zpracovat (a nezapéct ho s bramborama nebo těstovinama), ale viděla bych to na něco s trochou zeleniny a asi zakysankou, ještě to musím nějak vymyslet.

kammka
16. led 2012

já mám na parapetě velkej hrnec vývaru z králíka, kuřecích pečených kostí a vepřového žebra...k obědu dojím prejt s bramburkama a zelím (hodně kysaného studeného zelí!!!!!) , tatínek má oběd ve škole, takže k večeři si dá tu svačinu, co nechal v lednici - jsem zvědavá, co si místo toho nakoupí za lahůdky 😠 😠 😠
a ze silně podchlazeného vývaru budu zítra dělat králičí rizotko, mňam....

kammka
16. led 2012

@moudivlacek ajaj, copak?? já dnes málem upadla ve školce, myslela jsem chvíli, že jsem prokaučovala nějaký odjezd do divadla, na výlet nebo tak... školka prázdná, skoro... ve třídě prcků i s tou naší 5 dětí... tak dlouho se chodí s chrchlem a rýmou do školky, až to zhnisá a přijdou horečky... naše malá má taky trošičku rýmu, tak uvidím, jak na tom bude odpoledne a možná si ji taky nechám doma... 😒

peroli
16. led 2012

včera kari čína, dneska bramborák se zelím na plechu..

pelenka
16. led 2012

@aaadus prosím, jak děláš donuty, muž se může po těch z krámu utlouct

falca1
16. led 2012

dneska budu dělat kapra po ďábelsku - doufám že se povede 😀

reruna
16. led 2012

vepřový guláš s těstovinama

jeudi
16. led 2012

kureci kridylka pecene s bramborem

augustka
16. led 2012

Kuře a brambory

michamicha
16. led 2012

kapustová polévka a zapečené brambory se zeleninou a bešamelem 🙂

maybay
16. led 2012

v sobotu jsem delala livance s malinovou omackou, vcera stouchane brambory a karbanatky v troube (jinak uz je ani nedelam) a dneska udelam testovinovou ryzi se zeleninou a nivou

maybay
16. led 2012

@reruna ten bych tento tyden taky mohla uklohnit

ketra
16. led 2012

tak my máme dneska kuřecí vývar a žemlovku s jablky 😉

moudivlacek
16. led 2012

@kammka nevim kasle ryma bez teplot,ale zato to stoji zato...
tak uz se varej ksoti s masickem na vyvar,mrkvicka nakrajena,nudle hotove,k druhemu asi testovinky se sunkou

eriska
16. led 2012

@aaadus adi, taky se přidávám s prosbou o receptík na donuty..malý je miluje, ale já je nikdy neděla, vždy je jen kupujeme🙂

my dojedli svíčkovou, večer bude zapečená zeleninka se smetanou, taťka dojí čínu a zítra nevím, musím projít seznámek receptů a nechat se isnpirovat😉