Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

babulinkab
12. dub 2011

@kami1984 vok byl možná petr, ale volský je oko 😀 😀

kami1984
12. dub 2011

@babulinkab my tu tomu taky rikame voko🙂)) Voka meli v Jiznich Cechach🙂) a voka s malym v pro zmenu na Ostravsku

kristi
12. dub 2011

holky, jak dlouho maji kynout kvasnice?

kackark
12. dub 2011

@kristi Já je nechávám podle množství mouky kynout tak 30 - 60 minut. A jestli myslíš kvásek tak cca 10 minut. Dávám to do trouby na 35C mám na to speciální funkci 😉

kristi
12. dub 2011

@kackark dekuji, tak uz to asi mam, jdu na ten chleba

kackark
12. dub 2011

@kristi Není vůbec zač. Ať se povede. Já první dělala nedávno a zase se na něj někdy chystám. Snědli jsme hned ten den celý bochník 😅

weri1
12. dub 2011

bramborový guláš s chlebem
včera pečená krkovice, zelí, br. kn.

babulinkab
13. dub 2011

opečené masové koule, rajská omáčka, kolínka

kristi
13. dub 2011

dneska bude vepř. karé plněneé čsnekem a švěstkami + šť. brambory

gabcos
13. dub 2011

@kristi neznám,ale zní to skvěle, hodíš receptík? 😵 celkově vaříš taková netypická jídla, si skvělá kuchařinka, závidíím...🙂

kristi
13. dub 2011

ja to nevymyslela, neboooooj. To Maggi- ale je to fakt dobre.

http://www.maggi.cz/Katalog-vyrobku/Napady/Magg...

brusinka.pusinka
13. dub 2011

my dneska kuře plněné bazalkovým máslem a citronem a opékané brambůrky 🙂 a polívka jen krupková 😉

kami1984
13. dub 2011

My máme dneska znojemskou omáčku podle Brusinky a rýži
mám chuť na puding, tak bude vanilkový s jahodami a na to jahodové želé

esterka610
13. dub 2011

Kuře na paprice, rýže, čokoládový pudink s piškotama a borůvkama.

pusolamy
13. dub 2011

guláš pečený v troubě, knedlík

kami1984
13. dub 2011

@pusolamy prosim Te, jak se dela peceny gulas??

pusolamy
13. dub 2011

@kami1984 : téměř stejne jako obyč jen ho deláš v pekáčku v troubě dáš tam vše najednou a pak si ho nemusis hodinu a pul všimnout ( prej - jdu ho delat poprve ale dostala jsem jen kladne ohlasy na nej)

esterka610
13. dub 2011

@pusolamy to je super recept a jak jsi ho zahustila?

eriska
13. dub 2011

tak u nás dneska krůtí rizoto se zeleninkou
@esterka610 já dělám guláš jen v troubě, je to super rychlovka..na sádle či oleji osamžím cibulku, koření, pak přihodím masko a když se zatáhne, přidám trošku protlaku, gulášovýho koření, a nastrouhám do něj chleba, podliju vodou a když se to vaří, hodím do trouby a tam se to udělá vše za mě a není třeba zahušťovat..chlebík to zahustí
@kami1984 téééda, ten pudink, ten asi taky udělám...přišla mi na něj chuť🙂

aemmi
13. dub 2011

Polévka bude rajská s míchaným vajíčkem, dál jenom kuskus se zeleninou a tofu. Ten pudink je výborný nápad, asi ho taky udělám 🙂

@brusinka.pusinka ta smetanovo-zeleninová omáčka, co jsi mi radila někdy minulý týden byla výborná 😉 udělala jsem ji s dušeným kuřetem a těstovinama.

brusinka.pusinka
13. dub 2011

@aemmi to mě moc těší 😉 že chutnala 😉

zuhur
13. dub 2011

Cannelloni plněné mletým masem a zalité rajčaty. Pro mimouše brambory, květák, mrkev + kuřecí maso pěkně na kašičku 🙂

brusinka.pusinka
13. dub 2011

au nás právě hotové štrůdlíky 😀 jeden jablíčkový bez rozinek s oříškami a druhý jablíčkový s hrozinkami a mandlemi 😉 počítám že vydrží tak do 17 hodiny 😉 to přijdou domů chlapy 😉 😀 😀 😀 😀

muminek
13. dub 2011

Gulášová polévka 😀

kami1984
13. dub 2011

@pusolamy
@eriska dekuji, vyzkouseime, ja o tom nikdy ani neslysela🙂)

esterka610
13. dub 2011

@eriska díky moc za popis, to musím vyzkoušet 🙂

pusolamy
13. dub 2011

@kami1984
@esterka610
@eriska : já jsem jen pokrájela maso do nej na kostky tri cibule, tri strouzky cesneku, 3 lžičky sladké papriky, 3lžičky gul.koření,drcený kmín, 3 lžíce solamylu, zalít 0,7l vývaru (z kostky) a vše jsem to zamíchala a na hodinu a pul dala do remosky( jinak do trouby teda ale nemám pekáček, mělo by to být celou dobu přiklopený a nekoukat do toho)a můžu říct že byl výbornej už ho nebudu dělat jinak 😉

zuhur
13. dub 2011

Ahoj holky, trochu mimo mísu, ale zkusím se zeptat. Nemáte některá doma chlapa, který by měl dnu? Já už fakt nevím co vařit, 70% věcí nesmí ☹

socina
13. dub 2011

dneka jsem dělala lívance a gulášovou polévku

katule01
13. dub 2011

Hořčičná omáčka s krůtím masem a těstovinami 🙂