Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

kacenka1111
7. črc 2012

Kachýnku s br knedlem a kachni vyvar s nudlema...

ined77
7. črc 2012

masové špízky s opékaným brambůrkem a pro děti rybí filé na másle a zelenince, šťouchaný brambor s pažitkou 🙂 .
polévku jsme po dohodě opět vynechali 😝 .v tom vedru se to nedá 😔 .

zizala79
7. črc 2012

kuřecí roláda inspirace od @evuss 🙂 s rýží, míša řezy 😵

xuxie
7. črc 2012

Mrkvová se zázvorem a pomerančovou šťávou, losos v páře, kuskus se zeleninou.
aaaa banánová "bába" čili bábovka 🙂

beruskanula
7. črc 2012

kuřecí řízky (por malyho prirodni rizek) br. kaše a okurkový salát... 😎

misanaty
7. črc 2012

Pečené kuřátko na zelenině s bramborem 🙂

hancula
7. črc 2012

@xuxie byl by možný recept na tu banánovou bábovku?? 🙂 děkuji 🙂

xuxie
7. črc 2012

@hancula Určitě, originál je z Apetitu: http://www.apetitonline.cz/recepty/2721-bananov...
Já dělám upravenou verzi ze surovin:
3 vejce (žloutky a bílky zvlášť)
skořicový cukr
javorový sirup (taky tak cca dcl)
4 banány (nejlepší takové už pořádně zralé až přezrálé - ale ne hnědé, to oříznu, to je tam pak cítit)
1dcl oleje (slunečnicový)
300g celozrnné pšničné mouky (DM) nebo špaldové
2 lžičky jedlé sody
150g nasekaných vlašských ořechů + trošku na vysypání formy.
Postup (věci z lednice si vyndám předem, ať mají přibližně stejnou teplotu jak ostatní suroviny):
Větší mísa:
1. vyšlehat žloutky, cukr, olej sirup do světlé pěny. Přidat banány vidličkou rozmačkané nebo rozmixované (já dávám radši rozmačkané, ať jsou tam trošku kousky).
2. smíchat mouku, sodu a ořechy. Přisypat do větší mísy a vmíchat
3. Rozehřát troubu na 180°C. Vymazat formu (kouskem másla nebo olejem) a vysypat oříšky.
4. Menší mísa: vyšlehat bílky a jemně vmíchat do velké mísy.
5. Celé to vylít do formy a nechat péct. Podle hustoty těsta se peče cca hodinu - pokud by se seshora připékala a uvnitř by byla ještě neudělaná, tak stáhni teplotu a peč pomaleji nebo přikryj vršek alobalem.

Dobrou chuť 😉

hancula
7. črc 2012

@xuxie děkuji za inspiraci! dnes zkusím apetit recept a příště Tvou verzi (nemám všechny ingredience). btw. co jsem takhle koukala, jaké hlásíš pokrmy na každý den, tak se zabýváš více - jak já tomu amatérsky říkám - alternativní kuchyní? odkud čerpáš? vlastní nápady?

ciernavila
7. črc 2012

manzel dojedol cesnacku, ja s malym mame zeleninovu polievku s jatrovymi knedlickami a cestovinovymi muslickami a za tym ovocne knedliky /broskyne, svetstky/ poliate maslom, posypane grankom a cukrom

xuxie
7. črc 2012

@hancula ani ne tak alternativní, jako že jsem zmlsaná a rodinu trápím tím, co mám ráda 🙂 Ale muž odchovaný na standardu si to za těch pár let oblíbil a fakt už omáčky a jíšku moc nemusí (mu to dělá dobře, zhubnul a tchýně mě nerada 😀 ) a malý jí od začátku takhle, takže mu to ani nepřijde.
Většinou jen upravuji klasická jídla podle naší chuti, něco jsem načetla (italská a balkánská kuchyně je hodně inspirativní a jednoduchá) a tak si vezmu, co se mi hodí a zkouším. strašně mám ráda asijské kuchařky (vietnam například), ale to si bohužel nemůžeme dovolit, pro malé děti to fakt není ono 😉

PS: až budeš dělat tu z apetitu, tak tam dej vodu až nakonec, pokud se ti to bude zdát moc husté - já ji tam ani nedávala, když jsem to dělala podle receptu.

Hezký víkend

zuhur
7. črc 2012

Asi jsem se zbláznila, takže máme v tomto vedru vepřo-knedlo-zelo a upekla jsem ořechovou majolkovou bábovku.

hancula
7. črc 2012

@xuxie jasný rozumím, takže máš prostě bohatou fantazii a zkoušíš, co se osvědčí a co ne. každopádně tomu fandím, taky bych se ráda naučila takhle vařit, určitě je to zdraví prospěšné (ikdyž nepopírám, že tu a tam klasika je prostě dobrá 😎 ). můj muž by to hodně ocenil a nebylo by potřeba ho násilím přeučovat, kdybych takhle vařila (snažím se zatím čerpat právě z apetitu, tam mají dost často lehce stravitelná jídla a také italskou kuchařku občas otevřu), je totiž dost sportovně založený, takže kouká, co sní 🙂 tak snad se mi to někdy povede v budoucnu 🙂

měj se a též hezký víkend. Hanka

xuxie
7. črc 2012

@hancula Hani, Apetit je super...a můj dědeček (řezník a famózní kuchař) říkával, že když vaříš z dobrých věcí, tak to nikdy špatné nebude 🙂

zuhur
7. črc 2012

@xuxie bábovku určitě vyzkoušíme. Banány miluje manžel a mě se líbí zdravé suroviny 😀 Z mojí dnešní majolkové by tě možná trefil šlak 😀

xuxie
7. črc 2012

@zuhur 😀 aaale, neterefil. Pár let zpátky bylo moje nejoblíbenější jídlo játrová paštika Májka - doteď ji nostalgicky (a již už jen platonicky) miluji 🙂))

zuhur
7. črc 2012

@xuxie tak to jsme na tom podobně 😀 Májku už jsem taky neměla ani nepamatuju, ale paštiky už v žádném případě nekupuji. Majolkovou bábovku nedělám často, ale nutně potřebuju pár skleniček na marmeládu a vyhovují mi zrovna ty majolkové 😅 😀 😀

xuxie
7. črc 2012

@zuhur a dyť jsou to vejce a olej a skleničky mají fakt šikovné 😉
Já mám teď chutě jak blázen - s prvním těhotenstvím pohoda, ale teď, co mě přešly těhotenské nevolnosti, tak bych jedla neustále. V pondělí letíme do Řecka, tam je to taky dobré papání, tak si zas nějaká kila přinesu 😎
a možná i něco dobrého obšlehnu z místní kuchyně - pak dám vědět 😉

zuhur
7. črc 2012

@xuxie dej. V Řecku jsem byla jednou v životě a manžel si dělá dodneška legraci, že nejvíc jsem si na svatebce užila jídlo. Já jsem se na večeře těšila už od rána 😅

hancula
7. črc 2012

@xuxie užijte si dovču 🙂

xuxie
7. črc 2012

@zuhur nějaký ten recept opráším, počeštím a za dva týdny už tu bude 😉

@hancula Děkuji 🙂

Holky, pokud budete dělat tu "bábu", tak jenom si klidně přihoďte cukr (třeba vanilkový), javorový sirup nemá vysokou sladivost, takže oproti standardním moučníkům to není sladké. Nám je to ok, ale tchýni to musím pocukrovat navrch, tak zkuste 😉

zuhur
7. črc 2012

@xuxie já zas z každého receptu cukr ubírám takže to bude asi ok 🙂

fifina86
7. črc 2012

Dneska Marocké kuře a citronový kuskus

falca1
7. črc 2012

@zuhur @xuxie v Řecku jsme byli na svatební cestě a taky jsem přijela aspoň o 2kila těžší. Taky jsem se těšila na večeře 😀 😀
Já dělám
PLNĚNÉ PAPRIKY NA ŘECKÝ ZPŮSOB

6 paprik /jakékoli (lepší jsou bílé) – podle množství náplně – asi 2-3 papriky na osobu
1 plechovka protlaku /nebo kečup
mleté maso /asi 300g
vařená rýže /1 sáček
3 rajčata
1 cibule
2 stroužky česneku / podle chuti
sůl, pepř, sl./ostr. paprika
oregáno, bazalka

množství si každý musí upravit podle sebe.

Papriky si opláchneme a vydlabeme. Na pánev dáme osmahnout cibuli potom k tomu dáme maso, osolíme opepříme, přidáme sl./ost. papriku, na kousky nakrájená rajčata, česnek, uvařenou rýži, protlak a bylinky. Pořádně promícháme, necháme probulat a odstavíme.
Po vychladnutí (jak se kdo chce spálit) naplníme papriky. Do vymazaného pekáčku naskládáme papriky. Když nám bude přebývat náplň, můžeme dát další papriku nebo nasypat okolo naplněných paprik. Papriky pustí trochu šťávy ale protože se budou dlouho péct – podlejeme trochou vody. Do vyhřáté trouby – asi 200-220° na 40minut a otáčet.
Podáváme buď s chlebem nebo s pečenýma bramborama/ hranolkama.

Dneska byla br. kaše s uzeným, chleba s uzeným a cibulý (ten mi ale moc nenakynul ale dobrej je 😀 ) a večer jsem dělala majolkovou buchtu - taky potřebuju skleničky 😀

zuhur
7. črc 2012

@falca1 tohle by mi Jura nesnědl, plněný papriky nejí ani k rajské ☹
Já už mám skoro po bábovce - kus jsem poslala k manželovým rodičům a kus věnovala sousedům, protože rekonstruují a nemají čas na pečení - prý mám s touto bábovkou vstup kdykoliv povolen 😉

xuxie
7. črc 2012

@falca1 hezký, děkuji, zapisuji a ukládám - musím udělat, než začnu kojit. Náš mladý byl strašný cíťa, chytal břichabolení už jen jak jsem se na papriku podívala 😉

falca1
7. črc 2012

@zuhur To já jsem taky obdarovala rodiče a já jsem musela ochutnat 😀.
No a já na těchto hrozně ujíždím 😀 😀

xuxie
7. črc 2012

@zuhur 😀 No vidíš a máš i skleničky 😉

zuhur
7. črc 2012

@xuxie no - mám jednu, takže musím udělat ještě aspoň jednou bábovku a potřebuju ještě dvě skleničky od kapií (do nich dělám marmeládu jako dárek švagrové a tchýni, protože ty si ji samy neudělají, ale chutná jim). Tak furt hledám nějaký recepty 😉

xuxie
7. črc 2012

@falca1
@zuhur
Naše zmlsané dítě střídá období - před měsícem papriku nevzal do pusy, teď sní k večeři půl housky, celou! žlutou/oranžovou papriku a tak 8-10 cherry rajčat...jsem zvědavá, co bude v kursu zas za měsíc 😉