Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brambora20
19. črc 2012

@babulinkab Jak udělat dobrou ppolívku z červené čočky, prosím...

My dnes bramboráčky s brambor+cukety, zel.salátek.

babulinkab
19. črc 2012

@brambora20 já dělám takto a má u nás velký úspěch:

oprahnu si cibulku, potom přidám mrkev a oprahnu taky, poté zaliji vodou, přidám červenou čočku a brambory na kostičky. Ke konci přidám zeleninový bujon alnatura, kapku octu a majoránku.

nikiii
19. črc 2012

U nás dneska smaženej camembert, brambory, okurkový salát. A v lednici je dort z piškotů, zakysanky a broskví.

zizala79
19. črc 2012

v těstíčku smažené květy dýně, salát

kammka
19. črc 2012

švestkové knedlíky z tvarohového těsta, našla jsem jeden prošlý na dně lednice 😀 😀 😀 😀 tak projde ještě varem...

ia.
19. črc 2012

španělští ptáčci na divoko, těstoviny, zeleninová polívka, mimino má koprovku s domácím koprem, domácím žloutkem, z choceňského jogurtu s těstovinama.

falca1
19. črc 2012

včera byly cuketové bramboráčky
dneska kuře královny Kálí a jogurtová bábovka 😀

reruna
19. črc 2012

Těstoviny s masovou směsí, kynutý koláč s meruňkami, na večer meruňkový kompot a zítra budou meruňkové knedlíky z bramborového těsta sypané tvarohem, holt nám zrají meruňky 🙂

berenika39
19. črc 2012

@falca1 prosím, napsala bys mi jogurtovou bábovku? dík.

karmenta
19. črc 2012

plněné papriky s bramborem

kami1984
19. črc 2012

My dneska cervenou cocku a parkem a vajickem a v troube se uz pece nudlova buchta, jsem zvedava,zda vydrzi k snidani🙂

falca1
19. črc 2012

@berenika39
str. 421,
mě se teda dneska vůbec nepovedla - no nemám svůj den 😀

berenika39
19. črc 2012

@falca1 dík, zkusím. zítra bude líp🙂

tina1506
19. črc 2012

@hancula to by bylo fajn, ještě jsem si na ně pořád netroufla 🙂

hancula
19. črc 2012

@tina1506 posílám recept na koblihy:

1/2 kg hladké mouky
2 lžíce rumu
3 lžíce cukru krupice
3 vajíčka
1 šlehačka
2,5 dkg droždí (klasického)

recept mi dal kolega v práci z rodinné kuchařky. nevím, sama jsem si ještě netroufla, ale věřím, že budou výborné.

pro zájemce mám i recept na vynikající ořechovou bábovku - opravdu poctivou - je v tom snad 8 vajec 😀

hancula
19. črc 2012

@lu777 dneska jsem nákyp udělala k večeři a celý pekáč zahučel a to jsme na to dva 😀 výborné 😉

xuxie
19. črc 2012

Na zítra: hovězí pečené s rajčaty, lilkem a zelenými fazolkami s bazalkou, libečkem a česnekem. Příloha jsou cuketovo-špaldové placičky. Polévka je vývar (z kostí z toho hovězího) se zeleninou.

timbouctou
19. črc 2012

zapomínám 😀 měli jsme čínu z kuřecího, čínského zelí a papriky, zeleninovou polévku s hráškem a mrkví. Dnes se zbytkem rýže opečená cuketa se sojovkou a kečupem, na zítra a víkend kotel segedínu s vrtulema. To budou papkat děti s tatínkem, já jedu PRYČ 😀 a budu tam pít, takže po mně nechtějte, abych pak psala, co se tam jedlo 😀

timbouctou
19. črc 2012

@yesu z mraženýho to jde taky, je to takové sladší. Uvařit ve slané vodě, pak dát na rozpálené sádlo nebo máslo a zahustit hladkou moukou. Rozpočet ti neřeknu, já vařím podle oka 😀 ale zkus sehnat někde kuchařku od Sandtnerový.

tina1506
20. črc 2012

@hancula děkuju, až vyzkouším, tak dám vědět, jak jsem šikovná 😀

nikiii
20. črc 2012

Já budu dneska zkoušet krkovičku na červeným víně, bude premiéra, tak jsem zvědavá. A k tomu bych chtěla rejžičku, jestli se k tomu bude hodit.

evuss
20. črc 2012

králík se zeleninovou omajdou a k tomu se uvidí co mi přijde lepší 🙂

aaadus
20. črc 2012

pečené kuřecí stehna s rýží, okurkový salát ze zakysanou smetanou

zmuzle
20. črc 2012

@xuxie Tak to zni skvele. Hod mi sem pak recept. Dekuji

xuxie
20. črc 2012

@zmuzle Tady se to nese 🙂

Potřebujeme:
Hovězí (teď jsme měli zadní, cca 1kg vcelku)
cca 300g rajčat
1 lilek
cca 250g zelených fazolek
1 cibule
2 stružky česneku
bazalka a libeček (podle chuti - já nasekala tak 6 lístků bazalky a snítku libečku)
trošku soli
cca 2 lžíce oleje

Na Placičky:
1 cuketa
1 vajíčko (větší nebo 2 malá)
špaldová mouka (podle vodnatosti cukety, přidávám postupně, aby z toho byla taková kašovitá hmota a šly dělat placičky)
špetka soli
majoránka a pažitka (nemusí být)

Postup:
Do kastrůlku dáme olej (lžíci), rozehřejeme, přihodíme na kostky nakrájená rajčata, osolíme (cca lžička soli) a dusíme 5-10 minut, aby lehce změkla. Přihodíme česnek a rozmixujeme nahladko. Přidáme libeček.
V pánvičce (teflonové) rozehřejeme olej. Do omytého a osušeného hovězího "vmasírujeme" trošku soli - po celém povrchu a zprudka opečeme v pánvičce, aby se zatáhlo.
Do pekáče (s víkem - já používám římský hrnec, případně pekáč pak přikryji alobalem) vyklopíme maso i s olejem (je ho jenom malinko), přelijeme rajčatovým pyré, co jsme uvařili, hodíme cibuli na měsíčky a pečeme na 160°C cca hodinku (podle velikosti).
Omyjeme a osušíme lilek, nakrájíme na kostičky pořádně prosolíme a necháme v misce "vypotit" (alespoň půl hodinky), pak omyjeme a osušíme. Očistíme fazolky a spolu s lilkem přimícháme k masu. Pečeme přikryté ještě půl hodinky.
Vyndáme maso, vmícháme bazalku. Krájím na plátky a na stranu dávám šťávu se zeleninou.

Placičky: Nastrouháme nahrubo cuketu (klidně v elektrickém sekáčku, máte-li), přidáme sůl, bylinky a vajíčko, dosypeme mouku (ne moc, jen aby to drželo pohromadě). Placičky dělám o velikosti dětské dlaně (velká polévková lžíce) Smažíme jako bramboráky z obou stran nebo pečeme na pečícím papíře v troubě potřené olejem, také z obou stran.

Brou chuť 😉

falca1
20. črc 2012

dneska zbytek rýže s kousky kuřete. A na mňamku tvarohové lívance 😀

falca1
20. črc 2012

Tvarohové lívance

1 tvaroh – 250g
3 vajíčka
8 lžic mléka
2 lžíce rumu
220g polohrubé mouky
Vanilinový cukr
Kypřící prášek
Olej na smažení

Všechno kromě oleje smíchat dohromady. Na oleji smažit.

zmuzle
20. črc 2012

@xuxie Moc dekuju, vidis, me by to maso takhle nenapadlo udelat a ocenuji, ze muzu placky delat v troube.:o) Snazim se experentovat s moukama a ma oblibena je spaldova. Budu rada za takove dalsi recepty. Zitra jedeme na dovolenou a psk se na to vrhnu.

xuxie
20. črc 2012

@zmuzle až zkusíš, tak se pak ozvi, děláme i špaldové palačinky a krupičkovošpaldovou bábovku 😉
Hezkou dovolenou 🙂

trudka4
20. črc 2012

Já jsem dnes dělala uzené koleno. Na 4 hodiny jsem ho dala do Pomalého hrnce vařit s česnekem, novým kořením, celým pepřem s bobkovým listem, to bylo skoro do měkka. Pak jsem mu nařezala kůžičku, posypala gril. kořením a dala dopéct do trouby asi na 15O stupňů. K tomu vařený brambor nebo chleba, hořčice, křen, okurek, co kdo má rád ....