Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

pelenka
1. čer 2011

@brusinka.pusinka Prosím jak děláš bruskety? Já je měla jedinkrát v Itálii a ty domácí pokusy nebyly nikdy ono

crca
autor
1. čer 2011

Krůtí řízek s česnekem a brambor 😵

pe3cka
1. čer 2011

smažený kedluben, bramborky a ledový salát

kammka
1. čer 2011

@brusinka.pusinka nějak nemůžu najít, kdy tam vrazíš tu hlívu 😀

zuhur
1. čer 2011

Dnes domácí hrachová polévka (na to, že jsem ji dělal poprvé byla moc dobrá) a žemlovka a ta byla teda taky luxusní 😵 Já se dneska nějak chválím, ale fakt se mi to dnes povedlo 😀 😀 😅

zuhur
1. čer 2011

@berenika39 tak jak dopadla ta bábovka?

lidiab
1. čer 2011

U nas - vcera pecena kureci stehna a brambory na bylinkach, cesneku a citronu. Dnes hraskova polevka s matou a smetanou, kruti maso dusene s rajcaty, koriandrem a bazalko, k tomu testoviny. Zitra si manzel poroucil domaci hambace z kureciho (delam ze stehennich rizku).

anieanne
1. čer 2011

Kuřecí a vepřový přírodní plátek s kroketami.

petrusam
1. čer 2011

@lidiab jak děláš domácí hambáče? To zní dobře 🙂

moudivlacek
1. čer 2011

dneska jsme byli v zoo,nejak me nenapadlo,ze je Den deti,tak tam bylo narvano,jidlo jsme vyresili rohlikem,buchtou a jablickem 😀 na zitra planuju tu polivku z krabich tycinek od Brusinky 😵

lidiab
1. čer 2011

@petrusam Umelu stehenni maso, dle nalady ochutim (vetsinou cerstve bylinky). Vytvaruji z z masa karbanatky a opecu na panvi, nebo radeji na grilu. Ty specialni housky opecu na trose masla. A pak to uze jen dam dohromady - pulka housky, karbanatek, salat, rajce, nakladana okruka, cibule a cokoli dalsiho (syr, opecena slanina, houby atd) a druha pulka housky. Kdo chce si to muze dochutit kecupem nebo majonezou. Tot vse 🙂
Jeste lepsi jsou ale z hoveziho, ale my se snazime cervene maso nejist moc casto 🙂

ines22
1. čer 2011

@kkaminka Děkuju za tip, zkusím se pozeptat.

berenika39
1. čer 2011

@zuhur joooo tak to nevím. nejdřív tu byla na stole, taková pocukrovaná, na tácku. pak jsem tu nebyla já, byla jsem s malým na kole. pak už tu zase nebyla bábovka. 😀 😀
(naprosto v pohodě, mám uloženo, není "dusivá" 😀 )

petrusam
1. čer 2011

@lidiab mňam, moc díky, to zkusím, miluju hambáče 😀

zuhur
1. čer 2011

@berenika39 tak to asi chutnala 😀 Já ji budu dělat asi znova o víkendu (ale už aspoň ze 4 vajec 😀 ). Teď jdu najít ten recept na rebarborový koláč, co tu sem někdo dával, protože mamka nafasovala hromadu rebarbory.

berenika39
1. čer 2011

@zuhur nesměj se, ale já taky dostala barboru od sousedky a nevím co s ní, tak předem děkuji 😀

reruna
1. čer 2011

@zuhur vyzkkoušej tento banánový chlebíček, poprvé jsme ho zblajzli hned a příště už jsem dělala z dvojité dávky 🙂
3/4 šálku celozrnné mouky
1/2 šálku hladké mouky
1/2 lžičky jednlé sody
1/4 lžičky prášku na pečení
1/2 lžičky soli
1/2 lžičky skořice
1/2 šálku tmavého cukru
1/4 šálku rostlinného oleje
1 vejce
2 šálky rozmixovaných banánů
1 lžička vanilkového extraktu (nevo 1 vanilkový ckur)

reruna
1. čer 2011

no a u nás dneska pečené kuře s rýží, polévka dýňová

reruna
1. čer 2011

a ještě jsem zapomněla - ten banánový chebíček se peče ve forměm na biskupský chlebíček vymazané olejem asi 50 minut

zuhur
1. čer 2011

@berenika39 rebarborový koláč - str. 47 😉

zuhur
1. čer 2011

@reruna děkuju za tip - dvě otázky - šálky si mám představit jak velké? 😅 a druhá - můžou na to být starší banány?

berenika39
1. čer 2011

@zuhur aha, jdu to najít, díkes

weri1
1. čer 2011

tak dnes ještě králík, zítra špagety s mletým masem a sýrem, se zbytku mletého další den karbanátky s kaší, jablečný štrůdl, a rebarborový koláč-prvně jsem dělala z receptu od pusinka brusinka, teď zkusím recept z nějakýho časáku

reruna
1. čer 2011

@zuhur mám hrnek asi 200 ml, a starší banány můžou být

zuhur
1. čer 2011

@reruna děkuju - máme tu dva na zlikvidování, tak ještě asi dokoupím a upeču. Holky, krucinál, já chci zhubnout!!! A vy mi tu tady s takovýma dobrotama, já to pak musím doma zkoušet 😀 😀 😀

reruna
1. čer 2011

@zuhur mě myslím 2 stačily, ale byly velký...

zuhur
1. čer 2011

@reruna já je zítra omrknu - mamka si stěžuje, že jí tam leží, tak z nich aspoň něco udělám. A banánů můžu mít doma hromadu - mažel je zbaští všechny 😀 😀 😀

aaadus
2. čer 2011

Dnes fazolky na smetaně, vajíčko a brambor

eriska
2. čer 2011

my vcera nakonec kvetak osmahnuty ma masle s cibulkou,sunkou a syrem
dneska nam neobedva tatka doma,tak dojime smetanovou kvetakovku a k vece cevabo,brambor a salat.
Jo a mam desnou chut na tu jogurtovou babovku,jen nemam formu,muzu to dat do dortove?

brusinka.pusinka
2. čer 2011

@pelenka
Bruschetta
Česnek 4 stroužek
Rajčatavelká 2 ks
Bazalka koření nebo nasekaná čerstvá 1 lžička
Bagetaasi 2cm tlusté, našikmo nakrájené 8 plátek
Olivový olej 4 lžíce
Sůl 1
Pepř 1

Omyjeme a oloupeme rajčata, odstraníme jádýrka a dužinu nakrajíme na malé kostky; dáme do menší misky. Přidáme bazalku (orientačně: 1 vrchovatou lžičku, pokud se jedná o koření; záleží na velikosti rajčat), řádně osolíme, opepříme, přidáme prolisovaný česnek a olivový olej. Promícháme a dle potreby dochutíme. Necháme trošku uležet v ledničce. Plátky bagety restujeme dozlatova v troubě nebo na grilu a okamžitě potřeme studenou vyrobenou směsí, přičemž přebytečnou tekutinu nevyužijeme, ihned podáváme.

Bruschetta chutná totiž nejlépe, když je „chléb“ ještě teplý a směs stále ještě studená