Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

brusinka.pusinka
1. lis 2011

@nikiii potom jedině bebe buchtu 😉
tu si dělá syn vezme světlé a tmavé bebe sušenky obdélníčky a smíchá si zakysané smetany s vanikovými cukry a pak to potírá a střídavě jednu světlou a druhu tmavou sušenu skláda, nakonec tu nohavici potře zbytkem zakysané smetany zabalí do folie a nechá minimálně přes noc v lednici a pak krájí příčně aby to dělalo dvoubarevnou mozaiku 😉

brusinka.pusinka
1. lis 2011

@nikiii a jěště toto děláme 😉
sušenky BEBE 4 balíčky : 2 světlé 2 tmavé
2 zakysané smetany
1 smetana na šlehání
2 vanilkové cukry
3 čokoládové pudinky
1 litr mléka
kakao
Postup

Na plech dáme světlé sušenky na to uvařený puding na to zase tmavé sušenky,úplně navrch natřeme vyšlehanou smetanu s cukrem uhladíme a posypeme kakaem dáme vychladit

nikiii
1. lis 2011

@brusinka.pusinka Joooooooooo, tak to bude přesně ono, díky moc, frčím pro bebečka 😉

laloona
1. lis 2011

@brusinka.pusinka tak šátečky jsem akorát dopekla 🙂 musím teda moc poděkovat, voní nádherně, tak to se po nich jenom zapráší 🙂

brusinka.pusinka
1. lis 2011

@laloona 😀 😵 to jsem ráda 😀

laloona
1. lis 2011

@brusinka.pusinka jééé,tohle dělám taky,ale maličko jinak. Puding tam nedávám, jen vanilkový cukr přidám do smetany vyšlehané na šlehačku,pak dva tvarohy a zamíchám.
do toho asi dvě lžíce rumu.
prokládám světlé a tmavé sušenky, mažu směsí a na to ještě nakrájený banán.
nakonec poslední vrstvu směsi a posypu kakaem 🙂

zuzi82
1. lis 2011

Dneska smažené šunkové rolky s nivou a bramborová kaše

pusolamy
1. lis 2011

@zuzi82 : můžu se zeptat jak dělas ty rolky?

zuzi82
1. lis 2011

@pusolamy Na velké obdelníky šunky položím špalíček nivy a obalím ve vajíčku a strouhance a pak klasika smažím jako řízek. My to milujeme. Máme to možná radši než klasické řízky. 😀

aaadus
2. lis 2011

falešná gulášovky z hlívy ústřičné, kuřecí maso se žampiony a těstoviny

brusinka.pusinka
2. lis 2011

@aaadus My dneska Gulášek z hlívy ustříčné s bulgurem a koprovou plívku a babiččiny koláčky 😉

nikiii
2. lis 2011

U nás kuřecí maso na pórku s těstovinama. A Brusinčiny šátečky.

moudivlacek
2. lis 2011

@zuzi82 my delame to same,ale misto nivy hermelin a je to mnamina 😵

@brusinka.pusinka no delat dynovou polivku z dyne ve sladkokyselem laku fakt nedoporucuju, prestoze jsem lak vylila, dyni poradne oplachla, pridala i mrkev a brambor, vyvar, tak je to furt dost nakysly a sladit podle me nepomuze, neb ono to uz sladky je,ale pak to prejde do kysela, tak premyslim,zda to nejak nastavit a udelat omacku a nebo vylejt, tohle me malej jist nebude

brusinka.pusinka
2. lis 2011

@moudivlacek jak sme psala nikdy jsem nezkoušela jen prostě člověk musí vyzkoušet 😉 😀 a už víme že nééé 😀

kammka
2. lis 2011

večra jsem koupila klobásu, tak dnes po dlouhé době bude zelňačka. včera jsme dojedli rajskou polívku domácí, pak jsem zpracovala zbytky uzenin na hamandeggs 😀
lednice skoro prázdná a do vejplaty daleko.. to zas bude zemáky a zelé, živobytí celé.. 🙂
no ale na zahradě je moooc kačen, tak co, bída nebude... 😀

aaadus
2. lis 2011

@brusinka.pusinka zkouším ji poprvé, snad nám bude chutnat.

falca1
2. lis 2011

dneska brambory a prejt 🙂, večer budu péct listový tyčinky a zítra hrk hrk 😀

tyrisa
2. lis 2011

Brambory na loupačku.....

brusinka.pusinka
2. lis 2011

dnešní mńam nakonec místo koláčku kynutá buchta s tvarohem povidly a drobenkou 😀 a gulášek s bulgurem a haluškami 😉

petrusam
2. lis 2011

kuřecí rizeto, zítra budou noky, ale nevím s čím 😀

moudivlacek
2. lis 2011

fr brambory, zitra bude losos brambory a mrkvicka

zuzi82
2. lis 2011

Milánské špagety, já si je dám i na večeři a chlapi budou mít čočkovou polívku se zeleninou a chleba

kammka
2. lis 2011

@zuzi82 ňam!!! bych si taky dala.. naše malá je stejně má nejradši s kečupem.. .....

ia.
2. lis 2011

@zuzi82 pls jak děláš milánské špagety?
holky prosím jak děláte cannelloni? resp. nesnášíme bešamel, takže čím je plníte a přelíváte kromě bešamelu? díky

moudivlacek
2. lis 2011

@ia. spenatem s ricotoou nebo nivou,to cim je plnim,tim je i potru a ke konci peceni strouhany syr
dobre jsou i s mletym masem a rajcaty

zuzi82
2. lis 2011

@ia. Milánské špagety (mňamka z dětství)
na trochu oleje dát osmažit cibulku a na to opéct točený salám nakrájený na drobné kostičky. Pak na to rajský protlak (nejlepší je Hamé), osvědčilo se dát tolik plechovek, kolik chceme porcí. Rozředit vodou, ideální je ta, ve které se vaří špagety. Nakonec jen dosladit. Na talíři sypat sýrem. 😉

zuzi82
2. lis 2011

@ia. A lasagně nepolívám bešamelem, ale zalívám smetanou se strouhaným sýrem a myslím, že by to šlo i na cannelloni

moudivlacek
2. lis 2011

@zuzi82 prosim te jakej je rozdil mezi milanskyma a bolonskyma,to je to same,akorat ze bolone jsou s mletym?

ia.
2. lis 2011

@zuzi82 aha tak já je taky dělám, akorát jsem netušila, že jsou to milánské špagety 😀 dávám tam teda ještě česnek a občas žampiony a hrášek...

ia.
2. lis 2011

@moudivlacek díky, tak já udělám směs s mletým masem a rajčaty a nacpu to dovnitř a zároveň i poliju....