Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@maybay majolkové houstičky dělala jsme podle holek z diskuse o domácích pekárnách tady na koníku😀
Hladká mouka 500 g
Mléko 250 ml
Sůl 1 lžička
Cukr 1 lžička
Sušené droždí 2 lžička
Majolka 100 g
Vše dáváme do pekárny na program těsto. Až je hotové, pleteme z něho housky. Pečeme na 170 °C 20 minut.

maybay
23. únor 2012

@brusinka.pusinka diky, jakou mas pekarnu? ja uvazujuju o koupi

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@maybay http://www.mojepekarna.cz/domo-B3975 Mám tuto už asi5 let😀 je výborná a j si ji moc chválím ale tato už se nevyrábí😀

reruna
23. únor 2012

@maybay dělám úplně stejné jako brusinka🙂. Já mám obyčejnou pekárnu z Makra - Alaska

prdecek
23. únor 2012

dneska jitrnice,kroupy, brambory a zelí a na odpoledne a zítra americké sušenky 🙂

nikiii
23. únor 2012

Dneska vařím jenom rýži a k tomu dojíme zbytek znojemské a máme oběd vyřešenej. 😎 😎 😎

falca1
23. únor 2012

dneska falešná rybí polévka a jáhly s jabkama 😀

FALEŠNÁ RYBÍ POLÉVKA
1l zeleninového vývaru
120g mrkve
120g celeru
2 rohlíky
1 malá cibule
60g másla
4 lžíce krupice
špetka muškátového oříšku
mletý pepř, sůl
Rohlíky nakrájíme na kostičky a opečeme je ze všech stran dozlatova na polovině másla.
Mrkev a celer očistíme a nastrouháme je na hrubém struhadle.
Zbylé máslo rozpustíme v pánvi a zpěníme na něm oloupanou a najemno nasekanou cibuli. Přesypeme ji do kastrolu, přidáme nastrouhanou zeleninu a krupici a za stálého míchání vše krátce orestujeme. Potom zalijeme vývarem, promícháme a ochutíme solí, muškátovým oříškem a mletým pepřem. Hrnec zakryjeme poklicí a polévku vaříme na mírném ohni asi 15 minut.

alenv
23. únor 2012

@brusinka.pusinka prosím tě v čem jsou ty majokové houstičky zvláštní? Děkuju přemýšlím, že zkusím 🙂

nikiii
23. únor 2012

Dneska se mi do ruky (teda spíš na počítač) dostaly recepty na slaný pečivo a tam ty majolkový housky byly taky, tak jsem se musela smát, že ty už přece znám 🙂 A taky takový hezky vypadající sýrový tyčinky tam byly, ty brzo vyzkouším, vypadaly lákavě.

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@alenv jsou chuťově výborné a vláčné... dělám tyto i sádlové a i ty odsuď😀

eriska
23. únor 2012

my dnes ten hovězí vývar s nudličkama, rajskou s kolínkama a strouhaným sýrem, ke sváče dojíme jablíčkový dortík a večer uděláme zakysankové muffinky..

veru23
23. únor 2012

my dnes krémovou česnečku a lotrinský koláč z časopisu Albert

krakorka
23. únor 2012

slepičí polévka a zapečené těstoviny s uzeným 😉

moudivlacek
23. únor 2012

bramborova polevka a francouzske brambory

kammka
23. únor 2012

peču brambory s boloňskou omajdou a sýrem, na později, asi k večeři, bude kuřecí polévka s drobením nebo písmenkama, jak se mi bude chtít.... na povidlovou buchtu ještě nedošlo a uzeného byl drobek, tak plněné knedel jindy, možná udělám jen s opečeným špekáčkem , taky dobrý.. 😉 nebo bude králík s br. knedlíkem a špenátkem, ale to až o víkendu...
Fanynka si půjčila hrnec a taky něco vaří.. kombinace sice divoká, ale nechám se pozvat... na "jakojídlo" a budu "jakojíst" 😀 😀 😀 😀 😀

brusinka.pusinka
23. únor 2012

Dneska mám jen lehký salátek večer si přejí salamandry😀

nikollita
23. únor 2012

@brusinka.pusinka Jen jsem tu nakoukla, ale TOHLE vypadá fakt luxusně 🙂

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@nikollita 😀 je to obyčejný salátek z rukoly,řapíkatého celeru žluté kapie rajčátka a parmské šunky a parmesánu zakáply olivovým olejem a trochou mořské soli😀 celozrnná houska😀

nikollita
23. únor 2012

@brusinka.pusinka Jak jednoduché, kéž by mi to tu někdo naservíroval 😀

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@nikollita podej talíř naservíruji 😀

nikollita
23. únor 2012

@brusinka.pusinka Neříkej 2x 😀 Havířov tak daleko není 😀 ale né, mě se jídlo líbí, ale pořád bojuju s nechutenstvím, takže já se na jídlo ráda dívám, ale málo co dokážu sníst 😉 Takže se inspiruju do dalšího trimestru 😵

reruna
23. únor 2012

@eriska na zakysankové muffinky je tu někde recept?
Dnes zbytek kuřecího ze včerejška, k tomu rýže a omáčka z rajčat (krájená loupaná rajčata, česnek, bazalka, provensálské koření, skořice, sůl a cukr), na odpoledne jablkový koláč z listového těsta (na tom je vanilkový pudink smíchaný se zakysanou smetanou a kousky jablek a tak je to zapečené)
@alenv dělala jsem pečivo různé, i co tu holky dávaly recept, ale tyhle majolkové houstičky jsou u nás nejoblíbenější🙂

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@nikollita no v tvém stavu jsem nejedla nic a ani vodu jsme nepolkla byla jsem stím i v nemocnici ale po 16 týdnu bylo fajně 😀

nikollita
23. únor 2012

@brusinka.pusinka to teda nestraš, že ještě 4 týdny 😲

nikollita
23. únor 2012

No každopádně nebudu tady narušovat diskuzi 🙂 přišla jsem se jen najíst očima a zas půjdu 🙂 A chválím salát 🙂 i ostatní fotečky 🙂

brusinka.pusinka
23. únor 2012

@nikollita no každej to má jiný😀 záviděla jsme maminkám co tyto problémy neměli😀 Já u obou u syna dokonce až do konce 8 měsíce😀 přibrala jsme v té době 6 kg ale 11 schodila😀takže jsme byla při porodu pod váhou 😀 a syn měl skoro 4 kg😀Nevěš hlavu a klid hlavně klid a pohodu Jíst co každému chutná 😉

zuhur
23. únor 2012

@brusinka.pusinka jdu zjistit kolik mám doma majolky 😀 Sypeš je něčím konkrétním? Nikdy jsem je neměla takže netuším jak chutnají a co se k nim hodí 😅

kammka
23. únor 2012

@brusinka.pusinka dotaz na salamandry: ten tvrdý sýr strouháš na vrch i dovnitř směsi???

eriska
23. únor 2012

@reruna jj, jsou tu, chvilku jsem to hledala, strana 312..recept od @brusinka.pusinka jen do nich asi přihodím sušené brusinky, trošku jich tu mám🙂

zuhur
23. únor 2012

@nikollita @brusinka.pusinka já jsem zase nesměla cítit nic sladkýho, ale třeba vepřo-knedlo-zelo jsem byla málem schopná ujídat kolegům v práci 😀 😀 😀