Co dnes vaříte?

crca
9. led 2011

Pokud už tady takové téma je tak se omlouvám,ale už vůbec nevím co vařit 🙄 Tak mě tak napadlo,že by to bylo dobré téma,aspoň bude z čeho vybírat. 😅 Je nám 20 měsíců,takže už vařím tak nějak to,co jíme my,jen to moc nesolím a nekořením,ale to si člověk upraví podle svého,jen nemám už fakt inspiraci 😒 Dneska jsem udělala jen porkovou polívku 😀

jajik25
30. čer 2011

Máte někdo nějaký dobrý a jednoduchý recept na mraženou tresku,aby jí mohl i malej?Díky
Jinak mi dneska máme vývar se strouháním a zeleninou a vepřový guláš s těstovinama

miriska
30. čer 2011

my máme dneska čočku na kyselo, volské oko, párek, okurka a chlebík 🙂

etinka
30. čer 2011

Tak u nás dneska máme dva chody. Polévka vývar je společná a děti mají tvarohové jahodové knedlíky a pro ta´tku máme pečeného králíka se zelím a bramborovým knedlíkem 🙂 , protože sladká jídla nám nejí 😒

Jak pokrm neobsahuje maso, tak to není nic pro něj 😠

aaadus
30. čer 2011

Těstoviny s kuřecím masem, žampiony a smetanou. A od včera zbyla drožďová polévka

brusinka.pusinka
30. čer 2011

@jajik25

Treska na smetaně

4 tresčí filety okolo 180 g, bez kůže
větší hrst nasekaných listů petrželky,
4 lžíce zakysané smetany,
lžíci křenové omáčky (např. Krenex),
skrojky citronu na pokapání,
sůl a pepř
Postup
1. filety naklaďte vedle sebe do nádoby vhodné do mikrovlnné trouby. (Zmražené nechte napřed ohřát na pokojovou teplotu a osušte.) Osolte a opepřete. Petrželku v jiné míse smíchejte se smetanou, křenem a solí.
2. smetanu rozdělte lžící na maso; není třeba ji roztírat. Nádobu pokryjte fólií a tu na několika místech propíchněte. V mikrovlnné troubě vařte na nejvyšší stupeň čtyři až pět minut, dokud ryba nezbělá.
3. mísu vyjměte z mikrovlnné trouby a – stále pod fólií – nechte dvě až tři minuty stát. Pak fólii odstraňte; rybu podávejte okamžitě. Podle chuti pokapejte citronem.

Aljašská treska zapečená s plátky brambor
Brambory nakrajíme na tenké plátky. Tresku necháme rozmrznout a poté ji osolíme, okořeníme a polijeme limetovou šťávou. Vložíme ji do máslem vymazaného pekáče a plátky brambor vyskládáme střechovitě po celé ploše. Brambory osolíme, poklademe na ně plátky másla a několik snítek rozmarýnu a případně na plátky nakrájenou limetku. Pečící formu přikryjeme poklopem nebo alobalem a pečeme ve vyhřáté troubě asi 20 minut, poté dopékáme dalších 20 minut odkryté.

Treska po švédsku
4 porce 2 velké filety z tresky ( nebo 4 menší ) 1 větší pórek 4–5 mrkví 2 zakysané smetany strouhaný sýr sůl petř čerstvý nebo mražený kopr olej, máslo

Pórek nakrájíme na kolečka a mrkev nastrouháme na hrubším struhadle. Na pánvi rozehřejeme trochu oleje s trochou másla a pórek s mrkví orestujeme a trochu osolíme. Tuto směs dáme na dno zapékací misky nebo pekáčku. Na totu směs rozložíme lehce posolená a popeptřená filátka tresky. Dáme zapéct na 1/4 hodiny do rozehřáté trouby. Mezitím smícháme zakysanou smetanu s trochou soli, pepře a kopru. Pekáček vyjmeme z trouby a na tresku nalejeme ochucenou zakysanou smetanu a nakonec posypeme strouhaným sýrem. Pečeme dalších asi 20 minut, až sýr pěkně zezlátne.
rýže nebo vařené brambory

petule246
30. čer 2011

@jajik25 - já tresku docela dělám, nejčastěji - do zapékací misky dám oliv. olej a česnek, na to tresku (lehce posolím), na to pokrájenou bílou papriku zaleju loupanými rajčaty z plechovky a zapeču. Papriku malej nemá rád, ale tresku s rajčaty mi baští krásně. Česnek lze vynechat, ale prcek ho má rád (v rozumné míře 😉).

a u nás dnes zapečený květák s bramborem.

zuhur
30. čer 2011

@pet.s Šťouchané vařené brambory s mletým masem a rajčaty – brusinka.pusinka – str. 59 😉

jajik25
30. čer 2011

@petule246 já jí sice občas udělám,ale málo kdy,mám strach z kostí kvůli dětem tak nevím 😒

handm
30. čer 2011

Já měla králičí ledvinky na roštu s kuskusem 🙂 rychlovka 🙂

pet.s
30. čer 2011

@zuhur děkuji.-))

pet.s
30. čer 2011

já končím , odmítám vařit. !!Začaly prázdniny, tak jsem ráno vymýšlela, co udělám, aby měly na oběd i děti. Udělala jsem hrachovou polévku s uzeným masem a protože to byl je jeden pytlík, udělala jsem ještě gulášovku s brambory a k tomu přihodila trochu uzeného masa. S zbytku toho uzeného jsem udělala placky. Sedlo se ke stolu. Mužský "Oni jsou placky???!!" a ksiftil se. Dcera:"Placky nechci a polévky jen jednu naběračku ani ne"Syn: "Polívku nechci!" ale protoře viděl, že už pěním, tak statečně placky jedl.Málem jsem po nich skočila a ty povívky a placky naházela a hlavu. Už fakt nemůžu. To je ted u nás s každým jídlem. 😠 😠 😠 😠 😠
Ráno jsem dělala inventůru špajzky a lednice, abych věděla, co koupit a uvařit na víkend. Tak jsem vyházela půlku jídel udělané na minulý víkend.-((((((
Fakt mě to nebaví.Já už nevím, co jim uvařit. Přitom děti byly docela jedlíci,a docela si ani nevybíraly, mužský ten má pár jídel, které nejí, tak je nevařím.

Nemám čas stát od rána u sporáku a vyvářet jim a oni to stejně pak nejedí.Mám malou, chodím do práce a ještě zakládám občanské sdružení.Jsem na ně fakt naštvaná.-((((

klara.t
30. čer 2011

@pet.s a co se jich předem zeptat (třeba ráno nebo den předem), co by si dali k jídlu? nebo s nimi vždy zkusit sestavit jídelníček na celý týden, to alespon budeš vědět, co nakoupit. Mě by to odmítání taky rozčilovalo.

zuhur
30. čer 2011

Já jsem dnes dělala palačinky jen tak s marmoškou. No a protože je "den blbec", tak se mi jich spousta potrhala 😖 Nicméně jsem poprvé nevypěnila a nenadávala, ale trhanečky zapekla s tvarohem a povidly. Manžel si vzal ty povedené. A zapečené jsem si vzala já. Sestra a rodiče je dostali po obědě jako mls 😵 😵 😵

zuhur
30. čer 2011

@pet.s já tě chápu. Manžela se pravidelně ptám co by si dal a pokaždé mi řekne "nevím". V tom případě má ale zakázané remcat. Jinak hrozí domácí válka 😅

fire85
30. čer 2011

ahoj mám jen dotaz na ty štouchané brambory s mletým masem od brusinky,na str.59 je nemůžu najít 😕 poradíte?

brusinka.pusinka
30. čer 2011

@fire85 Tady to máš 😉 je o stranu dál 😉 já to dělám tak že brambory poštouchám vařené , vymažu pekáček dám brambory na to mleté osmažené ochucené maso, a na něj naskládám oloupaná na kolečka či kostky nakrájená rajčata a bazalku, nesolím nepepřím to je v bramborech a v mase a udělám několik vrstev v zapekací misce a nakonec dávám vrstvu brambor a pak už jen zapeču a jíme

fire85
30. čer 2011

@brusinka.pusinka jé díky já to hledala stranu předtím a jinde,a o stranu dál mě nenapadlo 🙂

ted budu mít delší volno tak tady budu sbírat inspiraci na vaření 😉

babulinkab
30. čer 2011

prosím, nemůžu to nikde najít máte někdo osvědčený recept na špekáčky na pivu?

zuhur
30. čer 2011

@babulinkab Buřty v pivu – jajkax a vojtisek 2007 – str. 41 je to zhruba v polovině stránky
@fire85 omlouvám se, ale ten první seznam byl zabíračka, takže se mi tam asi podařilo udělat sem tam chybu 😅

pet.s
30. čer 2011

@klara.t To je docela nápad...asi to zkusím.Pak napíšu jak to šlape.)))
@brusinka.pusinka a ničím to nezalíváš?myslím ty brambory.-))

babulinkab
1. črc 2011

@zuhur díky

klara.t
1. črc 2011

@zuhur ty jsi na nějaké stránce napsala seznam receptů? poradíš, kde to najít? díky

babulinkab
1. črc 2011

polívka z červené čočky
katův šleh, rýže

brusinka.pusinka
1. črc 2011

@pet.s ne nezalívám 😉

dneska uděláme nové brambory a květakové cuketové placky 😉 a zeleninový salátek 😉

aemmi
1. črc 2011

My máme také květákové placky s novým bramborem a smetanovou "tatarkou". Byly už včera, část jsem jich hodila do trouby, část usmažila a ty z trouby jsou mnohem lepší na chut. A předtím jsem dva dny jedla kuřecí paličky naložené v jogurtu a obalené v kukuřičných lupíncích, pečený v troubě s rýží.

samik2008
1. črc 2011

u nás dnes ryba na zelenině a nové brambory

handm
1. črc 2011

Tedy holky, já vás obdivuju, jak kuchtíte 🙂 Mě to tak nebaví pro jednoho.. tedy pro mě 😝 Prcek má zatím "svoje" dobroty - to mám většinou namražené do malé zásoby a jen vytahuju a dovařuju přílohu, ale pro mě obědy je peklo ☹ Manžel doma nejí, oběd má v práci a k večeři je zvyklej jen na salát, nebo jogurt nebo nějakou chňapku, takže mě to vaření fakt vůbec nebaví, jen pro sebe...
o víkendech, když jsme výjimečně doma, tak ještě 🙂

peroli
1. črc 2011

tak včera jsem to dost odflákla 😅 byli jen pečené bramborové plátky a k tomu cherry rajčátka a dneska asi zase kmínová omáčka s rýží jen tentokrát místo kuřecího bude vepřové...

zuhur
1. črc 2011

@klara.t první seznam je na straně 74 a pak by měly být na stránkách 81, 91 a 101. První seznam je dlouhý teď už přidávám vždy jen po 10 stranách.

Já jsem dneska opekla jen sekanou z Globusu a uvařila k tomu brambory 😅

fire85
1. črc 2011

@zuhur v pohodě 😉