Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
9. kvě 2012

😀

kammka
9. kvě 2012

@lenam prosím, kde je rcp na bábovku ze uakysanky??? já po něm koukala, ale bez úspěchu a obvykle když si sem sednu, tak se mi buď zavíraj oči, nebo ztvrdne břich..

holky, dnes testuju odpalované těsto..jak dlouho ty výtvory pečete??? já pekla na cca 220 deset minut, pak se mi zdálo, že ty vzadu jsou o dost tmavší, tak jsem otevřela troubu a kleslo mi to.. v receptu bylo neotvírat 5 minut, no nestačilo ani deset...sice chuťově OK, ale je to placaté, na těch testovacích kusech mi to neva, tak jsem po rozkrojení na půlky slepila krémem a šlehajdou místo dvou půlke tři, ale chci je mít na sobotní oslavu suprový..poradíte fígl??? pomůže hodně ten kastrůlek s vroucí vodou???

lenam
9. kvě 2012

@kammka strana 189 dole 🙂

lenam
9. kvě 2012

@kammka Já jsem ti zrovna chtěla napsat ohledně toho receptu na oříškovou buchtu. Jaké dáváš ořechy? Je to jedno? Recept vypadá opravdu dobře. Chtěla bych to zkusit.

kammka
9. kvě 2012

@lenam vlašáky 🙂

djn
9. kvě 2012

zapečené brambory

pet.s
9. kvě 2012

@lenam jo ta s pudinkem a zakys vede i u nás.-))))))))

pet.s
9. kvě 2012

@nikiii ty jo..tak to zní dobře....to bude i u nás.-))))

maybay
10. kvě 2012

vcera - ryze parboiled s cuketkou,zampiony,zelenou paprikou,cesnekem a kurecim masem navrch zasypane rukolou mnam

babulinkab
10. kvě 2012

směs cibule, maso, žampiony, zelená paprika, sterilovaná červená paprika, čínská zelenina. k tomu rýže a zeleninový salát

pet.s
10. kvě 2012

inspirace na víkend
Čt-O-zbytek šunkofleků, V-noky s kuřecím masem
Pá -O-rybí prsty, br.kaše- V-palačinky(nemáte někdo tip-jak si udělat palačinky vpředem a pak je nějak ohřát, zapéct? díky
So-O-pečená kuřecí stehna s nádivkou, br.knedlík, zelí, špenát-kuřecí vývar- V-tousty, vajíčko natvrdo s chlebem
Ne-O-zbytek těch stehen, uzené, br.knedlík, zelí špenát-kuřecí vývar-V-CDD nebo šťouchané br.s uzeným
ještě vymyslet, co upéct

pet.s
10. kvě 2012

upeču drobenkový koláč..uff..to nejtežší-VYMYSLET TO-mám za sebou. 😀

mates22
10. kvě 2012

já mám hotovou kuřecí roládku od úterka, takže jenom ohřeju............ a dáme to s chlebem, já to mám nejradši a mladej mi stejně zbaští jen to maso 🙂

nikiii
10. kvě 2012

My dneska jedeme nakoupit, takže pak jen rychlovka - halušky s vajíčkama a zeleninou.

brusinka.pusinka
10. kvě 2012

@pet.s palačinky klidně udělej dopředu a dej do folie do lednice, já je ohřívám buď v mikrovlnce nebo na talíři v troubě kde dávám hrnek s vosou... a zapéct je můžež vždy.-D

evuss
10. kvě 2012

Tak u nás byl včera vepřový plátek napřírodno, jáhly s kukuřicí a hráškem a zeleninový salát.
Dnes bude uzené s br. kaší, kyselá okurka.
Zítra valím pryč tak jim tu nechám polívku z uzenýho a špekáčky na pivu.
Ještě musím vymyslet večeře 😒

kammka
10. kvě 2012

@brusinka.pusinka hrnek s VOSOU???? co to je za specialitu??

@evuss taky jsem chtěla udělat k uznýmu br.kaši, ale brambory z lidlu jsou nějaký sladký, udělám z nich knedle, v těch se to ztratí... a špenát..zbyde i na zítra, táta bude doma, malá má špenát dnes ve školce, ale on ho nerada..v sobotu jdem na oslavu, v neděli u nás asi budou tchánovci brigádničit, tak upeču kachnu..večeře budou co dům dá...

maybay
10. kvě 2012

@kammka to ma byt asi hrnek s vodou 🙂

brusinka.pusinka
10. kvě 2012

@kammka jojo mělo být s vodou 😀

kammka
10. kvě 2012

@brusinka.pusinka
@maybay jo aha, jsem pako.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 já myslela, že jde o nějakej vynález na ohřev palačinek 😀 😀 😎 😎 😅

kammka
10. kvě 2012

nemáte někdo nějakej fígl na to pečení odpalovaného?? zabere hodně ten kastrůlek s vodou?? 😀 😀 doporučujou v receptech..ale tam toho píšou.. nejlepší kuchařka jste stejně vy tady..

sarunatko
10. kvě 2012

Zapečené palačinky se špenátem, kuřecím masem, nivou a smetanou. A kuřecí vývar.

brusinka.pusinka
10. kvě 2012

@kammka ano zabírá to dost jinak je to podle trouby musíš prostě najít ten grif své trouby také jsem to musela vyzkoušet několikrát než byli věnečky a větrníky mňamkovní😀

brusinka.pusinka
10. kvě 2012

@kammka a hlavně neotvírat troubu po dobu pečení😀 na to jsme zapoměla🙂

kammka
10. kvě 2012

@brusinka.pusinka no všude píšou neotvírat aspoň 5 minut, já to otevřela po 10ti minutách, protože jsem chtěla otočit plech, vzadu mi trouba peče víc..
příště budu radši mít ty zadní tmavší 😀

kammka
10. kvě 2012

@brusinka.pusinka moc děkuju 😅 😅 😀 😀 😀 😀 zkusím i ten kastrůlek..

kammka
10. kvě 2012

@kammka a jak dlouho pečeš?? a dáváš troubu na max výkon?? moje je max na 250... ale mám i ventilátor, ale zlobilo to, tak jsem si odvykla to používat..

kammka
10. kvě 2012

@brusinka.pusinka a jak dlouho pečeš?? a dáváš troubu na max výkon?? moje je max na 250... ale mám i ventilátor, ale zlobilo to, tak jsem si odvykla to používat..

jsem pako, už píšu sama sobě..

brusinka.pusinka
10. kvě 2012

@kammka Já předehřívám troubu na 200 °C a pak peču pozvolna na 130 °C do zlatova před pečením i kolikrát trochu orosím těsto aby bylo vláčnější a moc neprakalo nebylo vysušné

pet.s
10. kvě 2012

@brusinka.pusinka hrnek s vosou?.-))))))))ty vo.e kde ulovím vosu?.-))))))))))))))))))))ale i tak díky za radu.-)))))))))