Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

reruna
27. říj 2011

jo a dívla jsem se na recept na hrk hrk krém od @falca1, tak já mám bez ztužovače šlehačky - 1 smetana ke šlehání, 1 plechovka mandarinkového kompotu 300 ml (celá i se šťávou) a 1 vanilkový pudink dr. Ole bez vaření - vše zavřít do nádoby a pár sekund potřást - ale dělat určitě dvojitou dávku minimálně! A teď je i nový kokosový krém Olé - tak stejný recept, ale místo mandarinkového kompotu dát ananasový kompot, a to je prý mňamka . krémy se dají dát do dortů, do řezů, nebo jen tak s piškotama do pohárků 🙂 Ztužovač se vůbec nemusí dávat.

reruna
27. říj 2011

@brusinka.pusinka já dělala minule poprvé, ale byly tvrdé, pomohlo až to jablíčko, pak trochu změkly, tak vyzkouším ten tvůj recept

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@reruna no my zatím neměli žádnou stížnost kdo je dělal ten už je dělá napořád 😉 a ty jsi cukrářka pokud se nmílím že 😉 tak mě těší vojnásob tvá pochvala 😉

zuzkkkaaa
27. říj 2011

@peroli nee fakt byl super, ani těžko mi po něm nebylo a to je co říct teď v těhot. , a to jsem skoro zblazla celej plech 😀 😀

kammka
27. říj 2011

holky nedělejte z toho vědu, normálně hrnková buchta nebo piškot nebo bábovkový těsto, upíct a navrch po vychladnutí hrk hrk krém, posypat kakaem nebo strouh. čokoškou a je to.. 😉

reruna
27. říj 2011

@brusinka.pusinka nejsem cukrářka, jen amatérka na RD, co občas upeče dort rodině 🙂

brusinka.pusinka
27. říj 2011

@reruna no ale jaký dort že 😉 také jsme dělala synovi ale je to piplačka 😉 snad se příští rok dostanu ke Karamelce udělat ji její potahovaný 😉
ukázka je v albu ale jsou to jednoduché dorty krom té kočky ta mi dala tenkrát fest zabrat 😀
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/brusinka.pus...

reruna
27. říj 2011

@brusinka.pusinka krásné, já tady na MK dorty nemám, protože to mažou, když na fotce není dítě, tak mám fotky na fb

brusinka.pusinka
27. říj 2011

a buchta ke kafíčku 😉 dnešní 😉

kammka
27. říj 2011

jiank já už neplaánuju žádný vaření.. stejně nakonec udělám něco jinýho, neb ta moje rodinka skoro nejí, tatínek je celej den v práci, přiletí dom a žene zas mezi zvířata, pak už nechce jíst na noc.. a malá - u tý jsem ráda, že jí ve školce.. jinak mikromnožství..
takže teď musím doma probrat lednici, a zpracovat co v ní je.. tuším, že půlka květáku, eidam, špekáčky (vakuované) atd.. a máme dost brambor a mlíka.
a v lidlu jsem koupila malý plechy a píct budu z polovičního množství..
@brusinka.pusinka dorty super, ale nej je ten smajlík..

falca1
27. říj 2011

@brusinka.pusinka
@berenika39
@beruskanula a to já jsem ten hrk hrk krém zkoušela jenom kvůli kolegyním že přijdou obdivovat to naše malý škvrně - tak aby nebyly ony pokusní králíci tak byla rodina 2x 😀, takže 28. u nás nebude ale až 3.11. a 1.11 budou babiččiny koláče s tvarohem a povidlama - a 2dávky 😀 😀

zuhur
27. říj 2011

@falca1 to je dobře, že dvě - aspoň na mě zbude 😀 Jinak u nás se fakt asi zítra hrkat bude - je tu spousta šlehačky 😉

berenika39
27. říj 2011

@zuhur vítej v klubu hrk hrk.
p.s. ted jsem vyndala buchtu bez těsta....a krásně to vonííííííííí 😉

zuhur
27. říj 2011

A ještě slíbený recept na perníčkové bochánky:

25 dkg krystalového cukru
28 dkg hladké mouky
2 vejce
2 lžíce medu
půl prášku do perníku
oříšky a kandované ovoce

Promíchat, vypracovat těsto, vyválet váleček o průměru 1,5 - 2 cm, nakrájet kousky, potřít rozšlehaným vejcem, upéct. Perníčky budou do vánoc krásně měkké pokud do krabice přidáme nakrájená jablíčka.

zuhur
27. říj 2011

@berenika39 děkuju, já jsem se už odpoledne hlásila za členku 😀

falca1
27. říj 2011

@zuhur no jo když je Hanka taková zásobárna 😀

aaadus
28. říj 2011

francouzské brambory

berenika39
28. říj 2011

písmenková polévka, uzené maso s brkaší, kyselá okurka 😉

babulinkab
28. říj 2011

včera bramboráky se směsí maso-zelenina-žampiony
dnes nudličková polívka, rybí prsty, br. kaše, zeleninový salát

ia.
28. říj 2011

houbová polívka, brkaše s uzeným
zítra oběd u tchýně (snad 😅
v neděli hovězí vývar, krkovička v alobalu a brambor ve slupce pečený v troubě

eyael
28. říj 2011

zeleninová krémová polévka, ovesná kaše s borůvkami nebo s kakaem a moučk. cukrem

jimmy1
28. říj 2011

bramborová polívka, rýže a kuřecí flamendr

helcas
28. říj 2011

dýňová polévka, pečené kuře, brambor, mrkev

sekacka
28. říj 2011

ahoj holky, můžu se přidat, teda jestli mně čas dovolí🙂u nás dnes hrachová polévka, slepice na paprice s knedlíkem 🙂

sekacka
28. říj 2011

ahoj holky, můžu se přidat, teda jestli mně čas a vy dovolíte🙂u nás dnes hrachová polévka, slepice na paprice s knedlíkem 🙂

anieanne
28. říj 2011

Dnes vinná klobása s americkými brambory, zítra nejspíš kuře na zelí.

zuhur
28. říj 2011

U nás se dnes nevařilo - byli jsme na výlovu a tam jsme se nabaštili. Sumec i candát na grilu byli moc mňam a langoše super. Manžel zvládl i bramboráčky, ale ty už jsem fakt neměla kam dávat 😅
Hrkat se tím pádem bude u nás až zítra.

mamkamarketa
28. říj 2011

ze ja sem lezu,uz bych zase zrala 😀 😅 delate mi chute zensky 😀
jinak marod ma na zitra objednane ''lihance'' a manza kureci rizek

zuhur
28. říj 2011

Tak a už se mi do mrazáku nevejde vůbec nic. Mám ji plnou ryb 😀

babulinkab
29. říj 2011

vařené vejce, špenát, brambory