Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

marhulinka
4. říj 2012

Dnes byl králík,špenát a bramborové špalíčky

sarunatko
4. říj 2012

Dneska pečený mišmaš, co dům dal - brambory, dýně, cuketa, rajče, paprika, žampiony, pálivá klobáska. K tomu česnekovo-nivový dip.

an93
4. říj 2012

Uzený,zelí a bramborovej knedlik 🙂

kammka
4. říj 2012

@sarunatko
@an93 jak já bych si dala!!! ☹ ☹ ☹ počkám si určitě ještě pár měsíců...

já dnes tak dlouho přemejšlela, co k obědu, až jsem z těsta na buchty urvala kus a uválela dukátové buchtičky a místo buchet JENOM makový závin
polívku neřeším, chlap večer teplé nemusí a mně blbě chladí lednice, zas by mi zkysla ☹ ☹
už i chlap si všim, že v tý lednici není až tak zima...taky je 14 let stará...byla to první věc, co jsme si s chlapem koupili, když jsme spolu začali bydlet..

ia.
4. říj 2012

tagliatelle a rajčatové pesto, parmazán. To je žrádlo, uháá...já byla v minulým životě určitě Italka.... 😝

zizala79
4. říj 2012

holky, co děláte z hlívy ústřičné?

sarunatko
4. říj 2012

@zizala79 guláš - mňam

zizala79
4. říj 2012

@sarunatko a jak? 😅 jako normální guláš?

sarunatko
4. říj 2012

Dělala jsem jako normální guláš, místo masa hlívu. Nebo jako bramborový, hlíva tam byla navíc.

tina1506
4. říj 2012

u nás dneska řízky z bedly, mňáááámka obrovská, k tomu brambor a ledový salát s kyškou 🙂

kristi
4. říj 2012

@tina1506 miluju rizky z bedel, jsou luxusni, meli jsme v pondeli 😉 u nas dneska vari O2 arena, a vikendu me taky nic neceka, jedeme pryc. Ale mam chut na tu dobrou gulasovku, co jsem delala nedavno, tu asi ukuchtim pristi tyden

sylvar
4. říj 2012

čínu s nudlema 🙂
a kristi, gratulace 😉 velice hezké termínové datum

jaja01k
4. říj 2012

Kuřecí prsa zapečená se smetanou a sýrem.

yesu
4. říj 2012

Zeleninová polévka s bramborem, rajská om., sekaná, knedlík.

pitruskaskarolinkou
4. říj 2012

tak dneska nakonec byly tagliatele s kuřecím masem, sekanými rajčaty, smetanou a pro manžela k svátku cheesecake

pitruskaskarolinkou
4. říj 2012

@luksi ty špaldové krekry :
200 g špaldové mouky
1 lžička soli
1 PL sladké papriky
40 g parmezánu (možno nahradit strouhaným eidamem, ale parmezán má skvělé aroma)
2 PL oliv.oleje
2/3 vaničky tvarohu (měla jsem zbytek, tak jsem použila toto množství)
pepř, chilli
sezam, slun.semínka

z uvedených suroviny vypracovat těsto, na pomoučeném vále vyválet, posypat semínky - následně válečkem znovu přejet, čímž se semínka zapracují do těsta a radýlkem, nožem nebo vykrajovátky vykrajovat. Pekla jsem na pečícím papíře. Krekry začnou trošku dělat bubliny a zlátnout, pak je hotovo.

@power700 cheesecake nevím jaký dělá paní, co jsi napsala, já dělám tento

1/2 balení máslových sušenek z Lidla (vypadají jako naše Bébéčka), 125g másla, 80g cukru , 360g tvarohu tučného z vaničky, 4 vajíčka, 150ml smetany ke šlehání, vanilkový cukr a pak nějaké ovocenko nahoru - lesní plody, jahody nebo čokoška rozpuštěná.
Máslo rozpustíme. Sušenky rozdrtíme v mikrotenovém sáčku nebo rozmixujeme v mixeru. Rozdrcené sušenky smícháme s rozpuštěným máslem. Formu na pečení (dortovou) vymažu máslem. Do připravené formy dáme sušenkový základ, rovnomerně rozprostřeme a pořádně stlačíme. NÁPLŇ: tvaroh, smetanu a cukry jemně promícháme, jen aby se nám hmota spojila a postupně přidáváme vajíčka. Pak vlijeme na sušenkový základ. Troubu předehřejeme na 200 stupňů, pečeme 10 minut a potom snížíme teplotu na 160 stupňů a pečeme dalších 70 minut. Troubu neotvíráme. Na hotový koláč si udělám ještě ovocný přeliv - v kastrulku si zahřeju ovoce s troškou cukru - pustí šťávu - nesmí to být moc řídké a pak tím polívám povrch koláče. Necháme vychladnout a nejlépe dobře proležet do druhého dne ideálně.

pelenka
4. říj 2012

Kuchařky prosím o pomoc a Vaše geniální nápady. S drakem už nestíhám vůbec vařit, natož k Vám psát, ale teď jsem v úzkých. 20. nás čeká oslava roku a mých narozenin - bude to nadvakrát s každou rodinou zvlášť a já si potřebuju připravit nějaký sladkosti dopředu - mám možnost jen po nocích, malej je neskutečně živej, přes den neudělám nic, tak bych ráda něco na způsob cukroví, aby mi to vydrželo třeba dva týdny připravené, ale klasické cukroví mě neláká. Nemáte nějaký tip? Děkuji moc

aaadus
4. říj 2012

Tilapie s pečenou dýní hokaido a hlávkový salát. A na zítra ke kávičce s kamarádkou se chladí nepečený jablečný dort

power700
4. říj 2012

@pitruskaskarolinkou aha, díky za recept, tak to je jiný, tamten byl nepečený. Vyzkouším. 🙂

beruskanula
4. říj 2012

u nas dnes těstoviny se zeleninou

zitra my s manzou prejt, brmabor a zeli, malej hovezi s mrkvi a brambor 🙂

@pitruskaskarolinkou : mnammmm 😵

luksi
5. říj 2012

@pitruskaskarolinkou Děkuji moc 😉

kitinka76
5. říj 2012

@pitruskaskarolinkou ty mi děláš chutě 🙂 už vím, co upeču o víkendu

nikiii
5. říj 2012

Dneska si uděláme asi kotletky na jablíčkách a upeču kynutý povidlový buchty, mám na tě strašnou chuť 😎

timbouctou
5. říj 2012

@remenova to fakt nevím, nikdy jsem to nezkoušela 😒

evuss
5. říj 2012

Tak u nás dnes snídaně chleba,máslo,tvrdý sýr (Viky si dala jogurt a pak ovocnou přesnídávku), dopo.sváča káva s "tiramisu", oběd bramborové knedle s uzeným a zelí. A na odpoledne musím něco vymyslet 😉

ia.
5. říj 2012

dneska jsem se odbyla čínskou polívkou, ale dostala jsem chuť na čočku, takže zítra hovězí vývar a čočka na kyselo s vajíčkem s chlebem.

karmenta
5. říj 2012

kuřecí řízek s bramborem, kuřecí vývar s nudlemi, domácí indiánky.

kammka
5. říj 2012

koprovka, vajce ,brambor... jsem zvědavá, co na to dcera, koprovku miluje, ale zatím ji měla jen s knedlikem a masikem..dnes holt chudší verze..ale strávníci jsou někde v čudu..

kammka
5. říj 2012

holky, poraďte, jak na piškotovou roládku, když ji chci plnit krémem??? upeču normálka na papíře a horkou zaroluju, aby chytla tvar, nebo to chce ještě utěrku??aby se mi to na ni nepřilepilo.. nebo pokropit?? aby se to nezlámalo... zatím jsem mazala džemem a tím to jde na teplé a zarolovat rovnou...s krémem nemám zkušenosti ☹ předem moc díky za rady, chci šokovat tchýni 😀

ia.
5. říj 2012

tak změna, zítra nebude čočka, ale tchán mi přivezl krabici čerstvých hub, tak bude houbová omáčka s bramborem a vajíčkem..